26.6 C
Ankara, TR
Pazar, Temmuz 12, 2020
TELEFON

0 312 426 03 25

0 312 426 03 24

MOBİL

0 553 716 03 25

0 553 966 03 27

E-MAİL

info@longvize.com

longvize@gmail.com

ACİL VİZE HATTI

0 312 426 03 25

Beijing, China
Başkent:Pekin
Telefon:+86
Alan:9.597.000 km²
Nüfus:1,379 milyar
Para Birimi: Renminbi
TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN
ANKARAİSTANBUL
İZMİR ANTALYA
GAZİANTEPBURSA
TRABZONBODRUMEDİRNE

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize Danışma Merkezi

Longvize İletisim
Çin Vize Hattı
0 312 426 03 25
Whatsapp Vize Hattı 
0 507 811 97 62
 
Mobil Vize Hattı
0 553 716 03 25
E-Mail İletişim
info@longvize.com
Pazartesi – Cumartesi  
08:30 – 00:00
Almanya Vizesi

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vizesi Hakkında & China/People's Republic of China Visa İnformation

Çin Vizesi

Çin Vizesi için Elçilikteki Temsilciliğiniz Olan Long Vize Şirketi  2012 yılından beri

Çin Vizesimüşterilerine vize işlemleri konusunda, her türlü kaliteli, güvenilir ve güler yüzle hizmet sağlayan, yeniliklere açık, misafirleri için kendini her geçen gün geliştiren, profesyonelliğini daimi kılmaya çalışan bir vize firmasıdır. Çin Vizesi için gerekli vize işlemlerinde randevu alınması, evrak hazırlanması ve yetkili mercilere sunumuna kadar ki süreçte sizleri yormadan, tüm konularıyla ilgilenerek, kısa sürede başvurunuzu sonuçlandırıp adresinize teslim eden Long Vize ŞirketiÇin Vizesi mükemmel hizmet anlayışını ve müşteri memnuniyetini profesyonel servisle birleştirmiştir. Müşterilerimizi gereksiz zaman kaybından kurtarmakta ve evrakları vize alınacak ülkelerin kurallarına uygun olarak eksiksiz ve gereğinden fazla evrak yığını olmadan, uzun süreli vizeyi hedef alarak başvuru yapmaktayız. Biliyoruz ki zaman boşa harcanmayacak kadar değerlidir ve bu değerli zamanınızı en kaliteli şekilde vizeye dönüştüren Long Vize Şirketi sizler sayesinde büyümeye devam edecektir.

 

Çin Vize Başvurusu

Çin Vizesi Başvurusu Çin seyahati planlayan T.C. vatandaşlarının zorunlu olarak gerçekleştirmek zorunda oldukları bir uygulamadır. Çin seyahati yapacak olan bordo pasaport sahibi T.C. vatandaşları geçerli bir Çin vizesi yok ise Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vizesi Başvurusu için işlemlere tabi tutulmaktadırlar. Çin’e seyahat yapmayı planlayan T.C. vatandaşları Çin Vizesi Başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

 

Çin Vize Randevusu

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize Randevusu, Çin vizesi başvurusu için gerekmektedir. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize Randevusu Çin vizesi başvurusunun tamamlanabilmesi için yapılan bir uygulamadır. Yapılacak olan Çin seyahatinin ne amaçla ve ne kadar süreyle yapılacağına göre değişen Çin vize işlemleri için Çin vizesi prosedür şartlarına göre yapılmalıdır.

 

Çin Vize İşlemleri

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize İşlemleri için bir nevi gerekli evrakların toparlanma süreci olarak da adlandırılabilir. Bordo pasaportlu Çin seyahati planlayan T.C. vatandaşlarının gerçekleştirmek zorunda olduğu bir işlemdir. Çin vizesi çeşitleri içinde yaklaşık olarak 16 kategori bulunmaktadır. Çin seyahati ve amacına göre hangi kategoride seyahat edileceği belirlendikten sonra Çin vize prosedür koşullarını taşıması gereken evraklar hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

 

Çin Vize Çeşitleri

Çin Vize Çeşitleri, Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Aile/Akraba Ziyareti, Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize Çeşitleri içinde kısa yapılacak seyahatler içinde değerlendirilen Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Aile/Akraba Ziyareti kısa yapılacak seyahatler içindedir. Çin Halk Cumhuriyeti’nde bulunan aile ya da akraba tarafından yakınlık derecelerinin kanıtlanabileceği belgelerle ve aile / akrabanın kimlik bilgileri de gerekmektedir.

 

Çin Vizesi Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Gerekli Belge ve Evrak Listeleri ile ilgili detaylı bilgiler temsilciliklerle koordineli çalışan seyahat acenteleri ile vize başvuru merkezlerinden detaylı bir şekilde öğrenilmelidir. Yapılacak olan Çin seyahati ne amaçla, ne kadar süreyle yapılacağına göre değişiklik gösteren Çin vize işlemleri için düzenlenmesi gereken evrakların Çin vizesi prosedür koşullarına göre hazırlanmalıdır. Çin Vizesi Gerekli Belge ve Evrak Listeleri hakkında bilgi edinmek için arayınız 0312 426 03 25.

-Pasaport, elçiliğin talep etmiş olduğu süre ve geçerlilik tarihi olması gerekmektedir.
-Fotoğraf, elçiliğin talep etmiş olduğu fon ve ebatta olması gerekmektedir.
-Çalışan kişiler için şirket ve çalışma evrakları elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-İşveren kişiler için firma evraklar elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-Öğrenciler için öğrenci belgesi elçiliğin istediği formatta ve dilde olması lazım.
-Çiftçiler için ziraat odasından onaylı elçiliğin istediği formatta olması gerekmektedir.
-Çocuklar için muvafakatname Anne ve Baba’dan ayrı gidiliyor ise gidiş tarihleri, çeviri ve istenen formatta olması gerekmektedir.
-Çalışmayan kişiler için sponsor kişi evraklar elçiliğin istediği akrabalık derecesi ve formatta olması gerekmektedir.
-Kamu çalışanları için kurum görev ve çalışma evrakları
-Nüfus kayıt örneği tam vukuatlı ülkelere göre barkodlu, orijinal ya da apostilli olması lazım.
-Banka hesap dökümü 3-6 ay arasında geçmiş hareketleri gösteren istenilen formatta banka hesap ekstresi.

 

Çin Vizesi Danışmanlık

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti ’ne seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne veya firmamız Long Vize’ye müracaat edilerek yapılmalıdır.

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize Başvurusunda bulunmak ve Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize İşlemleri yürütülmektedir.

Hızlı ve Sorunsuz Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize Başvurusu yapın, Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize Randevusu alın!

ÇİN HALK CUMHURİYETİ VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

Siyasi yapılar ve yönetimsel faaliyetler açısında Dünya’da kendine özgü bir konumda olan Çin / Çin Halk Cumhuriyeti ile Türkiye arasındaki ilişkiler, Türkiye’nin “Tek Çin” politikası uyarınca “Çin”in resmi temsilcisi olarak sadece ve sadece Çin Halk Cumhuriyeti’nin tanınması üzerine devam eden ilişkilerdir. İki ülke arasındaki ilişkiler muhtelif temeller üstüne kuruludur. İki ülkenin de 1980 ve sonrası dış ekonomideki açık politikaları sayesinde günümüzde ikili ilişkilerin gündem maddelerini büyük ölçüde ticari faaliyetler ve anlaşmalar oluşturmaktadır. İki ülke arasında ticaretin yanında politik ve bölgesel stratejilerde de ortaklıklar ve görüş birlikleri bulunmaktadır.
Çin Halk Cumhuriyeti anakarası için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize uygulamasına tabi olurlar fakat Hong Kong ve Makau bölgelerine yapılacak ziyaretlerde Türk vatandaşları vize uygulamasından muaftır. Çin’in ülke içi kurallardaki sertliği vize kurallarında da geçerlidir. Türk vatandaşları Çin Halk Cumhuriyeti anakarasına yapacakları ziyaretlerde hangi tip vizeye sahip olduklarından emin olarak hareket etmelidirler. Ayrıca sahip olunan vizenin süresini geçirmemeye de dikkat etmeleri gerekir. Çin Halk Cumhuriyeti vizelerde yapılan ihlallere pasa ve hapis cezasının yanında Çin’e girişi yasaklayan cezalarda verebilmektedir. Bu nedenle Çin Halka Cumhuriyetine yapılacak ziyaretlerden önce Çin Halk Cumhuriyeti’nin, Türkiye’de vize işlemleri ile yetkilendirilmiş dış temsilciliklerinden vize işlemlerini eksiksiz olarak yaptırmak önemlidir. Çin / Çin Halk Cumhuriyeti vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için; 0 312 426 03 25.

 

ÇİN HALK CUMHURİYETİ VİZE BAŞVURUSU

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize Başvurusu Çin seyahati planlayan T.C. vatandaşlarının zorunlu olarak gerçekleştirmek zorunda oldukları bir uygulamadır. Çin seyahati yapacak olan bordo pasaport sahibi T.C. vatandaşları geçerli bir Çin vizesi yok ise Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize Başvurusu için işlemlere tabi tutulmaktadırlar. Çin’e seyahat yapmayı planlayan T.C. vatandaşları seyahatin amacı ve süresine göre işlemler farklılık gösterebilmektedir. Kısa süreli yapılacak olan seyahatler için temsilciliklerle koordineli iş yapan akrediteli seyahat acenteler ile Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize Başvurusu’nu kabul eden Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri için yalnızca uzun süreli seyahatler için yapılacak Çin vize başvurularını direk kabul etmektedir.

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize Başvurusu kısa yapılacak seyahatler içinde Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Aile/Akraba Ziyareti, Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Turistik Vize ve Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Ticari Vize başvurusu olarak yapılmaktadır. Yapılacak olan seyahatin amacı, süresine göre değişiklik gösteren gerekli olan evraklar başvuru yapan kişinin işi bazen de yaşına göre de farklılık göstermektedir. Çin vize türleri oldukça çeşitlilik arz ettiğinden yapılacak olan Çin vize işlemleri için gerekli desteği akrediteli acenteler ya da vize başvuru merkezlerinden yardım alınması işlemlerin sorunsuz olmasına yardımcı olacaktır.  Toplamda 16 vize kategorisi bulunan Çin vizesi içinden hangisine göre yapılması gerektiği konusunda da tam destek sağlayan acenteler ile vize merkezleri Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize Başvurusu için doğru işlemlerin yapılmasına yardımcı olmaktadırlar.

Çin / Çin Halk Cumhuriyeti vize başvurusu aşaması için Türkiye sınırları içerisinde işlem yapma yetkisine sahip tek yer Çin / Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliğidir. Çin / Çin Halk Cumhuriyeti vize başvurusu genelde turistik, ticari ve aile / akraba ziyareti gibi amaçlarla yapılmaktadır. Çin / Çin Halk Cumhuriyeti, ana kara tabir edilen bölge için (Hong Kong, Makau hariç bölgeler) Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Çin / Çin Halk Cumhuriyeti vize başvurusundan önce Çin / Çin Halk Cumhuriyet’ine yapılacak vize başvurularının amacını belirlemek çok önemlidir zira Çin / Çin Halk Cumhuriyeti tarafından belirlenmiş 20 çeşitten fazla vize türü bulunmaktadır. Bu nedenle başvuru sürecinden itibaren Çin / Çin Halk Cumhuriyetine yapılacak seyahatin amacı büyük önem taşımaktadır. Çin / Çin Halk Cumhuriyeti başvuruları yapılırken hazırlanması gereken vize başvuru dosyasında Çin / Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş kurallara uygun evrakların toplanması gerekmektedir. Çin / Çin Halk Cumhuriyeti vizesine başvurmadan önce ülkedeki potansiyel sağlık problemlerine karşı önlem olarak tifo, hepatit A-B ve diğer rutin aşıların yaptırılması tavsiye edilir. Özellikle 1 aydan fazla sürecek seyahatler için tifo aşısı daha önemlidir. Çin / Çin Halk Cumhuriyeti vize başvurusu için ayrıca geçerlilik süresi Çin ziyaretinden 6 ay sonrasına kadar devam eden bir pasaportunuz olması şarttır.

ÇİN HALK CUMHURİYETİ VİZE ÇEŞİTLERİ

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Aile/Akraba Ziyareti

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize Çeşitleri içinde kısa yapılacak seyahatler içinde değerlendirilen Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Aile/Akraba Ziyareti kısa yapılacak seyahatler içindedir. Çin Halk Cumhuriyeti’nde bulunan aile ya da akraba tarafından yakınlık derecelerinin kanıtlanabileceği belgelerle ve aile / akrabanın kimlik bilgilerinin de yer aldığı noter tasdikli davetiye olması gerekmektedir. Noter onaylı davetiye olmadan Çin Halk Cumhuriyeti vizesi verilmemektedir. Çin Halk Cumhuriyeti’ne yapılacak olan seyahat Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Aile/Akraba Ziyareti için alınacak olan Çin Halka Cumhuriyeti vizesi ile başka bir amaçla seyahat edilememektedir. Çin Halk Cumhuriyeti vizesi ile Çin’de en fazla 180 gün içinde 90 gün konaklama hakkı verilebilmektedir. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Aile/Akraba Ziyareti için hazırlanacak olan evraklar şunlardır:

 • 10 yıldan eski olmayan pasaportun geçerliliği olması, kullanılabilir iki boş sayfasının bulunması, seyahat dönüşünde de geçerliliği devam eden pasaport,
 • Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Aile/Akraba Ziyareti için doldurulmuş Çin Halk Cumhuriyeti vize başvuru formu,
 • Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne hitap edilerek yazılmış vize talep dilekçesi,

Türkiye ile Çin/Çin Halk Cumhuriyeti arasında yıllardır süre gelen ticari ilişkilerin ağır bastığı sebeplerle Türk vatandaşlarından Çin/Çin Halk Cumhuriyeti topraklarında ikamet halinde olanlar bulunmaktadır. Bazı Türk vatandaşları da direk olarak çalışma izinleri ve belgeleriyle Çin/Çin Halk Cumhuriyeti’ne iş için gidip ikamet eder duruma gelmiştir. Bu durumda olan Türk vatandaşlarının halen Türkiye’de bulunan aile ve akraba üyelerinin Çin/Çin Halk Cumhuriyeti’ne yakınlarını görmek için yapacakları ziyaretler adına çıkartılan vize Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Aile/ Akraba ziyareti vizesi olarak belirlenmiştir. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti aile / akraba ziyareti vize başvuruları Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliğine yapılır.

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Turistik Vize

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize Çeşitleri içinde yer alan kısa süreli seyahatler içinde Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Turistik Vize kısa yapılması istenen seyahatler içinde değerlendirilmektedir. Ancak Çin/Çin Halk Cumhuriyeti 15.02.2016 tarihi itibari ile turizm için yapılacak olan başvuruları kabul etmemektedir. Bu nedenle turistik seyahat gerçekleştirecek olan T.C. vatandaşları grup vize uygulamaları yapmaktadır. Çin / Çin Halk Cumhuriyeti’ne yapılacak olan kısa süreli seyahatler içinde değerlendirdiği Çin turistik vize için Çin F vizesi içinde bulunmaktadır. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Turistik Vize için gerekli olan evraklar şunlardır:

 • Geçerlilik özellikleri olan 10 yılı aşmamış, seyahat sonrasında geçerliliği devam edecek, içinde boş iki sayfası olan pasaport,
 • Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Turistik Vize için doldurulmuş Çin Turistik vize başvuru formu gerekli formatta doğru ve eksiksiz doldurulmuş olmalıdır.
 • Biometrik özellikte 2 adet fotoğraf daha önce hiç kullanılmamış ve başvuru tarihine yakın bir zamanda çekilmiş olmalıdır.
 • Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne hitap edilerek yazılmış vize talep dilekçesi,

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti kültürel mirasları, turistik yerleri ve dünyaca ünlü mutfağı ile bütün dünyadan turistler sıkça ziyaret ettiği bir ülkedir. Bu kapsamda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da sık sık Çin/Çin Halk Cumhuriyeti istikametine turistik seyahatler yaptıkları bilinmektedir. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti topraklarında turizm faaliyetleri yürütmek için ihtiyaç duyulan vize türü Çin/Çin Halk Cumhuriyeti turistik vizesidir.

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Ticari Vize

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize Çeşitleri içinde yer alan Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Ticari Vize için gerekli olan işlemlerin gerekli Çin Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize prosedürüne göre yapılmaktadır. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Ticari Vize seminer, fuar, iş toplantısı, iş görüşmeleri amacı ile verilmektedir.  F tipi olarak adlandırılan Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Ticari Vize alabilmek için Çin’de bulunan firma / şirket tarafından resmi olarak hazırlatılıp noter onaylı davetiye olması zorunludur. Davetiye olmadan yapılacak olan Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Ticari Vize başvuruları kesinlikle kabul edilmemektedir. Ayrıca Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Ticari Vize ile farklı amaçlarla seyahat edilmesine izin verilmemektedir.

İlk defa yapılacak olan Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Ticari Vizesi için Çin Konsolosluğu / Büyükelçiliği vizeyi tek girişli olarak vermektedir. Ancak ister tek ister çift girişli vize olsun Çin’de en fazla 30 gün konaklama hakkı verilmektedir. Süre aşımında ise Çin mevzuatı gereğince para ya da hapis cezası verilebilmektedir. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Ticari Vize için gerekli olan evraklar ise şunlardır:

 • Geçerlilik koşullarını taşıyan pasaportun 10 yıldan eski olmaması, seyahat bitiminde de geçerliliğini devam ettirmesi, Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Ticari Vize işlemlerinin yapılabilmesi için gerekli olan minimum 2 sayfasının bulunması gerekmektedir.
 • Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Ticari Vize başvuru formu,
 • Davetiye,
 • Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Ticari Vize talep dilekçesi,
 • Gidiş / dönüş uçak bileti,
 • 2 adet biometrik fotoğraf olması gereken belgelerdir.

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti ile Türkiye arasında geniş hacimli ticari ilişkiler mevcuttur. Aynı zamanda Türkiye iç pazarında birçok Çin/Çin Halk Cumhuriyeti ithal ürünü de alıcı bulmaktadır. Genelde iş anlaşması imzalamak, iş toplantısına katılmak veya fuarlara katılmak amaçlı Çin/Çin Halk Cumhuriyeti ziyareti gerçekleştiren Türk iş insanları için uygun vize Çin/Çin Halk Cumhuriyeti ticari vizesidir.

 

ÇİN HALK CUMHURİYETİ VİZE İŞLEMLERİ

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize İşlemleri için bir nevi gerekli evrakların toparlanma süreci olarak da adlandırılabilir. Bordo pasaportlu Çin seyahati planlayan T.C. vatandaşlarının gerçekleştirmek zorunda olduğu bir işlemdir. Çin vizesi çeşitleri içinde yaklaşık olarak 16 kategori bulunmaktadır. Çin seyahati ve amacına göre hangi kategoride seyahat edileceği belirlendikten sonra Çin vize prosedür koşullarını taşıması gereken evrakların hazırlanması gerekmektedir.

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize İşlemleri için iletişime geçilmesi gereken yerler akrediteli acenteler ile vize başvuru merkezleridir. Kısa yapılacak seyahatler için direk başvuru kabul etmeyen Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği başvuruları aracı kurumlarla kabul etmektedir. Temsilciliklerle iş birliği içinde çalışan akrediteli seyahat acenteleri ile vize başvuru merkezleri Çin vize işlemlerini yürütmekle ve Çin seyahati yapacak olan kişi adına başvuruyu gerçekleştirmekle yükümlüdür. Ayrıca gerekli olan evraklarla ilgili gerekli danışmanlık hizmeti de veren acenteler ile vize başvuru merkezleri bazı evrakları kendi bünyesinde hazırlayarak da destek sağlayabilmektedirler.

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize İşlemleri için gerekli olan evrakların ne olduğu, nereden ve nasıl düzenlenmesi gerektiği konusunda destek veren acenteler ile vize başvuru merkezleri Çin vize işlemleri için doğru bir planlama ile evrakların tamamlanmasına yardımcı olmaktadır. Acenteler ile vize başvuru merkezleri Çin vize başvuru süreci ve sonuçlanmasında herhangi bir etkiye sahip değildir. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize İşlemleri ile ilgili karar veren tek yetkili kurum Çin Konsolosluğu / Büyükelçiliği’dir.

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti vize işlemlerini yürütmek ve karara bağlamakla Türkiye topraklarında yetkilendirilmiş kurumlar sadece ve sadece Çin/Çin Halk Cumhuriyeti, Türkiye dış temsilcilikleridir. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Ankara’da bir adet Büyükelçilik ve İstanbul’da bir adet Başkonsolosluk bulundurmaktadır. Türkiye’nin de aynı şekilde Çin/Çin Halk Cumhuriyeti topraklarında birden fazla dış temsilciliği aktif olarak çalışmaktadır. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti vize işlemleri yaptırılırken en çok dikkat edilmesi gereken husus Çin/Çin Halk Cumhuriyeti’ne yapılacak ziyaretin amacını net olarak belirlemek olmalıdır zira Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği hali hazırda 20 den fazla vize türü için işlem yetkisine sahiptir. Bu vize türlerinden kendi ziyaret amacınıza en uygununa karar vererek, vize başvuru dosyanızı bu yönde hazırlamanız beklenir. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği yetkilileri hazırlanan başvuru dosyalarındaki belgelerin de Çin/Çin Halk Cumhuriyeti’ne yapılacak ziyaretin amacına paralel olarak hazırlanmış olmasını bekler. Bu nedenle Çin/Çin Halk Cumhuriyeti vize işlemleri esnasında hangi tür vize için başvuru yaptığınızın net olarak açıklanması gerekir. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti’nin sağladığı birçok vize türünden hangisinin sizin ziyaret amacınıza uygun olduğuna karar vermek için bir vize danışman & rehber firması ile ortak çalışmak akıllıca olacaktır. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti vize işlemleri, vize başvurusu ve diğer süreçler hakkında detaylı bilgi, rehberlik & danışmanlık hizmeti almak için; 0 312 426 03 25.

 

ÇİN HALK CUMHURİYETİ VİZE RANDEVUSU

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize Randevusu Çin vize başvurusu için gerekmektedir. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize Randevusu Çin vize başvurusunun tamamlanabilmesi için yapılan bir uygulamadır. Yapılacak olan Çin seyahatinin ne amaçla ve ne kadar süreyle yapılacağına göre değişen Çin vize işlemleri için Çin vize prosedür şartlarına göre yapılmalıdır.  Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize Randevusu sırasında teslim edilmesi gereken her evrak doğru ve eksiksiz teslim edilmelidir.

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Vize Randevusu için gerekli olan pasaportun geçerlilik özelliklerine sahip olan pasaportun beyan edilmesi gerekmektedir. Beyan edilecek olan pasaportun 10 yıldan eski olmaması, seyahat bitimi ile birlikte 6 ay geçerliliğini koruması, Çin vize işlemlerinin yapılabilmesi için de en az iki boş sayfasının bulunması gerekmektedir. Ayrıca yine Çin Halk Cumhuriyeti Vize Randevusu sırasında teslim edilecek olan fotoğrafın biyometrik özellikte olması ve Çin vize başvurusuna en yakın zamanda çekilmiş olması gerekmektedir.

Çin Halk Cumhuriyeti Vize Randevusu sırasında teslim edilecek olan tüm evrakların en güncel şekliyle beyan edilmesi gerekmektedir. Belgeler arasında bilgi tutarlılığı bulunması ve eksiksiz olması Çin Halk Cumhuriyeti Vize Randevusu sırasında Çin vize başvurusunun tamamlanabilmesi için oldukça önemlidir. Çin Halk Cumhuriyeti Vize Randevusu için temsilciliklerle işbirliği içinde olan ve kısa süreli seyahatler için aracı olan acenteler ve vize başvuru merkezlerinden alınması ve randevu tarihi sırasında hazır bulunulması başvurunun sağlıklı bir şekilde tamamlanması için önemlidir.

Çin/Çin Halk Cumhuriyeti vize işlemleri için herhangi bir kurum veya kuruluşla iş birliği yapmamaktadır. Bu nedenle Çin/Çin Halk Cumhuriyeti vize randevusu ve başvurularının cereyan ettiği yerler Çin/Çin Halk Cumhuriyeti’nin bu konularda yetkilendirilmiş dış temsilcilikleri olacaktır. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti vize başvurularında randevulu sistemle çalışmamaktadır fakat vize randevusu olarak düşünülebilecek çalışma saatleri ve günleri Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş ve duyurulmuştur. Bu bağlamda Çin/Çin Halk Cumhuriyeti vize başvuruları için randevu almak yerine Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından önceden belirlenmiş olan çalışma saatlerinde Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluk / Büyükelçilik bünyesinde vize başvuru dosyasıyla hazır bulunmak yeterli olacaktır. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti vize randevusu esnasında ilk olarak başvuru sahiplerinden başvuru dosyalarını teslim alır. Daha sonra çalışma saatleri müsaitse başvuru sahiplerinin biyometrik verileri de yine Çin/Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği bünyesinde dosya tesliminden sonra gerçekleştirilir. Çin/Çin Halk Cumhuriyeti vize randevusu ve başvurusu süreçleri ile ilgili 20 çeşitten fazla vize türüne işlem yapılmaktadır. Bu nedenle Çin/Çin Halk Cumhuriyeti vizesine başvurmak eğiliminde olan kişilerin Çin/Çin Halk Cumhuriyeti’nin kendine has kuralları ve vize türleri hakkında kapsamlı bilgi sahibi olması gerekir.