Benin Vize İşlemleri

684

Öncelikle Benin Cumhuriyeti için gereken vize işlemleri Benin’e girişte değil, Türkiye’deki temsilcilikler vasıtasıyla yapılması gereken işlemlerdir. Bu nedenle 10 yıldan eski olmayan pasaportunuza Benin Cumhuriyeti için geçerli vizeyi Türkiye’de bastırıp daha sonra ülkeye intikal etmeniz gerekir. Benin Cumhuriyeti’nin diplomatik pasaport sahipleri haricinde kalan diğer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından, seyahat amacı ne olursa olsun talep ettiği evrak ve belgeler aşağı yukarı aynıdır.

Benin Devleti’nin Türkiye’deki yetkili makamları olan Ankara Benin Büyükelçiliği, Benin Fahri Konsolosluğu İstanbul ve Benin İzmir Fahri Konsolosluğu’ndan edinebileceğiniz Benin Vize Başvuru Formu’nun eksiksiz biçimde doldurulması ve seyahat amacına yönelik evraklarla desteklenmiş bir dosya sunmak gerekmektedir.

Ayrıca yine bu temsilcilikler aracılığıyla örneğine ulaşabileceğiniz ve içeriğinde seyahat amacınızı açık olarak anlattığınız bir dilekçeyi de bu işlemler esnasında yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir. Dilekçenin hitap ettiği yer Benin Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği olmalı ve başvuruyu yapmakta olan kişi tarafından kaleme alınması ve imzalanması gerekmektedir. Bunun yanında pasaportunuzun geçerlilik tarihininde Benin Cumhuriyeti’ne yapılacak ziyaretinizin bitişinden en az 6 ay sonraya kadar devam ediyor olması vize işlemlerinde sizin için fayda sağlayacak bir diğer önemli unsur olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda Benin ülkesine giriş için zorunlu olan, yaptırmış olduğunuz aşılarınızın kartlarını hem vize işlemleri hem de ülkeye giriş esnasında yanınızda bulundurmak bu süreçlerde elinizi güçlendiren bir etken olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin