Çek Cumhuriyeti/Çek Vize Randevusu

597

Çek Cumhuriyeti/Çek Vize Randevusu

Çek Cumhuriyeti VizesiÇek Cumhuriyeti/Çek Vize Randevusu alınmadan Çek Cumhuriyeti vize başvurusu yapılamamaktadır. Ancak Çek Cumhuriyeti/Çek Vize başvurusunun gerçekleşmesi için de öncesinde yapılacak olan seyahatin ne amaçla ve ne kadar süreyle yapılacağına göre de farklılık gösterebilmektedir. Tüm bunların yanında ise başvuru sahibinin mesleği ve yaşına bağlı olarak farklı evraklar istenebilir.

Yapılması planlanan Çek Cumhuriyeti seyahati için yapılacak başvurular Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne yapılabileceği gibi anlaşmalı olarak yetkili vize merkezleri aracılığı ile de yapılabilmektedir. Acenteler ile vize başvuru merkezleri gerekeli olan evrakların ne olduğu, nereden ve nasıl temin edilmesi gerektiği konusunda danışmanlık hizmeti alınması gerekmektedir. Gerekli olan evrakların doğru ve eksiksiz tamamlanmasında destek veren acenteler ile vize merkezleri yalnızca işlemlerin yürütülmesi ve başvurunun yapılabilmesi için aracı olmaktadır. Bilinmesi gereken önemli bir nokta ise Çek vizesi kararı yalnızca Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu / Büyükelçiliği yetki alanındadır.

Çek Cumhuriyeti/Çek Vize Randevusu ise Çek Cumhuriyeti’nin resmi web sitesi üzerinde bulunan randevu sistemi visapoint aracılığı ile alınmalıdır. Çek Cumhuriyeti/Çek Vize Randevusu visapoint sistemi üzerinden alınan randevu ile Çek Cumhuriyeti/Çek Vize başvurusu için ilk ve öncelikli adım atılmış olmaktadır. Çek Cumhuriyeti/Çek Vize Randevusu sırsında dosya haline getirilmiş olan evrakların eksiksiz ve prosedüre uygun bir şekilde hazır olmasının yanında verilen randevu tarihinde yarım saat öncesinde bulunulması işlemlerin aksamadan yürümesi için oldukça önemlidir.

Türkiye ile Çek Cumhuriyeti arasındaki ziyaret trafiği başta turistik olmak üzere, ticari ve aile/akraba ziyareti gibi sebeplerle sıkça gerçekleşen ziyaretlerdir. Çek Cumhuriyeti/Çek Konsolosluğu / Büyükelçiliğine bu sebeplerin hepsinin toplamında düşündüğümüzde her gün onlarca vize başvurusu geldiğini söylemek mümkün. Bu bağlamda Çek Cumhuriyeti/Çek Konsolosluğu / Büyükelçiliği bünyesinde oluşacak yoğunlukların azaltılması amacını güderek vizeleri randevu usulüyle vermeyi uygun görmüştür. Ancak bu da yeterli olmayınca Çek Cumhuriyeti/Çek Konsolosluğu başvuru sürecinin ilk evresi olan Çek Cumhuriyeti/Çek Vize randevusunu üstlenmesi üzere VFS Global adında bir vize başvuru asistan firmasıyla anlaştı. Sağlanan bu anlaşma kapsamında VFS Global firması Türkiye’nin çeşitli yerlerinde bulunan VFS Global Çek Cumhuriyeti vize merkezleri aracılığıyla vize başvuru sürecinde ilk rolü üstlendi. Bu bağlamda Çek Cumhuriyeti/Çek vize randevusu almak için de ilk müracaat edilmesi gereken yerler VFS Global Çek Cumhuriyeti/Çek vize başvuru merkezleri oldu. VFS Global Çek Cumhuriyeti/Çek vize başvuru merkezlerinde başvuru sahipleri daha önceden eksiksiz ve doğru bilgiler ve evraklarla hazırlamış oldukları başvuru dosyalarını teslim edebilmek için Çek Cumhuriyeti/Çek vize randevusu almak durumundadır. Bu randevunun saati geldiğinde de ilgili VFS Global Çek Cumhuriyeti vize başvuru merkezinde başvuru sahiplerinin, başvuru dosyaları ile hazır bulunmaları gerekir. Çek Cumhuriyeti / Çek vize randevusu ve devamındaki işlemler hakkında detaylı ve kapsamlı bilgi almak için 0 312 426 03 25.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin