Belçika Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri

677

Belçika Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Belçika Vize Bayrağı

Belçika Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri Belçika seyahati için alınması gereken Belçika vizesi herkes için yapılan bir uygulamadır. Belçika Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri değerlendirmesi sonucunda söz konusu olan herhangi bir işsizlik, gösterecekleri bir teminat ya da banka hesabı olmaması, geçimi ile sorumlu olduğunuz kişiler için düzenli bir gelir sahibi olunmaması durumunda olumsuz sonuçlanabilmektedir.

Belçika Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri için direk başvuru kabul etmeyen Belçika Konsolosluğu tarafından yetki verilmiş olan vize başvuru merkezleri ya da seyahat acenteleri aracılığıyla gerçekleşmektedir. Belçika Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemlerinin yapılabilmesi içinde Belçika seyahati için hazırlanması gereken evrakların doğru ve eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Ancak önemli olan bir nokta Belçika Vize Başvurusu yapılmadan önce gereken evraklar eksiksiz bir şekilde dosya oluşturulduktan sonra Belçika vize randevusunun alınması gerekmektedir.

Belçika Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri için hazırlanması gereken evraklar arasında pasaport, istenen tüm bilgilerin doldurulduğu Belçika vize başvuru formu ile biyometrik özellikte olan iki adet fotoğraf başvuru yapacak herkesten istenmektedir. Başvuru yapacak kişilerin 18 yaş olması durumunda ebeveynlerden alınan muvafakatname alınması gerekmektedir. Ayrıca Belçika vize başvuru formu da anne ve baba tarafından imzalanmış olmalıdır.

Vize işlemleri için olan seyahat sağlık sigortası herkes tarafından yaptırılması zorunludur. Gerekli olan tüm evraklar hazırlandıktan sonra Belçika Konsolosluğu tarafından verilen randevu saati ve tarihinde gerekli olan yerde bulunulması zorunludur.

Belçika Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri esnasında Belçika Devleti’nin verdiği yetki çerçevesinde Konsolosluğa / Büyükelçiliğe Belçika vize başvuru dosyalarını teslim eden kurum VFS Global vize başvuru asistan firmasıdır.

Belçika Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri Belçika’da yaşayan Türk vatandaşlarının Türkiye’den halletmesi gereken vize işleriyle ilgili ve yetkili olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet eden Türk vatandaşlarının Belçika Devleti’ne yapacağı turistik, ticari ya da aile/akraba ziyareti gibi ziyaretler için de gerekli vize işlemlerini yapmakla görevlidir. Belçika Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemlerinin başvuru sahibi ile olan büyük bir kısmı (biyometrik verilerin alınması, dosyanın eksiksiz ve doğru olarak teslim alınması, ziyaret amacının belirlenmesi vb.) henüz Konsolosluk / Büyükelçiliğe adım atmadan VFS Global vize başvuru merkezlerinde hal olduğu için Belçika Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri için kalan süreç teslim alınan dosya ve verilerin doğruluğuna yönelik araştırmalar yapılması ve hazırlanan dosyanın ziyaret amacıyla örtüşen evraklarla desteklenip desteklenmediğine karar verilmesi gibi süreçlerdir. Fakat Belçika Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri esnasında sizden aynı evrakı tekrar ve ya farklı evrakı ilk defa isteme haklarını saklı tutar. Çok istisnai durumlar hariç Belçika Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemlerinde vize başvurusu yapan şahısların Konsolosluk / Büyükelçilik binasına adım atmasına bile gerek kalmaz. Belçika Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için 0 312 426 03 25 no’lu numarayı arayabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin