Cezayir Vize Başvurusu

760

Cezayir Vize Başvurusu

Cezayir VizesiCezayir Vize Başvurusu için yapılması gereken adımların en doğru şekilde planlanmış olması gerekmektedir. Yapılması planlanan Cezayir ziyaretinin ne amaçla ve ne kadar süreyle hatta başvuru yapan kişinin mesleği ve bazen de yaşı ile de değişkenlik gösterebilmektedir. Cezayir Vize Başvurusu kısa süreli yapılacak seyahatler içinde değerlendirilen Cezayir Aile / Akraba ziyareti, Cezayir Turistik vize ve Cezayir ticari vize için 180 gün içinde en fazla 90 günle sınırlı Cezayir vizesi verilmektedir.

Vize Başvurusu öncesinde gerekli olan evrakların Cezayir Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından Cezayir vize prosedür şartlarına göre yapılmalıdır. Bunun öncesinde de ön hazırlık süreci evrak toparlama süreci olarak da değerlendirilen Cezayir vize işlemleri sürecinin en doğru şekilde tamamlanmış olması gerekmektedir.  Cezayir Vize Başvurusu yapılırken doldurulması zorunlu olan Cezayir vize başvuru formunun gerekli formatta doldurulması gerektiğidir. Cezayir vize başvuru formunda yer alan tüm soruların her birine en doğru ve güncel cevaplar verilmesi oldukça önemlidir. Cezayir vize başvuru formunda beyan edilen bilgilerin diğer belgelerde beyan edilmiş bilgilerle örtüşüyor olması Cezayir Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından dikkatle incelenmektedir.

Cezayir Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvurusu akrediteli seyahat / turizm acenteleri danışmanlığında da yapılabilmektedir. Dolayısıyla da vize başvurusu sırasında teslim edilmesi gereken evrakların tamamlanması için gereken tüm hizmet vize merkezleri aracılığı ile de yapılabilmektedir.

Cezayir vize başvurusu yapmak için ilk olarak geçerli bir Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip olmak gerekir. Daha sonra Cezayir vize başvurusu yaptığınız seyahat amacınızı net olarak belirlemeniz şarttır. Cezayir Türkiye pasaportlarından Umumi (Bordo) pasaportlara her türlü süre ve amaç için ziyaretlerde vize rejimi uygularken Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) pasaport sahiplerine 3 aylık süre için vizesiz giriş izni ve konaklama imkanı tanır. Bununla birlikte Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu taşıyan şahısların da 3 aydan fazla ziyaretler için bir vizeye ihtiyacı olacaktır. Bu nedenle Cezayir vize başvurusu yaparken ziyaretçi adaylarının bilmesi gereken en önemli nokta Cezayir’e yapacakları ziyaretin amacıdır. Ziyaret amacını tam olarak bilmek ve Cezayir vize başvurusu esnasında bunu açıklamak gerekir. Çünkü Cezayir vize başvurusu işlemlerinden sonra Cezayir Konsolosluğu / Büyükelçiliğinde gerçekleşecek olan vizenin karara bağlanacağı işlemler dizisinde Cezayir Konsolosluk / Büyükelçilik yetkilileri ziyaret amacına yoğun dikkat gösterecektir. Cezayir, Türkiye’den gelecek vize başvurularının ilk kontrollerini ve dosya teslim alma işlemini yapmak üzere VFS Global adlı vize başvuru asistan firması ile ortak çalışır. Bu kapsamda VFS Global Cezayir vize başvuru merkezleri Cezayir vize başvurusu için Türkiye sınırlarında yaşayanların gidecekleri yetkili yerlerdir. VFS Global Cezayir vize başvuru merkezleri dışında, Türkiye sınırları içerisinde Cezayir vize başvurularını kabul etmekle yetkilendirilmiş başka bir kurum ya da firma bulunmaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin