21.9 C
Ankara, TR
Pazar, Temmuz 12, 2020
TELEFON

0 312 426 03 25

0 312 426 03 24

MOBİL

0 553 716 03 25

0 553 966 03 27

E-MAİL

info@longvize.com

longvize@gmail.com

ACİL VİZE HATTI

0 312 426 03 25

belcika-vize-islemleri
Başkent:Brüksel
Telefon:+32
Alan:30,528 km2
Nüfus:10.827.519
Para Birimi:Euro (€)
TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN
ANKARAİSTANBUL
İZMİR ANTALYA
GAZİANTEPBURSA
TRABZONBODRUMEDİRNE
Belçika Vize Hattı
0 312 426 03 25
Whatsapp Vize Hattı 
0 507 811 97 62
 
Mobil Vize Hattı
0 553 716 03 25
E-Mail İletişim
info@longvize.com
Pazartesi – Cumartesi  
08:30 – 00:00
Almanya Vizesi

Belçika Vizesi Hakkında Genel Bilgi & Belgium Visa Information

Belçika Vizesi

Belçika Vizesi

Belçika Vizesi için Elçilikteki Temsilciliğiniz Olan Long Vize Şirketi  2012 yılından beri müşterilerine vize işlemleri konusunda, her türlü kaliteli, güvenilir ve güler yüzle hizmet sağlayan, yeniliklere açık, misafirleri için kendini her geçen gün geliştiren, profesyonelliğini daimi kılmaya çalışan bir vize firmasıdır. Belçika Vizesi için gerekli vize işlemlerinde randevu alınması, evrak hazırlanması ve yetkili mercilere sunumuna kadar ki süreçte sizleri yormadan, tüm konularıyla ilgilenerek, kısa sürede başvurunuzu sonuçlandırıp adresinize teslim eden Long Vize ŞirketiBelçika Vizesi mükemmel hizmet anlayışını ve müşteri memnuniyetini profesyonel servisle birleştirmiştir. Müşterilerimizi gereksiz zaman kaybından kurtarmakta ve evrakları vize alınacak ülkelerin kurallarına uygun olarak eksiksiz ve gereğinden fazla evrak yığını olmadan, uzun süreli vizeyi hedef alarak başvuru yapmaktayız. Biliyoruz ki zaman boşa harcanmayacak kadar değerlidir ve bu değerli zamanınızı en kaliteli şekilde vizeye dönüştüren Long Vize Şirketi sizler sayesinde büyümeye devam edecektir.

 

Belçika Vize Başvurusu

Belçika Vize Başvurusu, Belçika Konsolosluğu ile Belçika Büyükelçiliği tarafından incelemeye alınıp değerlendirilmektedir. Belçika Konsolosluğu /  Belçika Büyükelçiliği Belçika vize başvurularının direk kabul etmemektedir. Belçika’ya yapılacak kısa süreli ikametler için Schengen vize başvurusu için Konsolosluk / Büyükelçilik tarafından yetki verilmiş olan Belçika vize başvuru merkezleri ile akredite edilen firmamız Long Vize ile başvurunuz yapılmaktadır. Ayrıca Belçika vize başvuru merkezleri Türk vatandaşları dışında Türkiye sınırları içinde ikamet eden yabancı uyruklu olan kişilerin de Belçika vize başvurularını kabul etme yetkisi bulunmaktadır. Belçika Vize Başvurusu için detaylı bilgi almak istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25.

 

Belçika Vize Randevusu

Belçika Vize Randevusu, Schengen Bölgesi’ne üye olan ülkeler içinde yer alması nedeniyle Belçika seyahati yapmak isteyen T.C. vatandaşları Schengen vizesi uygulamasına tabi tutulmaktadır. Belçika Vizesi Randevusu öncesinde Belçika vizesi başvuruları da Belçika Konsolosluğu’na yapılması gerekmektedir. Schengen vizesi başvurusu seyahat etmek istenen ülkenin elçilik veya konsolosluğu tarafından ya da firmamız Long Vize aracılığı ile yapılmaktadır. Bu sebeple de seyahat edecek kişilerin birden fazla Schengen ülkelerini ziyaret etmek istemeleri durumunda ilk olarak seyahate hangi ülke ile başlanacaksa o ülkenin elçilik veya konsolosluğuna yapılması gerekmektedir.

 

Belçika Vize İşlemleri

Belçika Vize İşlemleri, Türkiye’nin farklı illerinde bulunan Belçika Krallığı’na bağlı temsilciliklerinde yapılmaktadır. Belçika Büyükelçiliği / Konsolosluğu ve Fahri Konsolosluklar Belçika seyahati yapacak olan kişilerin ve Türkiye’de ikamet eden Belçika vatandaşları için hizmet vermektedir.  Belçika Vizesi İşlemleri için başvurular Türkiye’de hizmet veren Belçika Başkonsolosluğu Belçika Büyükelçiliği ile Belçika Fahri Konsoloslukları yetki alanı içinde olan firmamız Long Vize aracılığı ile başvurabilirsiniz.

 

Belçika Vize Çeşitleri

Belçika Vize Çeşitleri, Belçika’ya seyahat edecek olan kişiler Belçika vize çeşitleri içinde Belçika Aile / Akraba Ziyareti için gerekli olan evraklar şöyledir: Belçika Vizesi danışma merkezlerinde alınacak olan Belçika vize başvuru formunun dil seçim belgesinde beyan edilen dille doldurulmuş olması( Fransızca, İngilizce, Almanca ya da Felemenkçe) gerekmektedir. Belçika Vize Çeşitleri hakkında bilgi almak istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25.

 

Belçika Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Belçika Gerekli Belge ve Evrak Listeleri, Belçika Krallığı’nın Türkiye’de yer alan Ankara ile İstanbul Konsoloslukları Belçika Vize Başvurusunu ve İşlemlerini firmamız Long Vize aracılığı ile kabul etmektedir. Belçika Gerekli Belge ve Evrak Listeleri için de yapılacak olan seyahatin amacı ve vize türüne göre vize işlemleri için firmamız yetkilileri ile iletişime geçilerek Belçika Gerekli Belge ve Evrak Listeleri hazırlık sürecin doğru bir şekilde planlanması gerekmektedir. Belçika Gerekli Belge ve Evrak Listeleri hakkında bilgi almak istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25

-Pasaport, elçiliğin talep etmiş olduğu süre ve geçerlilik tarihi olması gerekmektedir.
-Fotoğraf, elçiliğin talep etmiş olduğu fon ve ebatta olması gerekmektedir.
-Çalışan kişiler için şirket ve çalışma evrakları elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-İşveren kişiler için firma evraklar elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-Öğrenciler için öğrenci belgesi elçiliğin istediği formatta ve dilde olması lazım.
-Çiftçiler için ziraat odasından onaylı elçiliğin istediği formatta olması gerekmektedir.
-Çocuklar için muvafakatname Anne ve Baba’dan ayrı gidiliyor ise gidiş tarihleri, çeviri ve istenen formatta olması gerekmektedir.
-Çalışmayan kişiler için sponsor kişi evraklar elçiliğin istediği akrabalık derecesi ve formatta olması gerekmektedir.
-Kamu çalışanları için kurum görev ve çalışma evrakları
-Nüfus kayıt örneği tam vukuatlı ülkelere göre barkodlu, orijinal ya da apostilli olması lazım.
-Banka hesap dökümü 3-6 ay arasında geçmiş hareketleri gösteren istenilen formatta banka hesap ekstresi.

 

Belçika Vizesi Başvuru İşlemleri

Belçika Başvuru İşlemleri, Belçika’ya seyahat etmek isteyen vatandaşların Belçika Vizesi için firmamız Long Vize aracılığı ile başvurabilirsiniz. Belçika Vizesi Başvurusu yapılmadan önce yapılacak olan seyahatin amacının doğru belirlenmesi gerekmektedir. Yapılacak başvuru kısa süreli Belçika Schengen vizesi için firmamız Long Vize aracılığıyla vize işlemleriniz başvuru merkezine yapılabilmektedir. Başvuru yapılırken dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta Schengen Bölgesi üyesi olan Belçika dışında farklı Schengen ülkelerine de seyahat edilecek ise en fazla kalınacak ülke için vize başvurusu yapılmalıdır. Belçika Başvuru İşlemleri hakkında bilgi almak istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25.

 

Belçika Vizesi Danışmanlık

Belçika’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Belçika Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne ya da firmamız Long Vize’ye müracaat edilerek yapılmalıdır.

Belçika Vize Başvurusunda bulunmak ve Belçika Vize Randevusu alabilmek için firmamız Long Vize aracılığı ile Belçika Vize İşlemleri yürütülmektedir.

Hızlı ve Sorunsuz Belçika Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Belçika Vize Başvurusu yapın, Belçika Vize Randevusu alın. Belçika Vizesi hakkında bilgi almak istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25.

BELÇİKA VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

Belçika Devleti, Türkiye’den gelecek ziyaretçilerden siyah, gri ve yeşil pasaportlular haricini vize ile ülkeye kabul etmektedir. Sınırları ve nüfusu bakımından Avrupa’nın mütevazi ülkelerinden biri olan Belçika’da halen Krallık makamı bulunmaktadır. Belçika ile Türkiye arasındaki ilişkiler Osmanlı dönemine kadar uzanır. Terörle mücadele ve Avrupa Birliği süreçleri gibi birçok konuda modern Türkiye Cumhuriyeti ile de Belçika’nın ikili ilişkileri devam etmiştir. Ayrıca Belçika’da ikamet eden 220 binden fazla Türk vatandaşı ya da Türk kökenli Belçika vatandaşı bulunmaktadır. Ülkedeki azınlık topluluklarından en büyük 2.sini Belçika’daki Türk azınlık oluşturur. Bu nedenle Belçika vizesi Türkiye’deki yoğun taleplere maruz kalan vizelerden biri olarak öne çıkar. Belçika siyaseti, ekonomisi ve hizmet sektöründe aktif rol alan Türkler iki ülke arasındaki ikili ilişkilerin gelişmesinde en büyük paylardan birine sahiptirler.

Hem Avrupa Birliği hem Schengen Bölgesi üyesi olan Belçika’ya vizesiz giriş yapabilen siyah, gri ve yeşil pasaportlu Türk vatandaşlarının bu vizesiz girişte sahip oldukları süre 180 gün içinde 90 günü aşmayacak bir ziyaret süresi olacaktır. Daha uzun ziyaretler için bu pasaport sahipleri de vize almak durumundadır. Bordo pasaport taşıyanlar ise uzun/kısa her ziyaret için vize başvuru süreçlerinden geçmek zorundadır.

Belçika vizesi (türüne göre) aynı zamanda Schengen vizesi yerine de geçebileceği için Belçika’nın vize başvuru süreçlerinde dikkat edeceği unsurlar içinde Schengen bölgesi kuralları büyük yer kaplar.

 

BELÇİKA VİZE BAŞVURUSU

Belçika Vize Başvurusu Belçika Konsolosluğu ile Belçika Büyükelçiliği tarafından incelemeye alınıp değerlendirilmektedir. Belçika Konsolosluğu/ Belçika Büyükelçiliği Belçika vize başvurularının direk kabul etmemektedir. Belçika’ya yapılacak kısa süreli ikametler için Schengen vize başvurusu için Konsolosluk / Büyükelçilik tarafından yetki verilmiş olan Belçika vize başvuru merkezleri ile akredite edilen seyahat acentelerine başvuru yapmaları gerekmektedir. Ayrıca Belçika vize başvuru merkezleri Türk vatandaşları dışında Türkiye sınırları içinde ikamet eden yabancı uyruklu olan kişilerin de Belçika vize başvurularını kabul etme yetkisi bulunmaktadır.

Belçika vize başvuruları için Belçika Vize başvuru merkezleri ile akredite seyahat merkezleri yalnızca başvuru için gerekli olan işlemleri ve Konsolosluk / Büyükelçilik adına aracı olan merkezlerdir. Belçika vize başvurusunun incelenip değerlendirme yetkisi tamamıyla Belçika Konsolosluğu / Belçika Büyükelçiliği inisiyatifinde bulunmaktadır. Belçika vize danışma merkezi elemanlarının başvuru sonucunu etkilemesi ya da sürecin hızlanması gibi durumlarda hiçbir yetkiye sahip değildirler. Belçika Konsolosluğu / Büyükelçiliği yapılan başvuru dosyası ile ilgili olarak yapılan seyahatin amacının tam olarak anlaşılması için yüz yüze görüşme talebinde, ek evrak isteğinde bulunma hakkına sahiptir.

Belçika vize başvuruları yapılmadan önce varsa var olan pasaportların 10 yılı aşmış olmaması, işlem yapılabilecek en az boş iki sayfasının bulunması ve seyahat sonrasında da pasaportun 3 ay da geçerliliğin olmasına dikkat edilmelidir. Bu özellikte pasaport sahibi olmayanlar ya da hiç pasaport almamış olanlar Belçika vize başvurusu sırasında zaman kaybetmemek amacıyla pasaport almaları gerekmektedir.

Belçika vize başvurusu Belçika’da yaşayan Türk nüfusunun yoğunluğundan dolayı turistik amaçların yanında aile/akraba ve iş ziyaretlerini de içine alan bir başvuru sürecidir. Belçika’nın Türkiye’de bulunan Konsolosluk / Büyükelçiliği Belçika vize başvurusunda karar merci olarak görev yapar fakat Belçika vize başvuruları için başvuru sahiplerinin asıl gitmesi gereken yer Belçika vize başvurusu işlerinde yardımcı firma olarak görev yapan  Belçika vize başvuru merkezlerdir. Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşlar da yine Türkiye’deki  Belçika vize başvuru merkezlerinden Belçika vize başvuru işlerinin ilk adımlarını gerçekleştirebilirler. Asıl olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Belçika’ya vize başvurusunda bulunanlar için tesis edilmiş olan  vize başvuru merkezleri Belçika vizesi için Ankara ve İstanbul’da ki başvuru merkezlerinde hizmet vermektedir. Belçika Vize Başvurusunun ilk adımları olan dosya hazırlama işinizi tamamladıktan sonra dosyanızı teslim etmeniz gereken makam Belçika Devleti tarafından yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezlerinin Belçika vizesinden sorumlu birimidir.

 Belçika vize başvuru merkezleri sizin daha önceden Belçika’yı ziyaret amacınıza göre ayarlamış olduğunuz evrakların ve pasaportunuzun bulunduğu dosyanızı sizden alıp, Belçikalı yetkililere teslim etmekle görevlidir. Vize başvuru merkezlerinin görev ve yetki sahası Belçika Devleti tarafından belirlenmiş olup, vize başvuru dosyanız konusunda eksikliklerin giderilmesi adına yardımcı olma hakkı vardır fakat vize başvuru merkezleri sizin amacınıza göre dosya içeriklerine müdahalelerde bulunarak bir danışmanlık hizmeti vermez.

 

BELÇİKA VİZE ÇEŞİTLERİ

Belçika Aile/Akraba Ziyareti

Belçika’ya seyahat edecek olan kişiler Belçika vize çeşitleri içinde Belçika Aile / Akraba Ziyareti için gerekli olan evraklar şöyledir:

Belçika vize danışma merkezlerinde alınacak olan Belçika vize başvuru formunun dil seçim belgesinde beyan edilen dille doldurulmuş olması( Fransızca, İngilizce, Almanca ya da Felemenkçe)

 • Belçika vizesinin bitiş tarihini takip eden üç ay boyunca da pasaportun geçerlilik tarihinin devam ettirmesi, son on yıldan eski olmayan pasaporta sahip olmak ve vize işlemlerinin yapılabileceği en az iki boş sayfası bulunması gerekmektedir.
 • Kimlik fotokopisi,
 • Belçika vize başvuru formunun hangi dille incelenmesi gerektiğinin belirtildiği imzalı dil seçim belgesi,
 • Belçika Aile/Akraba Ziyareti vizesinde kullanılacak Biometrik özellikte iki adet fotoğraf,
 • Belçika seyahat amacının belirtildiği dilekçe,
 • Belçika Aile/Akraba Ziyareti için davet eden kişi tarafından belediyeden alınmış davetiye,

Belçika Göçmen İdaresi verilerine göre Belçika’da göçmen gruplarından en büyük 2.si olarak Türk asıllı göçmenler gösterilmektedir. Bu sebeple oluşan Türk nüfusun Türkiye’de bulunan aile/akraba ve tanıdıklarını Belçika’da ağırlamak için gereken ise Belçika Aile/Akraba ziyareti vizesidir. Belçika’daki yakınınız tarafından hazırlanıp size sunulacak evraklar ve yakınlığınızı kanıtlayacak belgeler ile bu vize için vize başvuru merkezlerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Belçika Turistik Vize

Belçika vize türleri içinde yer alan Belçika Turistik vize için gerekli olan evraklar:

 • Dil seçim belgesinde belirtilen (Almanca, İngilizce, Fransızca ya da Felemenkçe) dille doldurulmuş Belçika vize başvuru formu,
 • Sahip olunan pasaportun son 10 yıldan eski olmaması ve seyahat süresinin bitişinden sonra da pasaport geçerliliğin 3 ay devam edecek olmasına dikkat edilmelidir.
 • Nüfus cüzdanın hem arka hem ön yüzü ile çekilmiş fotokopisi,
 • Başvurunun hangi dille yapılacağının belirtildiği dil seçim belgesi,
 • Arka fonun beyaz olduğu, 45×35 mm boyutunda iki adet biyometrik özellikte fotoğraf (biri başvuru formunun sağ üst köşesi için diğeri de dosyaya konulmak üzere)

Belçika özellikle kültür ve sanat turizminde dünyanın her yerinden milyonlarca turisti ülkesine çekmeyi başaran bir ülkedir. Türkiye’den de turistik faaliyetler amacıyla Belçika Devleti’ne ziyarette bulunmak isteyen kişilerin alması gereken doğru vize Belçika Turistik Vizesi olacaktır. Belçika Turistik Vizesi aynı zamanda Schengen vizesi yerine geçeceğinden bu vize ile Schengen bölgesinin içinde olan 25 ülkeye vizesiz seyahat hakkı kazanılır.

Belçika Ticari Vize

Belçika vize türleri içinde bulunan Belçika Ticari Vize için gerekli olan evraklar:

 • Belçika vize başvuru merkezlerinden temin edilecek olan Belçika vize formu,
 • 10 yıldan fazla olmayan, seyahat sonrasında da geçerliliği 3 ay devam edecek ve vize işlemlerinin yapılabileceği 2 boş sayfası bulunan pasaport,
 • Başvuru yapacak kişinin kimlik fotokopisi,
 • Yapılacak başvurunun hangi dilde (Almanca, Fransızca, İngilizce ya da Felemenkçe) değerlendirilmesinin talep edildiği dil seçim belgesi,
 • Biyometrik özellikte iki adet fotoğraf (45x35mm boyutlarında arka fonu beyaz)

Seyahat için yapılması gereken Seyahat sağlık sigortasının poliçesinin aslı Belçika Ticari Vize başvurusunda hazırlanması gereken evraklardır.

Belçika’da ki Türk varlığının neticesinde iki ülke arasındaki ticari ilişkilerde her geçen yıl gelişim göstermektedir. İthalat-ihracat ilişkilerinin dışında Türk girişimcilerin Belçika’da özellikle gıda sektörüyle alakalı atılım planları çerçevesinde yılın her mevsimi Türkiye’den Belçika’ya iş toplantısı, iş anlaşması imzalama ya da seminer & fuar gibi ticari faaliyetlere katılma amacıyla binlerce Türk tarafından ticari vize başvurusu yapılır. Belçika’ya iş anlaşması imzalamak, iş toplantısına katılmak veya fuarlara katılmak (stant sahibi ya da ziyaretçi) amacıyla alınması gereken vize türü Belçika Ticari Vizesidir.

Belçika Turistik, Ticari ve Aile/Akraba ziyareti vizeleri hakkında aklınıza takılanları sormak ve daha detaylı bilgi almak için; 0 312 426 03 25.

 

Belçika vize işlemleri Türkiye’nin faklı illerinde bulunan Belçika Krallığı’na bağlı temsilciliklerinde yapılmaktadır. Belçika Büyükelçiliği / Konsolosluğu ve Fahri Konsolosluklar Belçika seyahati yapacak olan kişilerin ve Türkiye’de ikamet eden Belçika vatandaşları için hizmet vermektedir. Belçika vize işlemleri için başvurular Türkiye’de hizmet veren Belçika Başkonsolosluğu Belçika Büyükelçiliği ile Belçika Fahri Konsoloslukları yetki alanı içinde olan temsilciliklere başvurmaları gerekmektedir.
Belçika vize işlemleri kısa süreli seyahatler için yapılacak olan Belçika vize işlemlerini şahsen kabul etmemektedir. Belçika vize işlemleri Türkiye’de bulunan Belçika temsilcileri tarafından yetki verilen Belçika vize başvuru merkezleri ile birlikte akrediteli seyahat acenteleri aracılığı ile vize başvurularını kabul etmektedir. Bu nedenle de seyahat yapacak kişilerin vize başvuru türlerine ve bulundukları illerdeki yetkili olan vize başvuru merkezleri ile iletişime geçilmelidir.
Belçika vizesi almak  isteyen herkesin hazırlaması gereken evrak listesi:
• Pasaportun alınış tarihi 10 yılı aşmayan, vize işlemlerinin yapılabileceği en az 2 boş sayfası bulunan ve seyahat sonrasında da 3 ay geçerli olabilecek pasaportun aslı ile varsa önceden alınmış pasaportların işlenmiş olan sayfalarının fotokopisi,
Belçika vize işlemleri için doğru ve eksiksiz bilgilerle doldurulan vize başvuru formu,
• Başvurunun hangi dilde incelenmesinin istendiği imzalı olarak sunulacak dair dil seçim belgesi,
• Biri başvuru formunun sağ üst köşesine diğeri ise dosyaya koyulmak üzere başvuru yapan kişinin son halini yansıtan biyometrik fotoğraf vize başvuru türü ne olursa olsun herkesin hazırlaması gereken evraklardır.

Belçika vize işlemleri ilk durak olan  Belçika vize başvuru merkezlerinden başlayabileceğiniz vize işlemleridir. Belçika vizesi aynı zamanda Schengen yerine geçtiği için birçok Schengen ülkesiyle ortak işlemler Belçika vize işlemleri çerçevesinde de uygulanmaktadır. Belçika vize işlemleriyle ilgili başvuru aşamasına gelmeden önce özellikle pasaportunuzun geçerlilik süresi, fiziksel olarak yıpranmamış olması, en az iki adet boş sayfa bulunması (yeni basılacak vize için) ve dosyadaki diğer evrakların ziyaret amacınıza uygun doğrulukla hazırlanmış olmasına dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca yine her vize başvurusunda tavsiye olunduğu üzere pasaportunuzun bitiş tarihinin Belçika ziyareti için planladığınız bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerli olması Belçika Vize İşlemleri için faydalı olacaktır. Zira çoğu ülke bitiş süresi çok yaklaşmış pasaportları güvenlik amaçlı olarak vize işlemlerine dahil etmemeyi tercih eder. Belçika vize işlemleri sizin belirtmiş olduğunuz amaçlara göre şekil alacağından bu işlemlerde sorun yaşamamak için yapmanız gereken en önemli şey  Belçika vize başvuru merkezilerine sunmuş olduğunuz dosyanızın Belçika Devleti’ne yapacağınız ziyaretin amacını net olarak açıkladığı ve bunu destekleyen belgelerle tamamlanmış olduğundan emin olmak olacaktır.

Belçika Vize İşlemleri esnasında vize başvuru merkezlerinden  almış olduğunuz herhangi bir hizmet sizin vize sürecinize etki etmeyecektir. Bunun yanında ilk adım olarak başvuru sürecinde daha rahat etmek için  VIP başvuru servisi gibi ek hizmetlerinden ekstra ücret ödeyerek faydalanabilirsiniz.

 

BELÇİKA VİZE RANDEVUSU

Schengen Bölgesi’ne üye olan ülkeler içinde yer alması nedeniyle Belçika seyahati yapmak isteyen T.C. vatandaşları Schengen vizesi uygulamasına tabi tutulmaktadır. Belçika vize randevusu öncesinde Belçika vizesi başvuruları da Belçika Konsolosluğu’na yapılması gerekmektedir. Schengen vizesi başvurusu seyahat etmek istenen ülkenin elçilik veya konsolosluğu aracılığı ile yapılmaktadır. Bu sebeple de seyahat edecek kişilerin birden fazla Schengen ülkelerini ziyaret etmek istemeleri durumunda ilk olarak seyahate hangi ülke ile başlanacaksa o ülkenin elçilik veya konsolosluğuna yapılması gerekmektedir.

Ancak bilinmesi gereken önemli bir nokta Belçika vize randevusu için öncelikle yapılması gereken Belçika Schengen vize başvurusu yapması gerektiğidir. Belçika Schengen vizesi kısa süreli olan 90 günlük seyahatler için verilmektedir. Dolayısıyla da 90 günden fazla kalacak kişilerin uzun süreli Belçika vizesi için Belçika Konsolosluğu / Elçiliği’ne yapılması zorunludur. Belçika Konsolosluğu / Elçiliği kısa sürecek olan amacın seyahat olduğu Belçika Schengen vizesi için Belçika Konsolosluğu tarafından yetki verilmiş vize başvuru merkezleri ile seyahat acenteleri ile iletişime geçilerek Belçika vize randevusu yapmaları gerekmektedir.

Belçika Vize Randevusu gerekli olan tüm işlemlerin yapılmasından sonra alınmalıdır. Belçika Konsolosluğu / Büyükelçiliği Belçika vize başvurularını yetki verilen vize başvuru merkezleri ile akredite edilen seyahat acenteleri aracılığı ile yapılabilmektedir. Belçika vize başvuru merkezleri ile seyahat acenteleri Belçika vize işlemlerini gerektiren tüm adımlar için yardım etmektedir.

Belçika ve Türkiye arasında özellikle Belçika’daki Türk vatandaşlarının oluşturduğu ticari ve aile/akraba ziyareti amaçlı vizeler nedeniyle daha çok tek taraflı yoğunlaşan bir vize başvuru trafiği mevcuttur. Belçika vizesinin Schengen vizesi yerine geçmesi de bu tek taraflılığı iyiden iyiye arttıran etmenlerden biridir. Ayrıca Belçika’nın kültür ve sanat turizmi açısından da ziyaret edilmesi gereken bir yer olması yine Türkiye’den yapılan Belçika vize başvurularını arttıran bir sebeptir. Bu sebeplerin hepsini topladığımızda Belçika vizesi almak için yapılan başvuruların Belçika Konsolosluk / Büyükelçilikleri’nde yaratabileceği insan trafiğinin önüne geçmek için Belçika Devleti vize başvurularında randevulu çalışma usulüne gitmiştir. Fakat bunu yaparken de bir yardımcı firma ile iş birliği içinde yapmaktadır. Belçika Vize Randevusu alabilmek için yapmanız geren bu yardımcı firmayla irtibata geçip  Belçika vize başvuru merkezlerinden kendinize uygun olanından randevu almaktır. Belçika vize randevusu ve takip eden süreçler hakkında detaylı bilgi almak için 0 312 426 03 25 no’lu telefondan iletişime geçebilir, süreçle ilgili aklınıza takılanları danışabilirsiniz.

Belçika vize merkezlerinden aldığınız Belçika vize randevusu esnasında sizden daha önceden eksiksiz olarak hazırladığınız Belçika vize dosyanızı teslim etmenizi isteyecektir. Bunun yanında Belçika Devleti’nden aldığı yetkiyle vize başvuru merkezi firması sizin biyometrik verilerinizi bu randevu esnasında alma hakkında sahip olacaktır. Vize başvuru merkezi bir vize danışmanlık firması değildir.