Bangladeş Vize Çeşitleri

694

Bangladeş Devleti, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Turistik Vize, Ticari Vize ve Bangladeş Ziyaret vizesi adı altında üç çeşit vize sunmakta;

  1. Bangladeş Turistik Vizesi: En fazla 30 gün olarak belirlenen bu vize ticari, davetiyeli yahut ziyaret vizesi kapsamına girmemektedir. Bu vize tipiyle Bangladeş’e giriş yapmanız durumunda herhangi bir ticari faaliyet, toplantı, anlaşma, seminer, fuar vb. organizasyonlarına katılma hakkınız bulunmamaktadır. Bangladeş Turistik Vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Bangladeş’te turistik aktivitelerde yer alması için hak tanır. Bu vizeyi alırken de otel ve uçak rezervasyonlarınızı bildirmeniz gerektiğini unutmayın.
  2. Bangladeş Ticari Vizesi: Bangladeş seyahatinin iş toplantısı, iş anlaşması, seminer, ticari fuarlar gibi sebeplerle gerçekleştireceksiniz alınması gereken vize çeşididir. Bu vizeye sahip bir Türk vatandaşı Bangladeş sınırları içinde Türkiye’de sahip olduğu ya da görevlisi olarak Bangladeş’te bulunduğu firmasıyla ilgili anlaşma, toplantı, ticari faaliyetler, fuarlara katılma, seminerlere katılma vb. organizasyonlarda yetkili yasal olarak hareket etme özgürlüğüne sahip olur.

Bangladeş Ziyaret Vizesi: Bangladeş’te yaşayan akraba, arkadaş yahut aile bireyi ziyaretleriniz için alınması gereken, en fazla 90 gün olarak belirlenebilen vizedir. Bu vize kapsamında Bangladeş’te bulunan Türkiye vatandaşları ticari vizenin sağladığı Türkiye’deki firmayla bağlantılı anlaşma, toplantı, alış-veriş vb. işlemleri gerçekleştirme yetkisine sahip olmaz. Fakat Turistik vize kapsamında yapılabilecek gezinti, müze ziyareti, çeşitli sosyal aktiviteler vb. aktiviteler için serbestlik kazanır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin