28.8 C
Ankara, TR
Cuma, Ağustos 14, 2020
TELEFON

0 312 426 03 25

0 312 426 03 24

MOBİL

0 553 716 03 25

0 553 966 03 27

E-MAİL

info@longvize.com

longvize@gmail.com

ACİL VİZE HATTI

0 312 426 03 25

benin-vize-basvuru-islemleri
Başkent:Porto-Novo
Telefon:
Alan:357.376 km²
Nüfus:10,87 milyon
Para Birimi:CFA frangı
TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN
ANKARAİSTANBUL
İZMİR ANTALYA
GAZİANTEPBURSA
TRABZONBODRUMEDİRNE
Benin Vize Hattı
0 312 426 03 25
Whatsapp Vize Hattı 
0 507 811 97 62
 
Mobil Vize Hattı
0 553 716 03 25
E-Mail İletişim
info@longvize.com
Pazartesi – Cumartesi  
08:30 – 00:00
Almanya Vizesi

Benin Vizesi Hakkında & Benin Visa İnformation

Benin VizesiBenin Vizesi

Benin Vizesi için Elçilikteki Temsilciliğiniz Olan Long Vize Şirketi  2012 yılından beri müşterilerine vize işlemleri konusunda, her türlü kaliteli, güvenilir ve güler yüzle hizmet sağlayan, yeniliklere açık, misafirleri için kendini her geçen gün geliştiren, profesyonelliğini daimi kılmaya çalışan bir vize firmasıdır. Benin Vizesi için gerekli vize işlemlerinde randevu alınması, evrak hazırlanması ve yetkili mercilere sunumuna kadar ki süreçte sizleri yormadan, tüm konularıyla ilgilenerek, kısa sürede başvurunuzu sonuçlandırıp adresinize teslim eden Long Vize ŞirketiBenin vizesi mükemmel hizmet anlayışını ve müşteri memnuniyetini profesyonel servisle birleştirmiştir. Müşterilerimizi gereksiz zaman kaybından kurtarmakta ve evrakları vize alınacak ülkelerin kurallarına uygun olarak eksiksiz ve gereğinden fazla evrak yığını olmadan, uzun süreli vizeyi hedef alarak başvuru yapmaktayız. Biliyoruz ki zaman boşa harcanmayacak kadar değerlidir ve bu değerli zamanınızı en kaliteli şekilde vizeye dönüştüren Long Vize Şirketi sizler sayesinde büyümeye devam edecektir.

 

Benin Vize Başvurusu

Benin Vizesi Başvurusu, ilk defa yapılan Benin Vize Başvurusu firmamız Long Vize aracılığıyla yapılmalıdır. Ancak son beş yıl içinde herhangi bir vize başvurusu yapıldı ise Benin Vize Başvurusu için vekalet ile firmamız aracılığıyla teslim edilebilmektedir.

Son beş yıl içinde yapılan herhangi bir Benin vize başvurusu sırasında parmak izi alınmadıysa parmak izinin alınması şartı olması nedeniyle Benin Vize Başvurusunun firmamız Long Vize tarafından yapılması gerekmektedir.

 

Benin Vize Randevusu

Benin Vize Randevusu için Benin elçiliklerine yapılacak olan 90 gün veya daha fazla süreli vize başvurusu için Benin konsoloslukları tarafından yetki verilmiş tek firma ile iletişime geçilmelidir. Benin Vize Randevusu için önceden firmamız Long Vize ile iletişime geçilmelidir. Benin Vize Randevusu bulunmayan bireylerin vize başvurusu kabul edilmemektedir. Benin Vizesi Randevusu hakkında detaylı bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25

 

Benin Vize İşlemleri

Benin Vizesi İşlemleri için vize uygulamaları için belirtilen yönetmelik doğrultusunda seyahat edilecek ya da seyahatin büyük bir kısmının geçirileceği ülke temsilciliğinden temin edilmesi gerekmektedir. Benin gibi ülkelerin birkaçında seyahat planlanması söz konusu olduğunda Benin Vize İşlemleri için en uzun süreli  belirlenmesi önem taşımaktadır.

 

Benin Vize Çeşitleri

Benin Vizesi Çeşitleri, Benin Aile/Akraba Ziyareti, Benin Turistik Vize, Benin Ticari ve Fuar Vizeleri için Benin ziyaret vizesi işlemleri uygulanmaktadır. Bunun için seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Benin Konsolosluğunca belirlenmiş güncel ve orijinal olan evrakların temin edilmesi gerekmektedir. Benin Vize Çeşitleri hakkında bilgi almak için arayınız 0312 426 03 25

 

Benin Gerekli Belge ve Evrak Listesi

Benin Gerekli Belge ve Evrak Listesi eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır. Önemli ölçüde yer alan eksiklikler sonucunda yapılan başvurular kabul edilmemektedir ya da kabul edilse de sonuç olumsuz olmaktadır. Bu nedenle tecrübe sahibi olmayanların bu detaylı bilgi edinmesi gerekmektedir. Benin Gerekli Belge ve Evrak Listeleri hazırlanırken yapılması gerekenler hakkında bilgi edinmek için arayınız 0312 426 03 25

-Pasaport, elçiliğin talep etmiş olduğu süre ve geçerlilik tarihi olması gerekmektedir.
-Fotoğraf, elçiliğin talep etmiş olduğu fon ve ebatta olması gerekmektedir.
-Çalışan kişiler için şirket ve çalışma evrakları elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-İşveren kişiler için firma evraklar elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-Öğrenciler için öğrenci belgesi elçiliğin istediği formatta ve dilde olması lazım.
-Çiftçiler için ziraat odasından onaylı elçiliğin istediği formatta olması gerekmektedir.
-Çocuklar için muvafakatname Anne ve Baba’dan ayrı gidiliyor ise gidiş tarihleri, çeviri ve istenen formatta olması gerekmektedir.
-Çalışmayan kişiler için sponsor kişi evraklar elçiliğin istediği akrabalık derecesi ve formatta olması gerekmektedir.
-Kamu çalışanları için kurum görev ve çalışma evrakları
-Nüfus kayıt örneği tam vukuatlı ülkelere göre barkodlu, orijinal ya da apostilli olması lazım.
-Banka hesap dökümü 3-6 ay arasında geçmiş hareketleri gösteren istenilen formatta banka hesap ekstresi.

 

Benin Vize Danışmanlık

Benin’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Benin Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne ya da firmamız Long Vize’ye müracaat edilerek yapılmalıdır. Benin Vize Başvurusunda bulunmak ve Benin Vize Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile Benin Vize İşlemleri yürütülmektedir.

Hızlı ve Sorunsuz Benin Vizesi İşlemleri için hemen arayın, kolay Benin Vize Başvurusu yapın, Benin Vize Randevusu almak için arayın 0312 426 03 25

 

BENİN VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

Benin Vizesine geçmeden öne bilinmesi gereken birkaç hususu aydınlatalım. Diplomatik pasaport taşıyanlar haricinde başka tür pasaportlara sahip bütün TC Vatandaşları Benin vizesi almak durumundadır. Diplomatik pasaporta sahip vatandaşlar ise 90 gün Benin topraklarında vizesiz bulunabilme hakkına sahiptirler. Ankara Benin Cumhuriyeti Büyükelçiliği Türkiye vatandaşlarının vize işlemlerini yürütmek ve karara bağlamak için Benin tarafından yetkilendirilmiş tek birimdir. Benin Devleti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nden gelen kişilere kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır. Pasaport kontrolleri esnasında sürpriz ve büyük sorunlar yaşamamak için Türkiye’deki Benin temsilcilikleri aracılığıyla aldığınız vizenizin pasaportunuzda mevcut olması gerektiğini unutmayın.
Ayrıca, Hepatit A ve B; Menenjit (A,W135 ve X tiplerini içeren); Karma aşı (Difteri, Tetanos, Polio); Tifo aşılarının yaptırılması da her iki devlet yetkilileri tarafından. Bu adı geçen aşı türlerin hepsini Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nün Seyahat Sağlığı Merkezleri’nde yaptırabilirsiniz.
Bunun yanında, sivrisinekler vasıtasıyla yayılan ve aşı ile önlem almanın mümkün olmadığı bazı hastalıkları karşı Benin seyahatiniz esnasında sinekleri kovan etkiye sahip ürünler kullanmanız tavsiye edilir. Kısa süreli ziyaretler için sıtma hastalığına karşı koruyucu etkisi bulunan ilaçlar bulunsa da uzun süre kalma durumunda geceleri camlarınız kapalı uyayabileceğiniz ortamlar seçmeni daha faydalı olacaktır.
Ek olarak; güvenlik açısından Türkiye kadar sağlıklı olmayan bu ülkede geceleri şehirlerarası yollarda bulunmamanız da yine tavsiye edilen konular arasında.

 

BENİN VİZESİ BAŞVURUSU

Benin vizesi başvuruları için karar yetkisi Ankara Benin Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne ait olup, başvuruların şahsen yapılması zorunlu değildir. Yetkili seyahat acenteleri aracılığıyla yapılan başvurular da Büyükelçilik tarafından değerlendirmeye alınmaktadır. Bunun yanında vize başvurularının seyahat tarihinden en az bir hafta önce işleme girmesinin gerekliliği Büyükelçilikçe vurgulanmaktadır. Benin Cumhuriyeti’ne seyahat için alınması gereken vizeye başvurmak için gerekli olan Benin Cumhuriyeti Vize Başvuru formu diğer temsilciliklerden de temin edilebilir.

Benin Cumhuriyeti’nin Türkiye’de Ankara Benin Cumhuriyeti Büyükelçiliği dışında iki tane daha dış temsilciliği bulunmaktadır.  Bunlar İzmir Benin Cumhuriyeti Fahri Konsolosluğu ve İstanbul Benin Cumhuriyeti Fahri Konsolosluğu olmak üzere iki ilimizde konuşlanmış durumdadır. Vize işlemleriyle ve ülkeyle ilgili bilgi almak için yine bu dış temsilciliklere müracaat edebilirsiniz.

Benin vizesi başvurusunda kritik nokta Benin Vizesi Başvuru Formunu edindikten sonra eksiksiz ve doğru bir şekilde, başvuru sahibi tarafından doldurulması zorunluluğudur. Birazdan bahsedeceğimiz gerekli diğer evrakların en üst sırasında bulunacak olan bu başvuru formunda yapmanız gereken seyahat amacınızı net olarak belirtmek ve sizden talep edilmiş durumda olan gerekli bütün bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurmaktır. Zira konsolosluğun ilgili biriminin önüne sizinle alakalı ilk olarak gelecek olan belge bu başvuru formu olacaktır. Bu nedenle yanlış ve eksik bilgiler bulunması daha ilk adımda vize başvurunuzun elenmesine neden olabilir.

 

BENİN VİZE İŞLEMLERİ

Öncelikle Benin Cumhuriyeti için gereken vize işlemleri Benin’e girişte değil, Türkiye’deki temsilcilikler vasıtasıyla yapılması gereken işlemlerdir. Bu nedenle 10 yıldan eski olmayan pasaportunuza Benin Cumhuriyeti için geçerli Benin vizesi Türkiye’de bastırıp daha sonra ülkeye intikal etmeniz gerekir. Benin Cumhuriyeti’nin diplomatik pasaport sahipleri haricinde kalan diğer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından, seyahat amacı ne olursa olsun talep ettiği evrak ve belgeler aşağı yukarı aynıdır.

Benin Devleti’nin Türkiye’deki yetkili makamları olan Ankara Benin Büyükelçiliği, Benin Fahri Konsolosluğu İstanbul ve Benin İzmir Fahri Konsolosluğu’ndan edinebileceğiniz Benin Vize Başvuru Formu’nun eksiksiz biçimde doldurulması ve seyahat amacına yönelik evraklarla desteklenmiş bir dosya sunmak gerekmektedir.

Ayrıca yine bu temsilcilikler aracılığıyla örneğine ulaşabileceğiniz ve içeriğinde seyahat amacınızı açık olarak anlattığınız bir dilekçeyi de bu işlemler esnasında yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir. Dilekçenin hitap ettiği yer Benin Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği olmalı ve başvuruyu yapmakta olan kişi tarafından kaleme alınması ve imzalanması gerekmektedir. Bunun yanında pasaportunuzun geçerlilik tarihininde Benin Cumhuriyeti’ne yapılacak ziyaretinizin bitişinden en az 6 ay sonraya kadar devam ediyor olması vize işlemlerinde sizin için fayda sağlayacak bir diğer önemli unsur olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda Benin ülkesine giriş için zorunlu olan, yaptırmış olduğunuz aşılarınızın kartlarını hem Benin vizesi işlemleri hem de ülkeye giriş esnasında yanınızda bulundurmak bu süreçlerde elinizi güçlendiren bir etken olacaktır.

 

BENİN VİZE ÇEŞİTLERİ

Benin vizesi, ülkeyi ziyaret etmek isteyen kişilere bağlı vatandaşlık bağıyla bağlı oldukları ülkelerine göre genel kurallar uygulamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları ticari, turistik, ziyaret vb. Hangi amaçla Benin’e seyahat gerçekleştirdiklerini başvuru sırasında teslim edecekleri müracaat dilekçesinde açıkça belirtmekle mükellef olup, Benin Cumhuriyeti tarafından hangi vizenin verileceği bu dilekçe ve teslim edilen diğer evraklara göre tespit edilecektir. İki ülke arasındaki kültürel etkileşimi arttırmak adına turistik amaçla başvurduğunuz vizelerin sıcak karşılanacağını söylemek mümkün.

Başvuruda  amaçladığınız vizenin türü neye hizmet edecek olursa olsun unutulmaması gereken şeyler daha önceden yaptırmış olduğunuz aşıların kartları, 10 yıldan eski olmayan ve Benin vizesi bitişinden itibaren bir 6 ay kadar daha geçerliliği bulunan pasaportunuz, tamamen doğru ve sizin tarafınızdan eksiksiz olarak doldurulmuş olarak vize başvuru formunuz, son altı ay içinde çektirmiş olduğunuz 2 adet biyometrik fotoğrafınız ve seyahat sağlık sigortası poliçenizdir. Ek olarak; yine almak istediğiniz vize türü farketmeksizin yetki alanına göre çalışan Benin Cumhuriyeti dış temsilciliklerinden ikamet ettiğiniz bölgeye uygun olanını seçip, vize başvurunuzu oraya yapmanız gerekecektir. Örneğin; İzmir ve çevre illerde ikâmet eden TC vatandaşları başvuruları hangi tür vize çeşidi için olursa olsun İzmir Benin Cumhuriyeti Fahri Konsolosluğu’na yapmak durumundadır. Aynı şey İstanbul ve çevre illerde ikamet edenler için de geçerli olup, bu şahısların başvurması gereken adres İstanbul’da bulunan Benin Fahri Konsolosluğu olacaktır.

Benin temsilcilikleri randavu usuluyle vize işlemini zorunlu koşmamakla birlikte; Randevu ve Detaylı Bilgi için;

0 312 426 03 25

İletişime geçmekte fayda vardır. Ayrıca Benin Cumhuriyeti ülkede bulunan çeşitli dini yapılar gereği hem Müslüman hem Hristiyan dünyasını alâkadar eden birçok bayramda resmi tatil yapmaktadır. Her ne kadar randevu gerekmese de bu günleri bilmekte fayda vardır diye düşünüyor ve Benin Cumhuriyeti’ne bağlı Türkiye’deki dış temsilciliklerin resmî tatil dolayasıyla faaliyet göstermedikleri tarihleri sizinle paylaşıyoruz. Aşağıdaki tarihlere ek olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin milli bayramlarının olduğu tarihlerde de Benin dış temsilciliklerinin çalışma saatleri değişkenlik gösterebilir hatta tatil edilebilir.