Çek Vize Randevusu/ Çek Cumhuriyeti Vize Randevusu

555

Çek Vize Randevusu/Çek Cumhuriyeti Vize Randevusu

Çek Cumhuriyeti VizesiÇek Cumhuriyeti/Çek Vize Randevusu alınmadan Çek Cumhuriyeti vize başvurusu yapılamamaktadır. Ancak Çek Cumhuriyeti/Çek Vize başvurusunun gerçekleşmesi için de öncesinde yapılacak olan seyahatin ne amaçla ve ne kadar süreyle yapılacağına göre de farklılık gösterebilmektedir. Tüm bunların yanında ise başvuru sahibinin mesleği ve yaşına bağlı olarak farklı evraklar istenebilir.

Yapılması planlanan Çek Cumhuriyeti seyahati için yapılacak başvurular Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne yapılabileceği gibi anlaşmalı olarak yetkili vize merkezleri aracılığı ile de yapılabilmektedir. Acenteler ile vize başvuru merkezleri gerekli olan evrakların ne olduğu, nereden ve nasıl temin edilmesi gerektiği konusunda danışmanlık hizmeti alınması gerekmektedir. Gerekli olan evrakların doğru ve eksiksiz tamamlanmasında destek veren acenteler ile vize merkezleri yalnızca işlemlerin yürütülmesi ve başvurunun yapılabilmesi için aracı olmaktadır. Bilinmesi gereken önemli bir nokta ise Çek vizesi kararı yalnızca Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği yetki alanındadır.

Çek Cumhuriyeti/Çek Vize Randevusu ise Çek Cumhuriyeti’nin resmi web sitesi üzerinde bulunan randevu sistemi visapoint aracılığı ile alınmalıdır. Çek Cumhuriyeti/Çek Vize Randevusu visapoint sistemi üzerinden alınan randevu ile Çek Cumhuriyeti/Çek Vize başvurusu için ilk ve öncelikli adım atılmış olmaktadır. Çek Cumhuriyeti/Çek Vize Randevusu sırsında dosya haline getirilmiş olan evrakların eksiksiz ve prosedüre uygun bir şekilde hazır olmasının yanında verilen randevu tarihinde yarım saat öncesinde bulunulması işlemlerin aksamadan yürümesi için oldukça önemlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin