12.5 C
Ankara, TR
Çarşamba, Nisan 1, 2020
TELEFON

0 312 426 03 25

0 312 426 03 24

MOBİL

0 553 716 03 25

0 553 966 03 27

E-MAİL

info@longvize.com

longvize@gmail.com

ACİL VİZE HATTI

0 312 426 03 25

burkina-faso-vize
Başkent:Ouagadougou
Telefon:+49
Alan:286.250 km²
Nüfus:18,65 milyon
Para Birimi:Batı Afrika CFA frangı
TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN
ANKARAİSTANBUL
İZMİR ANTALYA
GAZİANTEPBURSA
TRABZONBODRUMEDİRNE

Burkina Faso Vize Danışma Merkezi

Longvize İletisim
Burkina Faso Vize Hattı
0 312 426 03 25
Whatsapp Vize Hattı 
0 507 811 97 62
 
Mobil Vize Hattı
0 553 716 03 25
E-Mail İletişim
info@longvize.com
Pazartesi – Cumartesi  
08:30 – 00:00
Almanya Vizesi

Burkina Faso Vizesi Hakkında & Burkina Faso Visa İnformation

Burkina Faso Vizesi

Burkina Faso Vizesi için Elçilikteki Temsilciliğiniz Olan Long Vize Şirketi  2012 yılından

Burkina Faso Vizesiberi müşterilerine vize işlemleri konusunda, her türlü kaliteli, güvenilir ve güler yüzle hizmet sağlayan, yeniliklere açık, misafirleri için kendini her geçen gün geliştiren, profesyonelliğini daimi kılmaya çalışan bir vize firmasıdır. Burkina Faso Vizesi için gerekli vize işlemlerinde randevu alınması, evrak hazırlanması ve yetkili mercilere sunumuna kadar ki süreçte sizleri yormadan, tüm konularıyla ilgilenerek, kısa sürede başvurunuzu sonuçlandırıp adresinize teslim eden Long Vize ŞirketiBurkina Faso Vizesi mükemmel hizmet anlayışını ve müşteri memnuniyetini profesyonel servisle birleştirmiştir. Müşterilerimizi gereksiz zaman kaybından kurtarmakta ve evrakları vize alınacak ülkelerin kurallarına uygun olarak eksiksiz ve gereğinden fazla evrak yığını olmadan, uzun süreli vizeyi hedef alarak başvuru yapmaktayız. Biliyoruz ki zaman boşa harcanmayacak kadar değerlidir ve bu değerli zamanınızı en kaliteli şekilde vizeye dönüştüren Long Vize Şirketi sizler sayesinde büyümeye devam edecektir.

 

Burkina Faso Vize Başvurusu

Burkina Faso Vizesi Başvurusu, ilk defa yapılan Burkina Faso Vize Başvurusu şahsen veya firmamız Long Vize aracılığı ile yapabilirsiniz. Ancak son beş yıl içinde herhangi bir vize başvurusu yapıldı ise Burkina Faso Vize Başvurusu için vekalet ile firmamız Long Vize aracılığıyla teslim edilebilmektedir. Son beş yıl içinde yapılan herhangi bir vize başvurusu sırasında parmak izi alınmadıysa parmak izinin alınması şartı olması nedeniyle Burkina Faso Vize Başvurusunun firmamız Long Vize aracılığı ile yapabilirsiniz.

 

Burkina Faso Vize Randevusu

Burkina Faso Vizesi Randevusu için Burkina Faso elçiliklerine yapılacak olan 90 gün veya daha fazla süreli vize başvurusu için Burkina Faso konsoloslukları tarafından yetki verilmiş firmamız Long Vize veya seyahat acenteleri ile iletişime geçilmelidir. Burkina Faso Vize Randevusu için önceden iletişime geçilmelidir. Burkina Faso Vize Randevusu bulunmayan bireylerin vize başvurusu kabul edilmemektedir. Burkina Faso Vize Randevusu için detaylı bilgi almak istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25.

 

Burkina Faso Vize İşlemleri

Burkina Faso Vizesi İşlemleri için vize uygulamaları için belirtilen yönetmelik doğrultusunda seyahat edilecek ya da seyahatin büyük bir kısmının geçirileceği ülke temsilciliğinden temin edilmesi gerekmektedir. Burkina Faso gibi ülkelerin birkaçında seyahat planlanması söz konusu olduğunda Burkina Faso Vize İşlemleri için en uzun süreli konaklama yerinin belirlenmesi önem taşımaktadır.

 

Burkina Faso Vize Çeşitleri

Burkina Faso Vizesi Çeşitleri, Burkina Faso Aile/Akraba Ziyareti, Almanya Turistik Vize, Almanya Ticari ve Fuar Vizeleri için Burkina Faso ziyaret vizesi işlemleri uygulanmaktadır. Bunun için seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Burkina Faso Konsolosluğunca belirlenmiş güncel ve orijinal olan evrakların temin edilmesi gerekmektedir.

 

Burkina Faso Gerekli Belge ve Evrak Listesi

Burkina Faso Gerekli Belge ve Evrak Listesi eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır. Önemli ölçüde yer alan eksiklikler sonucunda yapılan başvurular kabul edilmemektedir ya da kabul edilse de sonuç olumsuz olmaktadır. Bu nedenle tecrübe sahibi olmayanların bu detaylı bilgi edinmesi gerekmektedir. Burkina Faso Gerekli Belge ve Evrak Listeleri hazırlanırken yapılması gerekenler hakkında bilgi almak istiyorsanız arayın 0312 426 03 25

-Pasaport, elçiliğin talep etmiş olduğu süre ve geçerlilik tarihi olması gerekmektedir.
-Fotoğraf, elçiliğin talep etmiş olduğu fon ve ebatta olması gerekmektedir.
-Çalışan kişiler için şirket ve çalışma evrakları elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-İşveren kişiler için firma evraklar elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-Öğrenciler için öğrenci belgesi elçiliğin istediği formatta ve dilde olması lazım.
-Çiftçiler için ziraat odasından onaylı elçiliğin istediği formatta olması gerekmektedir.
-Çocuklar için muvafakatname Anne ve Baba’dan ayrı gidiliyor ise gidiş tarihleri, çeviri ve istenen formatta olması gerekmektedir.
-Çalışmayan kişiler için sponsor kişi evraklar elçiliğin istediği akrabalık derecesi ve formatta olması gerekmektedir.
-Kamu çalışanları için kurum görev ve çalışma evrakları
-Nüfus kayıt örneği tam vukuatlı ülkelere göre barkodlu, orijinal ya da apostilli olması lazım.
-Banka hesap dökümü 3-6 ay arasında geçmiş hareketleri gösteren istenilen formatta banka hesap ekstresi.

 

Burkina Faso Danışmanlık

Burkina Faso’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Burkina Faso Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne müracaat edilerek yapılmalıdır.

Burkina Faso Vize Başvurusunda bulunmak ve Burkina Faso Vizesi Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile Burkina Faso Vize İşlemleri yürütülmektedir.

Hızlı ve Sorunsuz Burkina Faso Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Burkina Faso Vizesi Başvurusu yapın, Burkina Faso Vize Randevusu almak için arayın 0312 426 03 25

BURKİNA FASO VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

Burkina Faso’nun Türkiye’de yer alan ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşlarının vize işlemlerini yürütme ve karara bağlama yetkisine sahip dış temsilcilikleri aracılığıyla vize işlemleri yürütülmektedir. Burkina Faso devletinin Türk vatandaşlarına sunduğu iki tip vize çeşidi için de Türkiye’deki en son karar mercileri yetki alanlarına göre Burkina Faso Ankara Büyülelçiliği ve Burkina Faso İstanbul Konsolosluğu’dur. Ülkeye girişte / kapıda vize uygulaması bulunmayan Burkina Faso’ya seyahat etmeden önce işlemlerin bu iki temsilciliğin önünden geçmesi elzemdir. Bu temsilciliklere bireysel olarak kendi hazırladığınız ve en üstünde Vize Talep Formu bulunan dosyanız ile başvuru yapabileceğiniz gibi herhangi yetkili bir seyahat acentesinin sizin adınıza düzenleyip sunduğu bir dosyayla da dolaylı olarak başvuru yapabilirsiniz. Buna ek olarak vize danışmanlık hizmeti veren şirketler tarafından yine sizin seyahat amacınıza ve bilgilerinize göre, vize almanız hedefiyle düzenlenmiş bir dosyayı da yine bu kurumlara sunabilirsiniz. Vize Talep Formu gibi sizin doldurmanız ve imzanız olması gereken evrakları doğru bir biçimde imzalayıp, uygun olarak tasnif edildiğinden emin olduğunuz sürece Büyükelçilik ve Konsolosluktaki vize işlemlerinde problem yaşama riskiniz en aza inmiş olacaktır. Bu nedenle her ne şekilde başvuru yaparsanız yapın dosyanızın profesyoneller tarafından hazırlandığından yada sizin tarafınızdan kontrol edilip, doğrulandığından emin olun. Bu şekilde beklenmedik sürprizlere karşı önleminizi baştan almış olup, rahat bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

 

BURKİNA FASO VİZESİ BAŞVURUSU

Burkina Faso      Vizesi ülkeye girişte temin edilebileceği gibi bir yanlışı düzelterek başlayalım. Burkina Faso artık ülke girişinde vize verme uygulaması yapmamaktadır. Bu nedenle başvuruların Türkiye’den yapılması zorunludur.

Ankara ve çevresindeki illerde yaşayan TC vatandaşları için Burkina Faso Ankara Büyülelçiliği’nden İstanbul ve çevre illerde yaşayan TC vatandaşları için İstanbul Burkina Faso Fahri Konsolosluğundan alınabilir. Vize için gerekli olan talep dilekçelerinin örnekleri de yine bu temsilciliklerden temin edilebilir. Vizenin ülkeye giriş aşamasına bırakılması durumunda Burkina Faso’ya ulaşsanız bile Göçmen Dairesi tarafından belli başlı yaptırımlara maruz kalırsınız. Uçuşların genelde Fransa aktarmalı olduğunu düşünürsek daha Burkina Faso’ya varmadan, Fransa transit vizesi işlemleri esnasında takılıp kalmanız da mümkün. Bu nedenle bu konuda akıllıca görünen hareket vize başvurusunu Türkiye’deki Burkina Faso temsilcilikleri aracılığıyla gerçekleştirmek olacaktır. Tahminen 3 iş günü gibi bir sürede başvurunuza yanıt alabileceğinizi söyleyebiliriz. Konsoloslukların yoğunluk durumuna göre bu süre değişkenlik gösterebilir fakat genel bazda Burkina Faso konsolosluklarının aşırı bir yoğunluk yaşadığı da söylenemez. Bunun yanında başvuru için götürdüğünüz dosyayı da eksiksiz olarak yanınızda bulundurmayı unutmayın. Özellikle Vize Talep Formu’nun başvuru sahibi tarafından, yüzde yüz doğrulukla doldurulduğundan emin olun. Ayrıca Burkina Faso’nun diplomatik pasaport hamilleri dışındaki bütün pasaport sahiplerinden vize istediğini ve süreçlerin pasaport tiplerine göre çok fazla fark göstermediğini unutmayın.

 

BURKİNA FASO VİZE İŞLEMLERİ

İki tür vize için küçük farklarla aşağı yukarı aynı işlemleri talep eden Burkina Faso Türkiye temsilcilikleri vize işlemlerini şahsen yahut bir acenta aracılığıyla yapabilmenize olanak tanımaktadır. Siyah pasaport taşıyanlar hariç her renk pasaportu vize işlemlerine tabi tutan Burkina Faso’nun iki tip vizesine de başvurmadan önce gerekli aşılarınızı yaptırmanız gerektiğini unutmayın. Zira bu aşıların eksikliği durumunda ülkeye girişinizde sıkıntı çıkma ihtimali vardır. Bunun yanında ülkeye girseniz bile sağlığınız açısından büyük bir risk almış olursunuz. Bu sebeple Burkina Faso Vizesi İşlemlerinin ilk ayağı olarak sağlığımızı ilgilendiren bu aşı konusunu söyleyebiliriz. Bundan sonra iş daha çok formalitelere ve bürokrasiye dayalı olarak ilerlemekte. Burkina Faso Vizesi Talep formu, biyometrik fotoğraflar, güncel bir pasaport, seyahat giderlerinin garanti altına alındığını kanıtlayan evraklar ve gelir durumunuzla alakalı belgeler de Burkina Faso Vizesi İşlemlerinin diğer adımları olarak karşımıza çıkıyor. Bunların hepsini toparladıktan sonra bireysel olarak ikamet ettiğiniz yeri görev alanına alan Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği’ne ya da Burkina Faso İstanbul Fahri Konsolosluğu’na başvurunuzu yapabilirsiniz. Halen ülke girişinde vize imkânı tanıyan Burkina Faso’ya kapıda vize alarak girmenin mümkün olduğunu söyleyen bir şehir efsanesine inanıp Türkiye’den vize almamak gibi bir riski göze almamanızı temenni ederiz.

Burkina Faso Vizesi İşlemleri için listelenen evraklarla tamamlanan dosya teslim edildikten sonra karar merci olan Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği’nin kararı beklenmelidir.

 

BURKİNA FASO VİZE ÇEŞİTLERİ

Burkina Faso’nun sunduğu Ticari Vize ve Turistik Vize olmak üzere iki adet vize çeşidi vardır. Son dönemde Türkiye ve Burkina Faso arasındaki ticari anlaşmaların artmasıyla beraber Burkina Faso Büyükelçiliği’nin vize işlerinden sorumlu birimi ticari vizeler için daha çok mesai harcamaya başlamıştır. Bu ticaretin beslediği turistik faaliyetler sayesinde de Burkina Faso temsilciliklerine gelen Turistik vize müracaatlarında gözle görülür artışlar meydana gelmiştir.

Her ne kadar insanların çoğu Burkina Faso’nun kapıda vize uygulaması yaptığını düşünse de iş ciddiye binip gitmeye karar verdiklerinden Burkina Faso Temsilciliklerinden resmi yollarla vize almaları gerektiğini fark etmektedirler. Söz gelmişken bir kere daha vurgulayalım Burkina Faso’nun ziyaretçilerine ülkeye girişte vize verdiği bilgisi de kesinlikle yanlıştır. Türkiye’den Burkina Faso’ya seyahat eden her şahıs Burkina Faso’ya giriş için vize işlemlerini Türkiye’de tamamlayıp, vizelerinin basılı olduğu pasaportlarını ülkeye girişte yanlarında bulundurmak zorundadır. Yani kapıda vize hariç iki tip vizeyle Türkiye vatandaşları Burkina Faso’ya giriş yapabilmektedirler. Diplomatik pasaport taşıyan vatandaşlar vize uygulamasına tabi tutulmazken bordo, yeşil veya gri pasaport sahiplerinin Ticari Vize yahut Turistik Vize olarak ikiye ayrılan bu vizelerden birine sahip olmaları gerekmektedir.

 

BURKİNA FASO RANDEVUSU

Burkina Faso vizesi  temsilcilikleri randevusuz olarak da başvurularınızı alır. Fakat temsilciliklerden birebir danışma imkanınız da bulunmaktadır. Bu danışma imkanını telefonla ya da temsilcilikleri ziyaret ederek bulabilirsiniz. Ayrıca vize ücretlerini yine randevu almadan Ankara Burkina Faso Büyükelçilği Vize işlemleri birimine TL cinsinden yatırabilirsiniz. Bu ücretler vizenizin süresine göre değişkenlik gösterebilir. Burkina Faso Devleti Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık turistik vize vermektedir. Bunun yanında Ticari vize için de belirlenen süreler yine 3 ay, 6 ay ve 1 yıldır.

Vize müracaat işlemleri için Türkiye’de temsilcilikleri aktif olarak çalışan Burkina Faso bu işlemlerden önce randevu talebinde bulunmaz.