21.9 C
Ankara, TR
Pazar, Temmuz 12, 2020
TELEFON

0 312 426 03 25

0 312 426 03 24

MOBİL

0 553 716 03 25

0 553 966 03 27

E-MAİL

info@longvize.com

longvize@gmail.com

ACİL VİZE HATTI

0 312 426 03 25

cezayir-vize-islemleri
Başkent:Cezayir
Telefon:+213
Alan:2.382.000 km²
Nüfus:39,67 milyon
Para Birimi:Cezayir Dinarı
TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN
ANKARAİSTANBUL
İZMİR ANTALYA
GAZİANTEPBURSA
TRABZONBODRUMEDİRNE

Cezayir Vize Danışma Merkezi

Longvize İletisim
Cezayir Vize Hattı
0 312 426 03 25
Whatsapp Vize Hattı 
0 507 811 97 62
 
Mobil Vize Hattı
0 553 716 03 25
E-Mail İletişim
info@longvize.com
Pazartesi – Cumartesi  
08:30 – 00:00
Almanya Vizesi

Cezayir Vizesi Hakkında & Algeria Visa İnformation

Cezayir Vizesi

Cezayir Vizesi için Elçilikteki Temsilciliğiniz Olan Long Vize Şirketi  2012

Cezayir Vizesi

yılından beri müşterilerine vize işlemleri konusunda, her türlü kaliteli, güvenilir ve güler yüzle hizmet sağlayan, yeniliklere açık, misafirleri için kendini her geçen gün geliştiren, profesyonelliğini daimi kılmaya çalışan bir vize firmasıdır. Cezayir Vizesi için gerekli vize işlemlerinde randevu alınması, evrak hazırlanması ve yetkili mercilere sunumuna kadar ki süreçte sizleri yormadan, tüm konularıyla ilgilenerek, kısa sürede başvurunuzu sonuçlandırıp adresinize teslim eden Long Vize ŞirketiCezayir vizesi mükemmel hizmet anlayışını ve müşteri memnuniyetini profesyonel servisle birleştirmiştir. Müşterilerimizi gereksiz zaman kaybından kurtarmakta ve evrakları vize alınacak ülkelerin kurallarına uygun olarak eksiksiz ve gereğinden fazla evrak yığını olmadan, uzun süreli vizeyi hedef alarak başvuru yapmaktayız. Biliyoruz ki zaman boşa harcanmayacak kadar değerlidir ve bu değerli zamanınızı en kaliteli şekilde vizeye dönüştüren Long Vize Şirketi sizler sayesinde büyümeye devam edecektir.

 

Cezayir Vize Başvurusu

Cezayir Vize Başvurusu için yapılması gereken adımların en doğru şekilde planlanmış olması gerekmektedir. Yapılması planlanan Cezayir ziyaretinin ne amaçla ve ne kadar süreyle hatta başvuru yapan kişinin mesleği ve bazen de yaşı ile de değişkenlik gösterebilmektedir. Cezayir Vize Başvurusu kısa süreli yapılacak seyahatler içinde değerlendirilen Cezayir Vize Başvurusu hakkında detaylı bilgi için arayınız 0312 426 03 25.

 

Cezayir Vize Randevusu

Cezayir Vize Randevusu alınmadan önce Cezayir vize işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Cezayir ziyareti için gerekli olan tüm işlemlerin Cezayir Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenen şartlara göre yapılmalıdır. Bunun için ilk olarak Cezayir seyahatinin hangi amaçla yapılacağı ve ne kadar süre Cezayir’de kalınacağının belirlenmesi gerekmektedir.

 

Cezayir Vize İşlemleri

Cezayir Vize İşlemleri için Cezayir ziyaretinin gerçekleştirilebilmesi için gerekli evrakların düzenlenip dosya şeklide getirilme süreci olarak da ifade edilebilir. Cezayir ziyaretinin yapılma amacı, süresi ne göre iki şekilde ifade edilebilir. Cezayir seyahati kısa yapılacaksa verilecek vize türleri arasında Cezayir Aile / Akraba ziyareti, Cezayir turistik vize ve Cezayir ticari vize olarak adlandırılabilir. Cezayir Vize İşlemleri hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

 

Cezayir Vize Çeşitleri

Cezayir Vize Çeşitleri, Cezayir Aile/Akraba Ziyareti, Cezayir vize çeşitleri içinde 6 ayda 90 günle sınırlandırılmış kısa seyahatler kategorisinde yer almaktadır. Cezayir Aile/Akraba Ziyareti için başvuru yapacak olan kişilerin Cezayir ziyaret vizesi için gerekli olan tüm işlemleri yapmakla yükümlüdür. Cezayir Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evraklar hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

 

Cezayir Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Cezayir Gerekli Belge ve Evrak Listeleri için detaylı bir bilgi alınması oldukça önemlidir. Cezayir seyahati ne amaçla yapılması düşünülüyor ve ne kadar ikamet edileceği planlanıyorsa Cezayir vize işlemleri de bu belirlemelere göre yapılmalıdır.

Cezayir Gerekli Belge ve Evrak Listeleri içinde belirlenen seyahat türüne göre değişiklik gösterse de herkes tarafından hazırlanması gerekli olan temel evrak listesi için arayınız 0312 426 03 25

-Pasaport, elçiliğin talep etmiş olduğu süre ve geçerlilik tarihi olması gerekmektedir.
-Fotoğraf, elçiliğin talep etmiş olduğu fon ve ebatta olması gerekmektedir.
-Çalışan kişiler için şirket ve çalışma evrakları elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-İşveren kişiler için firma evraklar elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-Öğrenciler için öğrenci belgesi elçiliğin istediği formatta ve dilde olması lazım.
-Çiftçiler için ziraat odasından onaylı elçiliğin istediği formatta olması gerekmektedir.
-Çocuklar için muvafakatname Anne ve Baba’dan ayrı gidiliyor ise gidiş tarihleri, çeviri ve istenen formatta olması gerekmektedir.
-Çalışmayan kişiler için sponsor kişi evraklar elçiliğin istediği akrabalık derecesi ve formatta olması gerekmektedir.
-Kamu çalışanları için kurum görev ve çalışma evrakları
-Nüfus kayıt örneği tam vukuatlı ülkelere göre barkodlu, orijinal ya da apostilli olması lazım.
-Banka hesap dökümü 3-6 ay arasında geçmiş hareketleri gösteren istenilen formatta banka hesap ekstresi.

 

Cezayir Başvuru İşlemleri

Cezayir Başvuru İşlemleri, Cezayir Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri aracı olarak kabul ettikleri akrediteli seyahat acenteleri ile firmamız Long Vize aracılığı ile de yapılmaktadır. Cezayir vize prosedürlerinin gerektirdiği tüm koşulları sağlamakla yükümlü olan bordo pasaportu olan T.C. vatandaşları Cezayir vize başvurularını temsilciliklerle işbirliği içinde olan acenteler ile firmamız Long Vize tarafından yapılabilmektedir.

 

Cezayir Vizesi Danışmanlık

Cezayir’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Cezayir Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne veya firmamız Long Vize’ye müracaat edilerek yapılmalıdır. Cezayir Vize Başvurusunda bulunmak ve Cezayir Vize Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile Cezayir Vize İşlemleri yürütülmektedir. Hızlı ve Sorunsuz Cezayir Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Cezayir Vize Başvurusu yapın, Cezayir Vize İşlemleri hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25.

CEZAYİR VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

Cezayir ile Türkiye arasındaki ilişkiler ortak birçok paydada bütünleşmiş dostane ilişkiler olarak yüzyıllardır devam etmektedir. Eski tarihlerden beri iki ülke halklarının birbirlerini dost ve kardeş olarak görmesi günümüzde de devam etmektedir. Ayrıca son yıllarda gerçekleşen üst düzey resmi temaslarla diplomatik alanda da Cezayir – Türkiye ilişkileri daha sıkı bir hale gelmiştir. Cezayir ile Türkiye arasındaki dostluğun turizm ve ticarete de güzel yansıdığını söylemek mümkün. İki ülke arasında her yıl binlerce turist ziyareti gerçekleşmekte. Ayrıca yine birçok ticaret kaleminde ithalat – ihracat ve yatırımlar söz konusu. Bunun yanında özellikle Müslüman ülkelerin beraber olduğu uluslararası birliklerde iki ülkenin küresel sorunlara genel hatlarıyla benzer yaklaşımlar gösterdiği görülüyor.
Cezayir, Türkiye’den gelecek ziyaretçilerden Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) pasaport sahiplerine 3 aya kadar ziyaret ve konaklama iznini vizesiz tanırken Umuma mahsus (Bordo) pasaport taşıyanların Cezayir ziyaretleri için Cezayir vize işlemleri sürecinden geçmesi gerekiyor. Ayrıca Cezayir’e girişte ülkenin kendine özgü gümrük kuralları da mevcuttur. Bu gümrük kullarının en önemlisi ülkeye girişte ziyaretçilerin yanında götürebileceği döviz miktarlarının düzenlenmesidir. Bu düzenlemelere göre Cezayir sınırından giriş yaparken kişilerin yanlarındaki döviz miktarını ibraz etmeleri gerekir. Bunun sonucunda kişi Cezayir’den çıkış yapacağı esnadaki gümrük kontrollerinde, girişte ibraz ettiği kadar para miktarı ile çıkış yapmak durumundadır. Şayet para Cezayir sınırları içerisinde, Cezayir’in para birimine çevrilip harcandı ise, döviz bürolarından alınan makbuzlarla bu miktarlar kanıtlanmalıdır.

 

CEZAYİR VİZE BAŞVURUSU

Cezayir Vize Başvurusu için yapılması gereken adımların en doğru şekilde planlanmış olması gerekmektedir. Yapılması planlanan Cezayir ziyaretinin ne amaçla ve ne kadar süreyle hatta başvuru yapan kişinin mesleği ve bazen de yaşı ile de değişkenlik gösterebilmektedir. Cezayir Vize Başvurusu kısa süreli yapılacak seyahatler içinde değerlendirilen Cezayir Aile / Akraba ziyareti, Cezayir Turistik vize ve Cezayir ticari vize için 180 gün içinde en fazla 90 günle sınırlı Cezayir vizesi verilmektedir.

Vize Başvurusu öncesinde gerekli olan evrakların Cezayir Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından Cezayir vize prosedür şartlarına göre yapılmalıdır. Bunun öncesinde de ön hazırlık süreci evrak toparlama süreci olarak da değerlendirilen Cezayir vize işlemleri sürecinin en doğru şekilde tamamlanmış olması gerekmektedir.  Cezayir Vize Başvurusu yapılırken doldurulması zorunlu olan Cezayir vize başvuru formunun gerekli formatta doldurulması gerektiğidir. Cezayir vize başvuru formunda yer alan tüm soruların her birine en doğru ve güncel cevaplar verilmesi oldukça önemlidir. Cezayir vize başvuru formunda beyan edilen bilgilerin diğer belgelerde beyan edilmiş bilgilerle örtüşüyor olması Cezayir Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından dikkatle incelenmektedir.

Cezayir Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvurusu akrediteli seyahat / turizm acenteleri danışmanlığında da yapılabilmektedir. Dolayısıyla da vize başvurusu sırasında teslim edilmesi gereken evrakların tamamlanması için gereken tüm hizmet vize merkezleri aracılığı ile de yapılabilmektedir.

Cezayir vize başvurusu yapmak için ilk olarak geçerli bir Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip olmak gerekir. Daha sonra Cezayir vize başvurusu yaptığınız seyahat amacınızı net olarak belirlemeniz şarttır. Cezayir Türkiye pasaportlarından Umumi (Bordo) pasaportlara her türlü süre ve amaç için ziyaretlerde vize rejimi uygularken Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) pasaport sahiplerine 3 aylık süre için vizesiz giriş izni ve konaklama imkanı tanır. Bununla birlikte Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu taşıyan şahısların da 3 aydan fazla ziyaretler için bir vizeye ihtiyacı olacaktır. Bu nedenle Cezayir vize başvurusu yaparken ziyaretçi adaylarının bilmesi gereken en önemli nokta Cezayir’e yapacakları ziyaretin amacıdır. Ziyaret amacını tam olarak bilmek ve Cezayir vize başvurusu esnasında bunu açıklamak gerekir. Çünkü Cezayir vize başvurusu işlemlerinden sonra Cezayir Konsolosluğu / Büyükelçiliğinde gerçekleşecek olan vizenin karara bağlanacağı işlemler dizisinde Cezayir Konsolosluk / Büyükelçilik yetkilileri ziyaret amacına yoğun dikkat gösterecektir. Cezayir, Türkiye’den gelecek vize başvurularının ilk kontrollerini ve dosya teslim alma işlemini yapmak üzere vize başvuru merkezi  adlı vize başvuru asistan firması ile ortak çalışır. Bu kapsamda  Cezayir vize başvuru merkezleri Cezayir vize başvurusu için Türkiye sınırlarında yaşayanların gidecekleri yetkili yerlerdir.  Cezayir vize başvuru merkezleri dışında, Türkiye sınırları içerisinde Cezayir vize başvurularını kabul etmekle yetkilendirilmiş başka bir kurum ya da firma bulunmaz.

 

CEZAYİR VİZE ÇEŞİTLERİ

Cezayir Aile/Akraba Ziyareti

Cezayir Aile/Akraba Ziyareti Cezayir vize çeşitleri içinde 6 ayda 90 günle sınırlandırılmış kısa seyahatler kategorisinde yer almaktadır. Cezayir Aile/Akraba Ziyareti için başvuru yapacak olan kişilerin Cezayir ziyaret vizesi için gerekli olan tüm işlemleri yapmakla yükümlüdür. Cezayir Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evraklar genel olarak şöyledir:

  • 10 yıl içinde temin edilmiş, Cezayir Aile/Akraba Ziyareti dönüşünde de 180 gün geçerliliği devam eden ve kullanılabilecek iki boş sayfası olan yıpranmamış, yırtılmamış pasaport,
  • Cezayir Aile/Akraba Ziyareti için gerçeğe uygun bilgilerle doldurulmuş Cezayir vize başvuru formunda beyan edilen bilgilerin ayrıca destekleneceği belgelerle birlikte beyan edilmesi gerekmektedir.

Cezayir ile Türkiye arasında birçok alanda gelişen ikili ilişkilerin neticesinde ve daha eski tarihlerden beri iki ülke arasındaki dini ve kültürel yakınlığın bir getirisi olarak hali hazırda Cezayir’de yaşamakta olan belirli sayıda bir Türk popülasyonundan söz etmek mümkün. Bu kişilerin Türkiye’de ikamet etmekte olan aile bireyleri & yakınlarının Cezayir’e aile / akraba ziyareti amacıyla yapacakları ziyaretlerin gerçekleşmesine olanak sağlayan vize de Cezayir aile / akraba ziyareti vizesidir. Cezayir aile / akraba ziyareti vizesi için Cezayir’de yaşayan kişinin, Türkiye’de bulunan vize başvuru sahiplerine birtakım belgeleri göndermesi ve başvuru sahiplerinin bu belgeleri başvuru dosyasında bulundurması gerekmektedir.

Cezayir Turistik Vize

Cezayir vize çeşitleri Cezayir’e yapılacak olan seyahatlerin ne amaçla ve ne kadar süreyle yapılacağına göre belirlenen kategoriler bulunmaktadır. Bunların içinde ise Cezayir Turistik Vize 6 ayda en fazla 90 günle sınırlandırılmış seyahatler içinde yer almaktadır. Gerekli olan Cezayir vize prosedürü bordo pasaportlu seyahat etmek isteyen tüm T.C. vatandaşlarının yerine getirmekte mükelleftir. Cezayir Turistik Vize için hazırlanması gerekli olan evraklar şunlardır:

  • Beyan edilecek pasaportun yaşı 10’dan fazla olmayan, eskimemiş, kullanılabilir durumda boş iki sayfası bulunan pasaportlar geçerlilik özelliklerini taşımaktadır. Ayrıca Cezayir Turistik seyahat dönüşünde de 6 ay geçerliliğini koruması gerektiğine de dikkat edilmelidir.
  • Cezayir Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne hitap edilmiş bir şekilde seyahat amacının net olarak belirtildiği vize talep dilekçesi,
  • Cezayir Turistik ziyaretinin yapılacağını ve seyahat bitiminde ülkeden çıkış yapılacağını kanıtlayıcı belge olarak gidiş / dönüş uçak rezervasyonları ile konaklama bilgileri

Cezayir dünyanın en büyük ikinci çölü olan Sahra çölünü ve birçok değişik doğal güzellikleri sınırları içerisinde barındıran bir ülke olarak dünya turizmini Kuzey Afrika’ya çeken en önemli merkezlere sahiptir. Türkiye ile gelişen ilişkiler sonucu Cezayir’in daha iyi tanınması neticesinde bu turistik yerler Türk turistlerinde dikkatini çekmiş ve her yıl artan sayılarda turistik ziyaret Türkiye – Cezayir istikametinde gerçekleşmeye başlamıştır. Turistik amaçlı bu ziyaretleri gerçekleştirmek için başvurulması gereken vize türü Cezayir turistik vizesi olup, turistik vize başvuru dosyasında ulaşım ve konaklama rezervasyonlarının kesin olarak yer alması gerekir.

Cezayir Ticari Vize

Cezayir vizesi çeşitleri içinde kısa yapılacak olan seyahatler kategorisinde Cezayir Ticari Vize bulunmaktadır. Cezayir Ticari Vize için de zorunlu olarak hazırlanmış olması gereken evraklar şunlardır:

  • Cezayir Ticari Vize için beyan edilecek olan pasaportun 10 yaşından fazla olmaması, yırtık ya da yıpranmış olmaması, kullanılabilecek durumda boş iki sayfası bulunan ve seyahat bitiminden sonra da 6 ay geçerliliğini devam ettirecek olması Cezayir Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından titizlikle yaklaşılan bir noktadır.
  • Cezayir Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne hitap edilerek yazılmış vize talep edildiğini belirten dilekçe,
    • Cezayir – Türkiye arası ithalat – ihracat ilişkileri ve Türk yatırımların Cezayir’e yönelmesi çalışmaları sonucunda Türkiye’den, Cezayir’e her mevsim iş seyahatleri gerçekleşmektedir. Gerçekleşen bu iş seyahatlerinin önünü açan vize ise Cezayir ticari vizesidir.

 

CEZAYİR VİZE İŞLEMLERİ

Cezayir Vizesi İşlemleri için Cezayir ziyaretinin gerçekleştirilebilmesi için gerekli evrakların düzenlenip dosya şeklide getirilme süreci olarak da ifade edilebilir. Cezayir ziyaretinin yapılma amacı, süresi ne göre iki şekilde ifade edilebilir. Cezayir seyahati kısa yapılacaksa verilecek vize türleri arasında Cezayir Aile / Akraba ziyareti, Cezayir turistik vize ve Cezayir ticari vize olarak adlandırılabilir. Uzun yapılacak ziyaretlerde hizmet, aile birleşimi ya da eğitim için Cezayir vizesi verilmektedir.

Cezayir Vize İşlemleri Cezayir’in Türkiye temsilcilikleri olan Cezayir Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne yapılabilirken temsilciliklerle işbirliği içinde hizmet veren akrediteli acenteler ya da vize merkezleri ile de yapılabilmektedir. Cezayir ziyareti için umuma mahsusu pasaportu olan T.C. vatandaşları seyahat öncesinde Cezayir vize işlemleri için gerekli prosedür koşullarını yerine getirmek zorunluluğu bulunmaktadır. Gerekli olan Cezayir seyahatinin amacına ve süresine göre yapılacak olan Cezayir Vize İşlemleri için düzenlenmesi gereken evrakların Cezayir vize başvuru tarihine en yakın zamanda temin edilmiş olması gerekmektedir.

Cezayir Vizesi İşlemleri için hazırlanacak evraklarda beyan edilmiş bilgiler başvuru sahibinin en güncel ve doğru biçimde hazırlanmış olmalıdır. Beyan edilen belgeler arasında bilgilerin birbirleri ile örtüşmesi gerekmektedir. Cezayir vize işlemleri sonrasında yapılan başvuru sırasında ya da sonrasında bilgi tutarlılığının tespit edilmesi durumunda Cezayir Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından yapılan başvurular geri çevrilecektir. Bu nedenle Cezayir vize işlemlerinin sağlıklı bir şekilde tamamlanması için danışmanlık hizmeti alınması gecikmelerin ve aksaklıkların önlenmesine yardımcı olacaktır.

Cezayir vizesi işlemleri Türkiye Cumhuriyeti pasaport sahiplerinden Bordo (Umuma mahsus) pasaport sahipleri için her türlü ve her süre aralığı için gerçekleştirecekleri ziyaretlerde dahil olmaları gereken bir dizi işlem sürecidir. Bununla birlikte Cezayir Devleti, Türkiye pasaportlarından Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaportlara maksimum 3 aylık ziyaretlerde vize uygulamaz. Ancak diğer amaçlarla ve daha uzun süreli ziyaretler için Cezayir ziyareti planlayan bu 3 tip pasaport sahibi de Cezayir vize işlemleri sürecine katılmak durumundadır. Cezayir vize işlemleri ekseriyetle turistik, ticari ve aile / akraba ziyareti gibi nedenlerle başlatılan işlemler olmaktadır. İki ülke arasında gelişen ticari bağlar ve buna paralel gelişen turizm faaliyetleri neticesinde -ister istemez- Cezayir’de belli sebeplerle ikamet eden Türk popülasyonu da oluşmuştur. Bu nedenle bu üç tür vizenin sebepleri birbirine bağlı olup, Cezayir’e yapılacak ziyaretin amacına göre bu vize türlerinden bir tanesine yönelik başvuru yapılabilir.
Cezayir vize işlemleri yürütülürken Cezayir Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından aranan en belirgin şartların başında başvuru sahibinin Cezayir ziyaretini hangi amaçla gerçekleştirmeyi planlamasıdır. Bu nedenle Cezayir vizesi işlemleri sürecinin vize başvurusu aşamasından itibaren başvuru sahiplerinin gerekli belgeler üstünde Cezayir’e ziyaret amaçlarını anlaşılır ve açık bir şekilde ifade etmesi gerekir. Zira Cezayir vize işlemleri sonuca bağlanırken hangi tür vize alacağınızı belirleyecek olan en önemli etken bu olacaktır.

CEZAYİR VİZE RANDEVUSU

Cezayir Vizesi Randevusu alınmadan önce Cezayir vize işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Cezayir ziyareti için gerekli olan tüm işlemlerin Cezayir Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenen şartlara göre yapılmalıdır. Bunun için ilk olarak Cezayir seyahatinin hangi amaçla yapılacağı ve ne kadar süre Cezayir’de kalınacağının belirlenmesi gerekmektedir. Cezayir ziyareti Cezayir Aile / Akraba ziyareti, Cezayir Turistik vize ve Cezayir Ticaret vizesi kısa yapılacak ziyaretler için verilmektedir. Kısa ziyaretler ise 6 ayda 90 günden fazla konaklama hakkı verilmemektedir. Uzun yapılacak Cezayir seyahati aile birleşimi, eğitim ya da hizmet için Cezayir vizesi verilmektedir.

Cezayir Vizesi Randevusu alınması demek Cezayir vize başvurusunun gerçekleştirilmesi demektir. Dolayısıyla da Cezayir vizesi randevusu alınacağı zaman gerekli olan evraklardan oluşan dosyanın tam ve doğru bir şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde eksik ya da yanlış evrak söz konusu olduğunda evrakların düzeltilmesi ya da tamamlanması için yapılan Cezayir başvurusu reddedilecektir. Tüm bu aksaklıkların yaşanmaması için Cezayir Konsolosluğu / Büyükelçiliği ile işbirliği içinde hizmet veren acenteler ya da vize başvuru merkezlerinin aracılık etmesi daha doğru olacaktır.

Vize randevusu alan kişilerin başvuruları öncelikli olarak incelenmektedir. Bu nedenle de vize randevusu alınarak başvuru yapılması, vize randevusu alınan tarihte verilen saatin öncesinde yarım saat erken gidilmesi Cezayir vize başvurusunun yapılmasında kolaylık sağlayacaktır.

Cezayir ile Türkiye arasındaki ithalat – ihracat ilişkileri ve turistik faaliyetler neticesinde her yıl binlerce kişi Türkiye’den, Cezayir’e seyahat amacıyla Cezayir vize işlemlerine dahil olmakta. Cezayir vizesi işlemlerinin yıllar geçtikçe Cezayir Konsolosluğu / Büyükelçiliği binalarında yarattığı insan trafiği de ikili ilişkilerin iyileşmesine bağlı olarak artış göstermeye devam etmekte. Bu nedenle Cezayir Konsolosluğu / Büyükelçiliğindeki iş yoğunluğunun etkilenmemesi adına Cezayir Konsolosluğu / Büyükelçiliği, vize başvuru merkezi  adlı vize başvuru asistan firmasıyla ortak çalışma yoluna gitmiştir. Cezayir Konsolosluğu / Büyükelçiliği ile vize başvuru merkezi firması arasında varılan anlaşma uyarınca Cezayir vize randevusu için müracaat edilecek yerler  Cezayir vize başvuru merkezleri olarak belirlenmiştir. Cezayir’e vize almak isteyen kişiler turistik, ticari ve aile / akraba ziyareti vizeleri için Cezayir vize randevusu alıp, başvuru işlemlerini belirlenen kurallara göre gerçekleştirmelidir. Cezayir vize randevusu süreçlerinden önce vize başvuru sahiplerinin Cezayir’e yapacakları ziyaretin amacını tam olarak kapsayan belgelerle bir başvuru dosyası hazırlaması gerekir. Bu noktada hazırlanacak dosyanın oldukça özenli ve dikkatli şekilde tamamlanması Cezayir vizesi randevusu esnasında sıkıntı yaşamanıza engel olur. Cezayir’in kendine özgü kuralları ve talepleri çerçevesinde hazırlanması gereken vize başvuru dosyasını en iyi şekilde tamamlamak için bir vize danışman firması ile ortak çalışmak daha sonuç odaklı bir süreç yaşamanıza yardımcı olabilir.