Benin Vizesi Hakkında Genel Bilgi

673

Benin Vizesi Hakkında Genel Bilgi
Benin VizesiBenin Vizesine geçmeden öne bilinmesi gereken birkaç hususu aydınlatalım.Diplomatik pasaport taşıyanlar haricinde başka tür pasaportlara sahip bütün TC Vatandaşları Benin vizesi almak durumundadır. Diplomatik pasaporta sahip vatandaşlar ise 90 gün Benin topraklarında vizesiz bulunabilme hakkına sahiptirler. Ankara Benin Cumhuriyeti Büyükelçiliği Türkiye vatandaşlarının vize işlemlerini yürütmek ve karara bağlamak için Benin tarafından yetkilendirilmiş tek birimdir. Benin Devleti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nden gelen kişilere kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır. Pasaport kontrolleri esnasında sürpriz ve büyük sorunlar yaşamamak için Türkiye’deki Benin temsilcilikleri aracılığıyla aldığınız vizenizin pasaportunuzda mevcut olması gerektiğini unutmayın.
Ayrıca, Hepatit A ve B; Menenjit (A,W135 ve X tiplerini içeren); Karma aşı (Difteri, Tetanos, Polio); Tifo aşılarının yaptırılması da her iki devlet yetkilileri tarafından. Bu adı geçen aşı türlerin hepsini Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nün Seyahat Sağlığı Merkezleri’nde yaptırabilirsiniz.
Bunun yanında, sivrisinekler vasıtasıyla yayılan ve aşı ile önlem almanın mümkün olmadığı bazı hastalıkları karşı Benin seyahatiniz esnasında sinekleri kovan etkiye sahip ürünler kullanmanız tavsiye edilir. Kısa süreli ziyaretler için sıtma hastalığına karşı koruyucu etkisi bulunan ilaçlar bulunsa da uzun süre kalma durumunda geceleri camlarınız kapalı uyayabileceğiniz ortamlar seçmeni daha faydalı olacaktır.
Ek olarak; güvenlik açısından Türkiye kadar sağlıklı olmayan bu ülkede geceleri şehirlerarası yollarda bulunmamanız da yine tavsiye edilen konular arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin