Benin Vize Başvurusu

754

Benin vize başvuruları

Benin vize başvuruları için karar yetkisi Ankara Benin Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne ait olup, başvuruların şahsen yapılması zorunlu değildir. Yetkili seyahat acenteleri aracılığıyla yapılan başvurular da Büyükelçilik tarafından değerlendirmeye alınmaktadır. Bunun yanında vize başvurularının seyahat tarihinden en az bir hafta önce işleme girmesinin gerekliliği Büyükelçilikçe vurgulanmaktadır. Benin Cumhuriyeti’ne seyahat için alınması gereken vizeye başvurmak için gerekli olan Benin Cumhuriyeti Vize Başvuru formu diğer temsilciliklerden de temin edilebilir.

Benin Cumhuriyeti’nin Türkiye’de Ankara Benin Cumhuriyeti Büyükelçiliği dışında iki tane daha dış temsilciliği bulunmaktadır.  Bunlar İzmir Benin Cumhuriyeti Fahri Konsolosluğu ve İstanbul Benin Cumhuriyeti Fahri Konsolosluğu olmak üzere iki ilimizde konuşlanmış durumdadır. Vize işlemleriyle ve ülkeyle ilgili bilgi almak için yine bu dış temsilciliklere müracaat edebilirsiniz.

Benin vize başvurusunda kritik nokta Benin Vize Başvuru Formunu edindikten sonra eksiksiz ve doğru bir şekilde, başvuru sahibi tarafından doldurulması zorunluluğudur. Birazdan bahsedeceğimiz gerekli diğer evrakların en üst sırasında bulunacak olan bu başvuru formunda yapmanız gereken seyahat amacınızı net olarak belirtmek ve sizden talep edilmiş durumda olan gerekli bütün bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurmaktır. Zira konsolosluğun ilgili biriminin önüne sizinle alakalı ilk olarak gelecek olan belge bu başvuru formu olacaktır. Bu nedenle yanlış ve eksik bilgiler bulunması daha ilk adımda vize başvurunuzun elenmesine neden olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin