21.9 C
Ankara, TR
Pazar, Temmuz 12, 2020
TELEFON

0 312 426 03 25

0 312 426 03 24

MOBİL

0 553 716 03 25

0 553 966 03 27

E-MAİL

info@longvize.com

longvize@gmail.com

ACİL VİZE HATTI

0 312 426 03 25

avusturya-vize-basvurusu
Başkent:Viyana
Telefon:+43
Alan:83.879 km2
Nüfus:8,662,588
Para Birimi:Euro (€)
TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN
ANKARAİSTANBUL
İZMİR ANTALYA
GAZİANTEPBURSA
TRABZONBODRUMEDİRNE
Avusturya Vize Hattı
0 312 426 03 25
Whatsapp Vize Hattı 
0 507 811 97 62
 
Mobil Vize Hattı
0 553 716 03 25
E-Mail İletişim
info@longvize.com
Pazartesi – Cumartesi  
08:30 – 00:00
Almanya Vizesi

Avusturya Vizesi Hakkında Genel Bilgi & Austria Visa Information

Avusturya Vizesi

Avusturya Vizesi için Elçilikteki Temsilciliğiniz Olan Long Vize Şirketi  2012 yılından beri müşterilerine vize işlemleri konusunda, her türlü kaliteli, güvenilir ve güler

Avusturya Vizesiyüzle hizmet sağlayan, yeniliklere açık, misafirleri için kendini her geçen gün geliştiren, profesyonelliğini daimi kılmaya çalışan bir vize firmasıdır. Avusturya Vizesi için gerekli vize işlemlerinde randevu alınması, evrak hazırlanması ve yetkili mercilere sunumuna kadar ki süreçte sizleri yormadan, tüm konularıyla ilgilenerek, kısa sürede başvurunuzu sonuçlandırıp adresinize teslim eden Long Vize ŞirketiAvusturya vizesi mükemmel hizmet anlayışını ve müşteri memnuniyetini profesyonel servisle birleştirmiştir. Müşterilerimizi gereksiz zaman kaybından kurtarmakta ve evrakları vize alınacak ülkelerin kurallarına uygun olarak eksiksiz ve gereğinden fazla evrak yığını olmadan, uzun süreli vizeyi hedef alarak başvuru yapmaktayız. Biliyoruz ki zaman boşa harcanmayacak kadar değerlidir ve bu değerli zamanınızı en kaliteli şekilde vizeye dönüştüren Long Vize Şirketi sizler sayesinde büyümeye devam edecektir.

 

Avusturya Vize Başvurusu

Avusturya Vize Başvurusu, Avusturya seyahati yapmak isteyen vatandaşların Avusturya vize başvuru öncesinde yapılacak seyahatin türüyle ilgili detaylı bilgi alması gerekmektedir. Öncelikle bilinmesi gereken şey Avusturya – Türkiye arasındaki vize prosedürleri T.C vatandaşları için zorunludur. Avusturya’ya seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşları Avusturya Vize Başvurusu yapmak zorundadır. Yalnızca resmi pasaportu bulunan kişiler ile AB ülkeleri ile İsviçre’de ikamet izni olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 günü 180 gün içinde aşılmayacak şekilde yapılacak Avusturya seyahatlerinde Avusturya vizesine tabi tutulmamaktadır. Avusturya Vize Başvurusu için detaylı bilgi almak istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25.

 

Avusturya Vize Randevusu

Avusturya Vize Randevusu Avusturya vizesi almak isteyen kişilerin öncelikle Avusturya vize işlemleri için gerekli olan dosya hazırlık sürecinin doğru bir şekilde düzenlenip hazırlanması sonrasında yapılacak vize işlemleri adımıdır. Avusturya Konsolosluğunca yetkilendirilen vize başvuru danışmanlık kurumları kısa süreli Avusturya vizeleri işlemlerini gerçekleştirmektedir.

 

Avusturya Vize İşlemleri

Avusturya Vize İşlemleri Avusturya seyahati yapmak isteyen T.C vatandaşları ya da Türkiye’de ikamet etmekte olan yabancı uyruklu vatandaşların Avusturya vizesi alması için gerekli olan adımdır. Bu nedenle de Avusturya vizesi almak isteyen kişilerin bilmesi gereken önemli hususlar vardır. Avusturya vize işlemleri için Avusturya Konsolosluğu müracaatları şahsen almamaktadır. Avusturya vize işlemleri için Avusturya Konsolosluğu ile anlaşmalı olan firmamız Long Vize tarafından yine anlaşmalı olan akreditasyon sahibi seyahat acenteleri aracılığı ile kabul edilmektedir. Avusturya Vize İşlemleri için detaylı bilgi almak istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25.

 

Avusturya Vize Çeşitleri

Avusturya Vize Çeşitleri için Avusturya Aile/Akraba Ziyareti yapacak olan kişilerin hazırlamaları gereken evraklar: Avusturya Schengen vizesi başvurusu sırasında kullanılacak pasaportun prosedüre uygun olması: 10 yılı aşmamış, yıpranmamış, minimum boş 2 sayfası olan ve seyahat sonrasında da geçerliliğini 3 ay daha devem ettirecek pasaport olması gerekmektedir. Daha önce de alınmış pasaport ya da vizeler var ise bunların da beyan edilmesi gerekmektedir.

 

Avusturya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Avusturya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri Avusturya seyahati yapacak kişinin mesleğine ve seyahatin amacına göre değişiklik göstermekle birlikte Avusturya seyahati için Avusturya vizesine başvuran herkesin çıkarması gereken Avusturya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri hakkında bilgi edinmek istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25.

-Pasaport, elçiliğin talep etmiş olduğu süre ve geçerlilik tarihi olması gerekmektedir.
-Fotoğraf, elçiliğin talep etmiş olduğu fon ve ebatta olması gerekmektedir.
-Çalışan kişiler için şirket ve çalışma evrakları elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-İşveren kişiler için firma evraklar elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-Öğrenciler için öğrenci belgesi elçiliğin istediği formatta ve dilde olması lazım.
-Çiftçiler için ziraat odasından onaylı elçiliğin istediği formatta olması gerekmektedir.
-Çocuklar için muvafakatname Anne ve Baba’dan ayrı gidiliyor ise gidiş tarihleri, çeviri ve istenen formatta olması gerekmektedir.
-Çalışmayan kişiler için sponsor kişi evraklar elçiliğin istediği akrabalık derecesi ve formatta olması gerekmektedir.
-Kamu çalışanları için kurum görev ve çalışma evrakları
-Nüfus kayıt örneği tam vukuatlı ülkelere göre barkodlu, orijinal ya da apostilli olması lazım.
-Banka hesap dökümü 3-6 ay arasında geçmiş hareketleri gösteren istenilen formatta banka hesap ekstresi.

 

Avusturya Başvuru İşlemleri

Avusturya Başvuru İşlemleri, Avusturya Konsolosluğu kısa süreli Avusturya seyahati için yapılan vize başvurularını şahsen almamaktadır. Ulusal vize, Erasmus vize başvurularını şahsen kabul ederken Avusturya Schengen vizesi olan kısa süreli vizeler için Avusturya Konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu firmamız Long Vize tarafından yapılmaktadır.

 

Avusturya Vize Danışmanlık

Avusturya’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Avusturya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne ya da firmamız Long Vize’ye müracaat edilerek yapılmalıdır.

Avusturya Vize Başvurusunda bulunmak ve Avusturya Vize Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile Avusturya Vize İşlemleri yürütülmektedir.

Hızlı ve Sorunsuz Avusturya Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Avusturya Vize Başvurusu yapın, Avusturya Vize Randevusu alın Avusturya Vize İşlemleri hakkında bilgi edinmek istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25.

 

AVUSTURYA VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

Avusturya tıpkı Almanya gibi Türkiye’den gerçekleşen işçi göçlerinin neticesinde azımsanmayacak derece bir Türk popülasyonuna sahip olmuş bir ülkedir. Ayrıca Avusturya’nın yüzlerce yıllık İmparatorluk geçmişi ve buna bağlı oluşmuş köklü bir tarihi ve kültürü vardır. Meşhur Viyana mimarisi Opera Binası’yla, müzeleriyle ve Orta Çağ mimarisini yansıtan ve hala bozulmamış diğer eserleriyle ülkeye vize talebinde bulunan turist sayısını canlı tutan faktörlerdendir. Bunun yanında Avusturya’nın bahsetmiş olduğumuz Türk nüfusunu da düşündüğümüzde Türkiye’de hem turistik hem aile/akraba ziyareti hem de ticari vize gibi konularda sürekli Avusturya’nın kapısını çalmaktadır. Avusturya hem Avrupa Birliği’ne hem de Schengen Bölgesine üye bir ülkedir. Bu nedenle Avusturya’dan alınan vizeler aynı zamanda Schengen görevi de göreceğinden belli standartlar Avusturya vizesi içinde geçerlidir. Avusturya, Türkiye Cumhuriyeti’nden gelecek ziyaretçilerden Siyah, gri ve yeşil pasaport sahiplerine 90 günlük süre çerçevesinde (180 gün içinde) giriş izni tanımaktadır. Bunun dışındaki uzun ziyaretler ve bordo pasaport sahiplerinin her türlü ziyareti için Avusturya vize uygulaması yapmaktadır.

Avusturya vizesine başvururken her vize başvurusunda olduğu gibi pasaportunuzun fiziksel olarak yıpranmamış olmasına ve yeni vize basılabilmesi için en az 2 adet boş sayfası olduğuna da dikkat etmek gerekir. Ayrıca yine her başvuru da dikkat edilmesi gereken bir diğer husus pasaportunuzun geçerlilik tarihinin planladığınız yabancı ülke ziyaretinin bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerlilik süresi olmasıdır. Hızlı ve Sorunsuz Avusturya Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Avusturya Vize Başvurusu yapın, Avusturya Vize Randevusu alın Avusturya Vize İşlemleri hakkında bilgi edinmek istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25.

 

AVUSTURYA VİZE BAŞVURUSU

Avusturya seyahati yapmak isteyen vatandaşların Avusturya Vize Başvurusu öncesinde yapılacak seyahatin türüyle ilgili detaylı bilgi alması gerekmektedir. Öncelikle bilinmesi gereken şey Avusturya – Türkiye arasındaki vize prosedürleri T.C vatandaşları için zorunludur. Avusturya’ya seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşları başvuru yapmak zorundadır. Yalnızca resmi pasaportu bulunan kişiler ile AB ülkeleri ile İsviçre’de ikamet izni olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 günü 180 gün içinde aşılmayacak şekilde yapılacak Avusturya seyahatlerinde Avusturya vizesine tabi tutulmamaktadır.

Avusturya Konsolosluğu, Avusturya Vize Başvurusu için yapılacak müracaatları şahsen kabul etmemektedir. Başvuru yalnızca Avusturya Vizesi için faaliyet gösteren vize danışmanlık kurumları aracılığı ile kabul edilmektedir. Avusturya Konsolosluğu Avusturya ulusal vize, Erasmus vizesi ile oturum izni vb. işlemler için başvuru kabul etmektedir. Bu nedenle kısa süreli 90 güne kadar olan Avusturya Schengen vizesi için yapılacak başvurular Avusturya vize danışma merkezlerinde başvuru yapılmaktadır. Ancak bazı durumlarda Avusturya Konsolosluğu Avusturya vize başvurusu sırasında gerekli olan biyometrik bilgi uygulaması, fotoğraf çekimi ile gerek duyulduğu takdirde mülakat için başvuru yapan kişi ya da kişileri davet edebilmektedir.

Başvuru işlemi ister Avusturya Konsolosluğu olsun ister vize danışmanlık merkezleri olsun randevu alınmadan kabul edilmemektedir. Avusturya vizesi süreci içinde hazırlanması gereken evrakların eksiksiz ve tutarlı bilgiler içermesi ve başvuru yapan kişi ya da kişilerin bir dosya oluşturması oldukça önemlidir.

Avusturya vize başvurusu Türkiye Cumhuriyeti’ndeki Avusturya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından işlemleri gerçekleştirilen ve karara bağlanan vize başvurusudur. Avusturya’nın vize başvuruları 1-2 haftalık süreçlerle karara bağlanıyor olsa da Konsolosluk/Büyükelçilikteki oluşabilecek yoğunluklar veya aksaklıklar nedeniyle bu süre için kesin konuşmak doğru olmaz. Avusturya vize başvurusu yaparken Avusturya Devleti’nin Türkiye Cumhuriyeti vatanlarından talep ettiği evraklarla hazırlanmış vize başvuru dosyanızı doğru ve eksiksiz şekilde tamamlamanız ilk gereken faaliyettir. Avusturya’nın Türkiye vatandaşlarına sunduğu Aile/Akraba ziyareti vizesi, ticari vize ve turistik vize gibi vize türleri bulunmaktadır. Hazırlayacağınız Avusturya vize başvurusu dosyasında bu amaçlardan hangisine yönelik bir ziyaret gerçekleştireceğinizi açıkça belirtmeniz ve dosyanın içindeki evrakları buna bağlı olarak düzenlemeniz gerekecektir.  Avusturya vize başvurusu için Türkiye’de karar yetkisi Avusturya Konsolosluk/Büyükelçiliği’ne ait olsa da vize başvurusunda ilk olarak dosya teslim edeceğiniz yer vize başvuru firmasının çeşitli illerde bulunan vize başvuru merkezleri olacaktır. Avusturya vizesi için Ankara, Gaziantep, İzmir, Trabzon ve Bodrum’da ki  vize başvuru merkezlerinden ilk işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Avusturya vize başvuruları Avusturya’nın Türkiye’deki dış temsilcilikleri tarafından kabul alınmaz. Bunun yerine  vize başvuru merkezinden gelen dosya transferleri vasıtasıyla işlemler başlar ve sonuca bağlanır. Türkiye topraklarında Avusturya vize başvuru dosyalarını toplamakla yetkilendirilmiş kurum vize başvuru merkezleridir. Bunun dışında herhangi bir dış temsilcilik ya da özel kuruluş vize başvurunuzu alamaz. Hızlı ve Sorunsuz Avusturya Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Avusturya Vize Başvurusu yapın, Avusturya Vize Randevusu alın Avusturya Vize İşlemleri hakkında bilgi edinmek istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25.

 

AVUSTURYA VİZE ÇEŞİTLERİ

Avusturya Aile/Akraba Ziyareti

Avusturya vize çeşitleri için Avusturya Aile/Akraba Ziyareti yapacak olan kişilerin hazırlamaları gereken evraklar:

Avusturya Schengen vizesi başvurusu sırasında kullanılacak pasaportun prosedüre uygun olması: 10 yılı aşmamış, yıpranmamış, minimum boş 2 sayfası olan ve seyahat sonrasında da geçerliliğini 3 ay daha devem ettirecek pasaport olması gerekmektedir. Daha önce de alınmış pasaport ya da vizeler var ise bunların da beyan edilmesi gerekmektedir.

 • Avusturya Aile/Akraba Ziyareti vize başvurusu için tüm evraklarda geçen bilgilerle örtüşen ıslak imzalı başvuru formu,(18 yaşından küçük kişilerin muvafakatname getirmesi zorunlu iken 14 yaş altı çocuklar için vize başvurusu gerekmemektedir.
 • Tam vukuatlı nüfus kaydı örneği kaşeli ve ıslak imzalı olarak, arkalı önlü nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Avusturya Aile/Akraba Ziyareti vizesi için başvuru yapan kişinin mesleğine göre Vize talep dilekçesi,
 • Avusturya Aile / Akraba ziyareti vizesi için vize ücreti,
 • Başvuru yapacak kişinin finansal durumunun resmi olarak belgelendirilmesi,
 • Başvuru yapacak kişinin çalıştığı yerdeki pozisyonu gösteren belgeler ile mesleki evraklar,
 • Avusturya Aile/Akraba Ziyareti için yapılan planlamanın gösterildiği belgeler: Avusturya seyahatinin ne tür bir ulaşımla sağlanacağına dair tren, uçak ya da otobüs rezervasyon bilgileri ile konaklama için otel rezervasyonudur. Eğer Avusturya Aile / Akraba ziyareti özel araç ile yapılacaksa ruhsat fotokopisi ile Avusturya seyahatini tamamen kapsayan yeşil sigorta ile uluslar arası orijinal ehliyet ile seyahat güzergahının İngilizce veya almanca olarak beyan edilmesi,
 • Avusturya seyahatini kapsayacak 30 000€ değerinde seyahat ve kaza sigortasının düzenlendiği belgeler Avusturya Aile / Akraba ziyaretinde hazırlanması gereken dosya içinde bulunması gerekmektedir.
 • Avusturya’da yaşayan Türk nüfusu Avrupa’daki en yoğun Türk nüfuslarından biridir. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Avusturya’da aile bireyi veya akrabası bulunan kişi sayısı bir hayli fazladır. Bu kişilerin Avusturya’ya tanıdıkları ziyaret amacıyla gitmesi için gereken vize de Avusturya Aile/Akraba Ziyareti vizesidir.

Avusturya Turistik Vize

Avusturya Vize Çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir. Avusturya Turistik vize için hazırlanacak dosyada bulunması gereken evraklar:

 • Avusturya Turistik Vize sahip olunması gereken pasaportun en fazla 10 yıllık olmasına, deforme olmamasına, kullanılabilecek minimum 2 sayfasının bulunmasına ve seyahat bitiminde de geçerlik süresinin minimum 3 ay olmasına dikkat edilmelidir.
 • Avusturya Turistik vize için başvuru formu da dosya içinde yer almalıdır.
 • Prosedüre uygun iki adet fonu beyaz olan, 3.5×4,5 cm ölçülerinde biyometrik fotoğraflardan biri evrak için diğeri de dosyaya koymak için olmalıdır.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt belgesi ile kimlik fotokopisi,
 • Avusturya vizesi başvurusunda bulanan kişinin mesleğine göre hazırlanacak olan vize talep dilekçesi,

Avusturya Ticari Vize

 • Avusturya Vize Çeşitlerinden biri olan, Avusturya Ticari Schengen vize için geçerli kabul edilecek pasaport: Son 10 yıldan eski olmayan, deforme olmamış, kullanılabilecek 2 boş sayfası bulunan ve seyahat sonrasında da hala devam edecek geçerlilik süresinin 3 ay olması oldukça önemlidir.
 • Avusturya Ticari Vize başvuru formunun başvuru yapan kişinin doğru bilgilerini eksiksiz bir şekilde doldurularak ıslak imzalı olmasına,
 • Avusturya Ticari Vize için kullanılabilecek arka fonu beyaz olan, baş ile çene arasının 36 mm olduğu yüz, alın ve boyunun net görüldüğü 3,5×4,5 cm ölçülerinde biyometrik fotoğraf,
 • Kimlik fotokopisi,
 • Avusturya Ticari Vize için Avusturya seyahatinin iş toplantısı, seminer, fuar vb. amaçların belirtildiği davet eden kurum ya da kuruluş tarafından antetli kağıda yazılmış davetiye,
 • Avusturya Ticari Vize başvurusu yapan kişi tarafından Avusturya Konsolosluğuna hitap eden dilekçe,

Avusturya Konsolosluğu bu evraklar dışında ek evrak isteme hakkına da sahiptir.

Hızlı ve Sorunsuz Avusturya Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Avusturya Vize Başvurusu yapın, Avusturya Vize Randevusu alın Avusturya Vize İşlemleri hakkında bilgi edinmek istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25.

 

AVUSTURYA VİZE İŞLEMLERİ

Avusturya seyahati yapmak isteyen T.C vatandaşları ya da Türkiye’de ikamet etmekte olan yabancı uyruklu vatandaşların Avrupa vizesi alması için gerekli olan adımdır. Bu nedenle de Avusturya vizesi almak isteyen kişilerin bilmesi gereken önemli hususlar vardır. Avusturya vize işlemleri için Avusturya Konsolosluğu müracaatları şahsen almamaktadır. Avusturya vize işlemleri için Avusturya Konsolosluğu ile anlaşmalı olan kurumlar ile yine anlaşmalı olan akreditasyon sahibi seyahat acenteleri aracılığı ile kabul edilmektedir.
Avusturya vize başvuru bölümü Avusturya Vize İşlemleri için evrakların takibi, Avusturya vize başvurusu, Avusturya seyahati için gidiş-dönüş uçak bileti ile otel rezervasyonları gibi konularda eksiksiz bir şekilde hizmet vermektedir. Avusturya vize işlemleri Avusturya vize başvuru merkezlerinde bulunan ekip tarafından Avusturya seyahati yapacak olan kişinin seyahat amacına ve işine göre hazırlanması gereken evrakların temin edilmesi konusunda da destek vermektedir.
Avusturya Vize İşlemleri ticari, turizm, aile-arkadaş ziyareti vb. seyahat amacına uygun bir şekilde vize türü ve evrak farklılığı gösterebilmektedir. Ayrıca Avrupa vize işlemleri seyahat edecek kişinin mesleğine göre de evraklar farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle gerekli ve prosedüre uygun eksiksiz ve doğru evrak hazırlanma sürecinin en doğru şekilde planlanması Avusturya Vize İşlemleri için oldukça önemli bir adımdır. Avusturya Konsolosluğu’nun haftada üç gün ve öğlen saatlerine kadar çalıştığı ve Türkiye ile Avusturya için geçerli olan tüm resmi günlerde de tatil olduğu göz önünde bulundurulduğunda Avusturya vize işlemleri için hızlı davranılması ve evraklarda hata yapılmamasına dikkat edilmelidir.

Avusturya vize işlemlerinin en kritik aşamaları Avusturya’nın Türkiye’de yetkilendirdiği dış temsilciliklerde gerçekleşir. Vize işlemlerinizi başlatmak için randevu alarak gittiğiniz vize başvuru merkezinde ön incelemeler sonucu sorunsuz olduğu tespit edilen dosyanız ikinci adım olarak Avusturya Konsolosluğu/Büyükelçiliğine transfer edilir. Avusturya vize işlemleri esnasında başvurmak istediğiniz vizenin amacına uygun bir dosyayla sürece başladığınızdan emin olmanız gerekir.  Turistik vize için ayrı, Ticari Vize için ayrı, Aile/Akraba ziyareti vizesi için ayır kriterler, formlar ve evrakların bulunduğunu unutmamalısınız. Avusturya vize işlemleriniz başvuru merkezindeki işlemlerden sonra dosyanızın Avusturya dış temsilciliklerine sevkinin tamamlanmasıyla başlar, bu süreçten sonra vizenizin çıkması için ortalama 1-2 hafta gibi bir süre bekleyebilirsiniz. Bu bekleme süresi Avusturya dış temsilciliklerindeki iş yoğunluğu, resmî tatiller gibi sebeplerle değişkenlik gösterebilir. Vizenizin karara bağlanması ile ilgili kesin bir tamamlanma süresi vermek mümkün değildir. Ayrıca Avusturya vize işlemlerinin ilk adımı olan ve dosya teslim ettiğiniz süreci barındıran  vize başvuru işlemleri esnasında ek hizmetlerden faydalanarak başvuru sürecindeki zaman kaybını en aza indirebilirsiniz. Örneğin VIP hizmetinden faydalanarak biyometrik verilerinizin alınmasını sizin seçmiş olduğunuz zaman ve mekânda gerçekleştirebilir ve bu iş için sıra beklemek, randevu almak gibi süreçlere dahil olmazsınız.  Ayrıca VIP hizmetiyle dosya teslim ederken özel bekleme salonunda ikramlarla beraber ağırlanırsınız. Bu hizmetin bedeli vize başvuru ve vize harcına ek olarak 50 EURO olarak belirlenmiş olup, isteğe bağlı olarak seçilebilen bir hizmettir.

AVUSTURYA VİZE RANDEVUSU

Avusturya Vize Randevusu Avusturya vizesi almak isteyen kişilerin öncelikle Avusturya vize işlemleri için gerekli olan dosya hazırlık sürecinin doğru bir şekilde düzenlenip hazırlanması sonrasında yapılacak vize işlemleri adımıdır. Avusturya Konsolosluğunca yetkilendirilen vize başvuru danışmanlık kurumları kısa süreli Avusturya vizeleri işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Avusturya Vize Başvurusu öncesinde Avusturya vizesi için gerekli olan evrakların prosedür koşullarına uygun olarak hazırlanmış olması gerekmektedir. Evrakların hazırlanma sürecinin planlanması Avusturya vizesi işlemleri sürecinin adım adım zaman kaybetmeden ilerlemesine yardımcı olacaktır. Bu sürecin işlem basamaklarına göre devam edebilmesi için Avusturya Konsolosluğu tarafından yetki verilmiş olan vize danışma merkezleri ile iletişim kurulmalıdır. Direk olarak vize başvurusu kabul etmeyen Avusturya Konsolosluğu gerek duyduğu durumlarda yüz yüze görüşme davetinde bulunmaktadır.

Avusturya vize başvurusu süreci göz önünde bulundurularak Avusturya seyahati için yapılacak vize başvurusu seyahatten en az 3 ay kadar önce yapılmalıdır. Avusturya vizesi için oldukça önemli olan detay Avusturya Konsolosluğu’nun belli günler içinde hizmet verdiğidir. Avusturya Konsolosluğu haftanın üç günü pazartesi, perşembe ve Cuma günleri öğlene kadar hizmet vermektedir. Bu nedenle de Avusturya vizesi almak isteyen T. C vatandaşları vakit kaybetmeden Avusturya vize randevusu almalıdır. Avusturya vize başvurusu firması ile iletişime geçilerek alınmalıdır. Avusturya vize başvurusu için Avusturya vize randevusu alınmadan gidildiğinde geri çevrilme riski bulunmaktadır. Ancak o gün içinde randevusu olduğu halde gelmeyen kişi yerine Avusturya vizesi başvurusu yapma hakkı bulunabilinmektedir.

Avusturya vize başvurusunun ilk adımı olarak dosyanızı teslim edeceğiniz  vize başvuru merkezleri bu dosya teslim alma işlemlerini randevu usulüyle çalışarak gerçekleştirir. Avusturya’nın Türkiye’de resmi olarak vize başvuru taleplerini kabul etmekle görevlendirilmiş olan vize başvuru merkezlerinden bu işlemlerinizi gerçekleştirmek amacıyla randevu almak ve dosya teslim süreciyle ilgili genel bilgiler almak için; 0 312 426 03 25 no’lu telefondan bilgi alabilirsiniz.

Avusturya vize randevusu esnasında vize başvuru merkezleri sizden Avusturya vize harcını ve vize başvuru ücretini tahsil etmekle yetkilidir. Ayrıca Avusturya vize randevusu alırken nüfusa kayıtlı olduğunuz ilin Avusturya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından görev bölgesine alınan illerden biri olması gerekmektedir.