Cezayir Vize Randevusu

731

Cezayir Vize Randevusu

Cezayir VizesiCezayir Vize Randevusu alınmadan önce Cezayir vize işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Cezayir ziyareti için gerekli olan tüm işlemlerin Cezayir Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenen şartlara göre yapılmalıdır. Bunun için ilk olarak Cezayir seyahatinin hangi amaçla yapılacağı ve ne kadar süre Cezayir’de kalınacağının belirlenmesi gerekmektedir. Cezayir ziyareti Cezayir Aile / Akraba ziyareti, Cezayir Turistik vize ve Cezayir Ticaret vizesi kısa yapılacak ziyaretler için verilmektedir. Kısa ziyaretler ise 6 ayda 90 günden fazla konaklama hakkı verilmemektedir. Uzun yapılacak Cezayir seyahati aile birleşimi, eğitim ya da hizmet için Cezayir vizesi verilmektedir.

Cezayir Vize Randevusu alınması demek Cezayir vize başvurusunun gerçekleştirilmesi demektir. Dolayısıyla da Cezayir vize randevusu alınacağı zaman gerekli olan evraklardan oluşan dosyanın tam ve doğru bir şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde eksik ya da yanlış evrak söz konusu olduğunda evrakların düzeltilmesi ya da tamamlanması için yapılan Cezayir başvurusu reddedilecektir. Tüm bu aksaklıkların yaşanmaması için Cezayir Konsolosluğu / Büyükelçiliği ile işbirliği içinde hizmet veren acenteler ya da vize başvuru merkezlerinin aracılık etmesi daha doğru olacaktır.

Vize randevusu alan kişilerin başvuruları öncelikli olarak incelenmektedir. Bu nedenle de vize randevusu alınarak başvuru yapılması, vize randevusu alınan tarihte verilen saatin öncesinde yarım saat erken gidilmesi Cezayir vize başvurusunun yapılmasında kolaylık sağlayacaktır.

Cezayir ile Türkiye arasındaki ithalat – ihracat ilişkileri ve turistik faaliyetler neticesinde her yıl binlerce kişi Türkiye’den, Cezayir’e seyahat amacıyla Cezayir vize işlemlerine dahil olmakta. Cezayir vize işlemlerinin yıllar geçtikçe Cezayir Konsolosluğu / Büyükelçiliği binalarında yarattığı insan trafiği de ikili ilişkilerin iyileşmesine bağlı olarak artış göstermeye devam etmekte. Bu nedenle Cezayir Konsolosluğu / Büyükelçiliğindeki iş yoğunluğunun etkilenmemesi adına Cezayir Konsolosluğu / Büyükelçiliği, VFS Global adlı vize başvuru asistan firmasıyla ortak çalışma yoluna gitmiştir. Cezayir Konsolosluğu / Büyükelçiliği ile VFS Global firması arasında varılan anlaşma uyarınca Cezayir vize randevusu için müracaat edilecek yerler VFS Global Cezayir vize başvuru merkezleri olarak belirlenmiştir. Cezayir’e vize almak isteyen kişiler turistik, ticari ve aile / akraba ziyareti vizeleri için VFS Global Cezayir vize randevusu alıp, başvuru işlemlerini belirlenen kurallara göre gerçekleştirmelidir. Cezayir vize randevusu süreçlerinden önce vize başvuru sahiplerinin Cezayir’e yapacakları ziyaretin amacını tam olarak kapsayan belgelerle bir başvuru dosyası hazırlaması gerekir. Bu noktada hazırlanacak dosyanın oldukça özenli ve dikkatli şekilde tamamlanması Cezayir vize randevusu esnasında sıkıntı yaşamanıza engel olur. Cezayir’in kendine özgü kuralları ve talepleri çerçevesinde hazırlanması gereken vize başvuru dosyasını en iyi şekilde tamamlamak için bir vize danışman firması ile ortak çalışmak daha sonuç odaklı bir süreç yaşamanıza yardımcı olabilir. Cezayir vize randevusu hakkında detaylı bilgi almak için; 0 312 426 03 25.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin