21.9 C
Ankara, TR
Pazar, Temmuz 12, 2020
TELEFON

0 312 426 03 25

0 312 426 03 24

MOBİL

0 553 716 03 25

0 553 966 03 27

E-MAİL

info@longvize.com

longvize@gmail.com

ACİL VİZE HATTI

0 312 426 03 25

banglades-vize-islemleri
Başkent:Dakka
Telefon:+880
Alan:357.376 km²
Nüfus:163 milyon
Para Birimi:Taka
TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN
ANKARAİSTANBUL
İZMİR ANTALYA
GAZİANTEPBURSA
TRABZONBODRUMEDİRNE
Bangladeş Vize Hattı
0 312 426 03 25
Whatsapp Vize Hattı 
0 507 811 97 62
 
Mobil Vize Hattı
0 553 716 03 25
E-Mail İletişim
info@longvize.com
Pazartesi – Cumartesi  
08:30 – 00:00
Almanya Vizesi

Bangladeş Vizesi Hakkında & Bangladesh Visa İnformation

Bangladeş Vizesi

Bangladeş Vizesi

Bangladeş Vizesi için Elçilikteki Temsilciliğiniz Olan Long Vize Şirketi  2012 yılından beri müşterilerine vize işlemleri konusunda, her türlü kaliteli, güvenilir ve güler yüzle hizmet sağlayan, yeniliklere açık, misafirleri için kendini her geçen gün geliştiren, profesyonelliğini daimi kılmaya çalışan bir vize firmasıdır. Bangladeş Vizesi için gerekli vize işlemlerinde randevu alınması, evrak hazırlanması ve yetkili mercilere sunumuna kadar ki süreçte sizleri yormadan, tüm konularıyla ilgilenerek, kısa sürede başvurunuzu sonuçlandırıp adresinize teslim eden Long Vize ŞirketiBangladeş vizesi mükemmel hizmet anlayışını ve müşteri memnuniyetini profesyonel servisle birleştirmiştir. Müşterilerimizi gereksiz zaman kaybından kurtarmakta ve evrakları vize alınacak ülkelerin kurallarına uygun olarak eksiksiz ve gereğinden fazla evrak yığını olmadan, uzun süreli vizeyi hedef alarak başvuru yapmaktayız. Biliyoruz ki zaman boşa harcanmayacak kadar değerlidir ve bu değerli zamanınızı en kaliteli şekilde vizeye dönüştüren Long Vize Şirketi sizler sayesinde büyümeye devam edecektir.

 

Bangladeş Vize Başvurusu

Bangladeş Vize Başvurusu, İnternet üzerinden temin edebileceğiniz güncel Bangladeş Vize Başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra Bangladeş İstanbul Başkonsolosluğu’na ve Bangladeş Ankara Büyükelçiliği’ne teslim ederek ya da firmamız Long Vize tarafından evraklarınız hazırlanıp vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu başvurunuzu şahsen, bir seyahat acentesi ile veya bir vize danışmanlık firması ile yapabilirsiniz.

 

Bangladeş Vize Randevusu

Bangladeş Vize Randevusu, Bangladeş vizesi için randevu almadan Başkonsolosluk ve Büyükelçilikte şahsen ya da firmamız Long Vize aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz. Her ne kadar randevulu başvuru zorunlu olmasa da her işi garantiye almak gerektiği gibi yabancı ülke vizesi gibi bir konuda da temkinli olmakta fayda vardır diyorsanız Bangladeş Vize Randevusu için detaylı bilgi almak istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25.

 

Bangladeş Vize İşlemleri

Bangladeş Vize İşlemleri için vize uygulamaları için belirtilen yönetmelik doğrultusunda seyahat edilecek ya da seyahatin büyük bir kısmının geçirileceği ülke temsilciliğinden temin edilmesi gerekmektedir.

Bangladeş Vize İşlemlerinde seyahat planlanması söz konusu olduğunda Bangladeş vize işlemleri için en uzun süreli konaklama yerinin belirlenmesi önem taşımaktadır.

 

Bangladeş Vize Çeşitleri

Bangladeş Vize Çeşitleri, Bangladeş Devleti, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Turistik Vize, Ticari Vize ve Bangladeş Ziyaret vizesi adı altında üç çeşit vize sunmakta; Bangladeş Turistik Vizesi: En fazla 30 gün olarak belirlenen bu vize ticari, davetiyeli yahut ziyaret vizesi kapsamına girmemektedir. Bu vize tipiyle Bangladeş’e giriş yapmanız durumunda bilgi almak istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25.

 

Bangladeş Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Bangladeş Gerekli Belge ve Evrak Listeleri, Bangladeş’in uyguladığı 3 çeşit vize rejiminde genel olarak gereken evraklar aşağıda listelenmiştir.

-Pasaport, elçiliğin talep etmiş olduğu süre ve geçerlilik tarihi olması gerekmektedir.
-Fotoğraf, elçiliğin talep etmiş olduğu fon ve ebatta olması gerekmektedir.
-Çalışan kişiler için şirket ve çalışma evrakları elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-İşveren kişiler için firma evraklar elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-Öğrenciler için öğrenci belgesi elçiliğin istediği formatta ve dilde olması lazım.
-Çiftçiler için ziraat odasından onaylı elçiliğin istediği formatta olması gerekmektedir.
-Çocuklar için muvafakatname Anne ve Baba’dan ayrı gidiliyor ise gidiş tarihleri, çeviri ve istenen formatta olması gerekmektedir.
-Çalışmayan kişiler için sponsor kişi evraklar elçiliğin istediği akrabalık derecesi ve formatta olması gerekmektedir.
-Kamu çalışanları için kurum görev ve çalışma evrakları
-Nüfus kayıt örneği tam vukuatlı ülkelere göre barkodlu, orijinal ya da apostilli olması lazım.
-Banka hesap dökümü 3-6 ay arasında geçmiş hareketleri gösteren istenilen formatta banka hesap ekstresi.

 

Bangladeş Vizesi Danışmanlık

Bangladeş’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Bangladeş Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne veya firmamız Long Vize’ye müracaat edilerek yapılmalıdır.

Bangladeş Vize Başvurusunda bulunmak ve Bangladeş Vize Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile Bangladeş Vize İşlemleri yürütülmektedir.

Hızlı ve Sorunsuz Bangladeş Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Bangladeş Vize Başvurusu yapın, Bangladeş Vize Randevusu alın Bangladeş Vizesi Danışmanlık için detaylı bilgi almak istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25.

BANGLADEŞ VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

Türkiye ile Bangladeş’in 1987 tarihinde imzaladığı Vize Muafiyeti Anlaşması sayesinde Yeşil, Gri ve Siyah pasaport sahibi Türk vatandaşları Bangladeş’te üç aya kadar vizesiz kalma ve giriş çıkış yapma haklarına sahiptirler. Bunun yanında Bordo Pasaport taşıyan vatandaşlar ise vize çıkartmakla yükümlüdürler. Bangladeş seyahati ve dolayısıyla Bangladeş vizesi hakkında önceden bilinmesi gereken bazı hususlar vardır. Örneğin ulaşım; Bangladeş’e ulaşım sağlanırken hava taşımacılığının tercih edilmesi her iki ülke yetkilileri tarafından tavsiye olunur zira karayolu o bölgedeki trafiğin çok karmaşık ve kazalara açık olması nedeniyle hem tehlikeli hem çok uzun süreli bir seçenek olarak karşınıza çıkacaktır. Bunun yanında Bangladeş’in iklim koşulları nedeniyle çok sıcak ve aşırı nemli bir ülke olmasından dolayı tifo, dengi, sıtma ve kolera gibi tehlikeli hastalıklar çok yaygındır. Bangladeş vizesi hakkında girişimlere başlamadan önce bunlara karşı da tedbir aldığınızdan emin olmanı gerekmektedir.

Ayrıca Bangladeş’in şebekelerinde dolaşan suyun tehlikeli boyutlarda arsenik içerdiği Dünya Sağlık Örgütü tarafından saptanmış olup, şebeke suyunun içme, ağız çalkalama veya başka bir nedenle ağzınıza girmesi tehlike arz edecektir. Aksi taktirde birçok sağlık sorunuyla karşılaşmanız mümkün. Bunun yanında sokaklarda dip ve köşelerin, duvar kenarlarının insanlar için bir umumi tuvalet vazifesi gördüğü Bangladeş’te gezerken de bunun farkında olmanız istememeniz durumlarla karşılaşmamanız açısından faydalı olacaktır. Hızlı ve Sorunsuz Bangladeş Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Bangladeş Vize Başvurusu yapın, Bangladeş Vize Randevusu alın Bangladeş Vizesi Danışmanlık için detaylı bilgi almak istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25.

 

BANGLADEŞ VİZE BAŞVURUSU

İnternet üzerinden temin edebileceğiniz güncel Bangladeş Vize Başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra Bangladeş İstanbul Başkonsolosluğu’na ve Bangladeş Ankara Büyükelçiliği’ne teslim ederek vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu başvurunuzu şahsen, bir seyahat acentesi ile veya bir vize danışmanlık firması ile yapabilirsiniz.

Bangladeş vize başvurusundan önce hangi amaçla gittiğinizi belirleyip başvurunuzu o yönde yapmanız gerekmektedir. Başvurunuz için gerekli evrakları eksik bir biçimde toparlamanız ve gereken yerleri kendiniz doldurmanız gerekecektir. Bunun dışında eğer profesyonel bir vize işlemleri danışman firmasından yardım alırsanız bu işin çok daha düzenli ve eksiksiz olarak sizin adınıza yerine getirileceğini söyleyebiliriz. Zira birçok vatandaşımızın alışık olmadığı Bangladeş vize başvurusunda garip detayların size tuhaf problemler çıkarmasını istemezsiniz.

Ayrıca bu başvuru esnasında unutmayın ki ülkeye gittiğinizde sivrisineğin bir çeşidi tarafından yayılan ateş, kusma, bulantı ve ishal ile kendini gösteren dengi isimli hastalık son zamanlarda yaygın olarak görülmekte. Tabii bunun yaygın olarak görüldüğü yerler daha çok kırsal kesim olarak tabir edilen yerlerdir. Ayrıca şehirlerde dahi olsa gıda hijyeni çok ön planda olmadığı için tüketilen pis gıdalardan doğacak problemlere karşı önlem almak adına Bangladeş vize başvurusunu kabul ettirip ülkeye gittikten sonra daha seçici olmanız gerekir. Bu nedenle Bangladeş Vize Başvuru işlemleriyle birlikte bu tarz muhtemel sağlık problemleri için de hazırlık olmanızı önermek isteriz. Hızlı ve Sorunsuz Bangladeş Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Bangladeş Vize Başvurusu yapın, Bangladeş Vize Randevusu alın Bangladeş Vizesi Danışmanlık için detaylı bilgi almak istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25.

 

BANGLADEŞ VİZE ÇEŞİTLERİ

Bangladeş Devleti, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Turistik Vize, Ticari Vize ve Bangladeş Ziyaret vizesi adı altında üç çeşit vize sunmakta;

  1. Bangladeş Turistik Vizesi: En fazla 30 gün olarak belirlenen bu vize ticari, davetiyeli yahut ziyaret vizesi kapsamına girmemektedir. Bu vize tipiyle Bangladeş’e giriş yapmanız durumunda herhangi bir ticari faaliyet, toplantı, anlaşma, seminer, fuar vb. organizasyonlarına katılma hakkınız bulunmamaktadır. Bangladeş Turistik Vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Bangladeş’te turistik aktivitelerde yer alması için hak tanır. Bu vizeyi alırken de otel ve uçak rezervasyonlarınızı bildirmeniz gerektiğini unutmayın.
  2. Bangladeş Ticari Vizesi: Bangladeş seyahatinin iş toplantısı, iş anlaşması, seminer, ticari fuarlar gibi sebeplerle gerçekleştireceksiniz alınması gereken vize çeşididir. Bu vizeye sahip bir Türk vatandaşı Bangladeş sınırları içinde Türkiye’de sahip olduğu ya da görevlisi olarak Bangladeş’te bulunduğu firmasıyla ilgili anlaşma, toplantı, ticari faaliyetler, fuarlara katılma, seminerlere katılma vb. organizasyonlarda yetkili yasal olarak hareket etme özgürlüğüne sahip olur.

Bangladeş Ziyaret Vizesi: Bangladeş’te yaşayan akraba, arkadaş yahut aile bireyi ziyaretleriniz için alınması gereken, en fazla 90 gün olarak belirlenebilen vizedir. Bu vize kapsamında Bangladeş’te bulunan Türkiye vatandaşları ticari vizenin sağladığı Türkiye’deki firmayla bağlantılı anlaşma, toplantı, alış-veriş vb. işlemleri gerçekleştirme yetkisine sahip olmaz. Fakat Turistik vize kapsamında yapılabilecek gezinti, müze ziyareti, çeşitli sosyal aktiviteler vb. aktiviteler için serbestlik kazanır.

 

BANGLADEŞ VİZE RANDEVUSU

Bangladeş vizesi için randevu almadan Başkonsolosluk ve Büyükelçilikte şahsen ya da danışman firmalar aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz. Her ne kadar randevulu başvuru zorunlu olmasa da her işi garantiye almak gerektiği gibi yabancı ülke vizesi gibi bir konuda da temkinli olmakta fayda vardır diyorsanız;

 

Bangladeş Devleti Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına 3 farklı vize türü sunmaktadır. Bunlar Turistik, Ticari ve Ziyaret vizesi şeklinde adlandırılan rejimlerdir. Bangladeş vize randevunuzdan önce hangi amaçla gittiğinize ve hangi vizeyi almak istediğinize dair Bangladeş Vize Başvuru formunun eksiksiz doldurulmuş olduğu ve diğer gereken evraklarla beraber desteklendiği dosyanızı yanınızda götürmeniz gerekecektir. Bunun yanında güncel tarihi olan pasaportunuz ve kimliğiniz de yine yanınızda olmak durumundadır.

Bangladeş vize randevusunda ayrıca sizden Bangladeş’te bulunduğunuz tarihleri kapsamak koşuluyla otel rezervasyonlarınızı da isteyeceklerdir. Bu nedenle dosyanızda bulunması gereken önemli evraklardan biri de bu rezervasyon belgeleri olacaktır. Ayrıca Bangladeş seyahatinizin ulaşımıyla ilgili uçak bileti rezervasyonlarınız da yine aynı öneme sahip bir şekilde dosyada bulunması gereken bir diğer belge olarak karşımıza çıkar. Pasaportunuzun yıpranmamış, iyi bir durumda ve 2 adet boş sayfaya sahip (vize basım işlemleri için) olduğundan da emin olmanız gerekmektedir zira her belgeyi eksiksiz tamamlasanız dahi pasaportun bu fiziksel detayları yüzünden vize başvurunuzda problemler meydana gelebilir. Hızlı ve Sorunsuz Bangladeş Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Bangladeş Vize Başvurusu yapın, Bangladeş Vize Randevusu alın Bangladeş Vizesi Danışmanlık için detaylı bilgi almak istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25.