13.6 C
Ankara, TR
Pazartesi, Haziran 1, 2020
TELEFON

0 312 426 03 25

0 312 426 03 24

MOBİL

0 553 716 03 25

0 553 966 03 27

E-MAİL

info@longvize.com

longvize@gmail.com

ACİL VİZE HATTI

0 312 426 03 25

avustralya-vize-islemleri
Başkent:Canberra
Telefon:+61
Alan:7.692.024 km2
Nüfus:24,140,800
Para Birimi:Avustralya Doları (AUD)
TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN
ANKARAİSTANBUL
İZMİR ANTALYA
GAZİANTEPBURSA
TRABZONBODRUMEDİRNE

Avustralya Vize Danışma Merkezi

Longvize İletisim
Avustralya Vize Hattı
0 312 426 03 25
Whatsapp Vize Hattı 
0 507 811 97 62
 
Mobil Vize Hattı
0 553 716 03 25
E-Mail İletişim
info@longvize.com
Pazartesi – Cumartesi  
08:30 – 00:00
Almanya Vizesi

Avustralya Vizesi Hakkında Genel Bilgi & Australia Visa Information

Avustralya Vizesi

Avustralya Vizesi için Elçilikteki Temsilciliğiniz Olan Long Vize Şirketi  2012 yılından beri müşterilerine vize işlemleri konusunda, her türlü kaliteli, güvenilir ve güler yüzle hizmet sağlayan, yeniliklere açık, misafirleri için kendini her geçen gün geliştiren, profesyonelliğini daimi kılmaya çalışan bir vize firmasıdır. Avustralya Vizesi için gerekli vize işlemlerinde randevu alınması, evrak hazırlanması ve yetkili mercilere sunumuna kadar ki süreçte sizleri yormadan, tüm konularıyla ilgilenerek, kısa sürede başvurunuzu sonuçlandırıp adresinize teslim eden Long Vize ŞirketiAvustralya vizesi mükemmel hizmet anlayışını ve müşteri memnuniyetini profesyonel servisle birleştirmiştir. Müşterilerimizi gereksiz zaman kaybından kurtarmakta ve evrakları vize alınacak ülkelerin kurallarına uygun olarak eksiksiz ve gereğinden fazla evrak yığını olmadan, uzun süreli vizeyi hedef alarak başvuru yapmaktayız. Biliyoruz ki zaman boşa harcanmayacak kadar değerlidir ve bu değerli zamanınızı en kaliteli şekilde vizeye dönüştüren Long Vize Şirketi sizler sayesinde büyümeye devam edecektir.

 

Avustralya Vize Başvurusu

Avustralya Vize Başvurusu, Avustralya ziyareti yapmayı düşünen T.C. vatandaşlarının Avustralya vizesi için gerekli tüm işlemleri yerine getirmekle yükümlüdürler. Avustralya ziyareti Avustralya Aile/Akraba Ziyareti, Avustralya Turistik Vize ve Avustralya Ticari Vize amacı ile yapılacaksa Avustralya vize başvurusu yaparak işlemlerin başlatılması gerekmektedir. Bu nedenle de Avustralya Vize Başvurusu için mutlaka yapılması düşünülen seyahat tarihinden yaklaşık olarak 1 ay kadar önce yapılması gerekmektedir. Avustralya Vizesi için detaylı bilgi almak istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25.

 

Avustralya Vize İşlemleri

Avustralya Vize İşlemleri için Avustralya Konsolosluk / Büyükelçilik tarafından belirlenen prosedürlerin uygulanması gerekmektedir. Avustralya seyahati yapılması ve Avustralya’ya giriş yapılabilmesi için gerekli olan Avustralya Vize İşlemleri yapılması zorunludur.

 

Avustralya Vize Randevusu

Avustralya Vize Randevusu için öncelikli olarak yapılması gereken Avustralya Vizesi için hazırlanması gereken evrakların prosedüre uygun olarak hazırlanması gerekmektedir. Avustralya Vize Başvurusu firmamız Long Vize tarafından başvurunuz yapılabilmektedir. Ancak Avustralya Vize başvuruları için işlemler seyahat / turizm acentelerine ya da vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılacak ise işlemlerin yürütülmesinde yetkili olduklarını gösteren yetki ibrazının da beyan edilmesi zorunludur.

 

Avustralya Vize Çeşitleri

Avustralya Vize Çeşitleri  yapılacak olan Avustralya vizesi yapılacak olan Avustralya vize sınıfına göre değişiklik göstermektedir. Avustralya vize çeşitleri içinde yer alan Avustralya Aile/Akraba Ziyareti vize sınıfına göre hazırlanması gereken evrak ve belge listeleri prosedüre uygun bir şekilde olması gerekmektedir. Avustralya Konsolosluğu Avustralya vizesi için hazırlanması gereken evrakların kopyalarını asla kabul etmemektedir. Avustralya Aile/Akraba Ziyareti için yapılan başvurularda evrakların aslı ya da noter onaylı olmak zorundadır. Avustralya Vize İşlemleri için detaylı bilgi almak istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25.

 

Avustralya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Avustralya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri Avustralya seyahati yapacak olan T.C. vatandaşlarının doğru bir şekilde hazırlanıp dosya haline getirilip Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne teslim edilmesi gerekmektedir. Yapılacak olan seyahatin amacına ve süresine göre alınacak vize türüne göre Avustralya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri alınmalıdır. Seyahatin amacına, süresine ve seyahat etmek isteyen kişiye göre değişiklik gösterse de Avustralya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri içinde herkesten istenen temel belgeler bulunmaktadır. Avustralya Vize İşlemleri için detaylı bilgi almak istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25.

-Pasaport, elçiliğin talep etmiş olduğu süre ve geçerlilik tarihi olması gerekmektedir.
-Fotoğraf, elçiliğin talep etmiş olduğu fon ve ebatta olması gerekmektedir.
-Çalışan kişiler için şirket ve çalışma evrakları elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-İşveren kişiler için firma evraklar elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-Öğrenciler için öğrenci belgesi elçiliğin istediği formatta ve dilde olması lazım.
-Çiftçiler için ziraat odasından onaylı elçiliğin istediği formatta olması gerekmektedir.
-Çocuklar için muvafakatname Anne ve Baba’dan ayrı gidiliyor ise gidiş tarihleri, çeviri ve istenen formatta olması gerekmektedir.
-Çalışmayan kişiler için sponsor kişi evraklar elçiliğin istediği akrabalık derecesi ve formatta olması gerekmektedir.
-Kamu çalışanları için kurum görev ve çalışma evrakları
-Nüfus kayıt örneği tam vukuatlı ülkelere göre barkodlu, orijinal ya da apostilli olması lazım.
-Banka hesap dökümü 3-6 ay arasında geçmiş hareketleri gösteren istenilen formatta banka hesap ekstresi.

 

Avustralya Başvuru İşlemleri

Avustralya Başvuru İşlemleri için başvuruları hem direk kabul ederken hem de firmamız Long Vize aracılığı ile kabul etmektedir. Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri için öncelik verdiği online Avustralya vize başvuru formunun İngilizce olarak doldurulmasıdır. Öncelikle IMMI hesabı oluşturularak gerekli başvurunun doğru bir şekilde yapıldıktan sonra sistem tarafından verilen onay kodu Avustralya vize başvurusu kayda alınmış olmaktadır. Daha sonra da gerekli evrakların asıllarının prosedüre uygun bir şekilde hazırlanarak firmamız Long Vize tarafından alınan randevu ile teslim edilmesi gerekmektedir.

 

Avustralya Vize Danışmanlık

Avustralya’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne ya da firmamız Long Vize’ye müracaat edilerek yapılmalıdır.

Avustralya Vize Başvurusunda bulunmak ve Avustralya Vize Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile Avustralya Vize İşlemleri yürütülmektedir.

Hızlı ve Sorunsuz Avustralya Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Avustralya Vize Başvurusu yapın, Avustralya Vize Randevusu alın Avustralya Vize İşlemleri için detaylı bilgi almak istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25.

 

AVUSTRALYA VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

Avustralya ilginç bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti’nden gelecek olan ziyaretçilerin hepsinden vize talep etmektedir. (Diplomatik pasaportlular dahil.) Dünya’nın birçok ülkesinde en azından Diplomatik pasaport sahiplerinden vize istenmediği bilinirken Avustralya’nın bu uygulaması sıra dışı bir uygulama olarak göze çarpmaktadır. Bu bağlamda Avustralya’nın vize işlemlerinin diğerlerine göre farklılıklar ihtiva edeceği açıktır.

Avustralya’nın bu değişik vize rejimi uygulamasının iki ülke arasındaki herhangi bir sorunla ilgisi yoktur. Zira iki ülke I. Dünya Savaşı sırasında Büyük Krallığın Anzak orduları kurmasıyla Çanakkale’de karşı karşıya gelmiştir. Bu savaş esnasında Anzakların İngilizler tarafından toplama paralı askerler olarak Türkiye’ye geldiği bilinirken Avustralya halkı günümüzde Çanakkale Savaşını tarihlerindeki talihsiz bir olay olarak görürler ve Türkiye ile bu konuda ortak acıyı paylaşırlar. Her yıl 24-35 Nisan tarihlerinde Avustralya’dan gelen ziyaretçilerin çoğunlukta olduğu büyük Anma Törenleri gerçekleştirilir. Avustralyalılar hem Türk hem Anzak askerlerinin yasını tutarlar ve bu konuda iki tarafında suçsuz olduğunu bilirler. Bu nedenle Avustralya ile Türkiye arasında İngiliz Ordusu’nun uygulamaları sonucu oluşan savaş anındaki çatışmalar hariç bir düşmanlık olmamıştır. Avustralya’dan Türkiye’ye savaşmaya gelen askerlerin kimlerle savaşacaklarından bile haberi olmadığından bugün iki ülke de bu olayın acısını ortaklaşa paylaşır ve tamamen dostane ilişkiler içindelerdir. O nedenle Avustralya’nın vize rejimi uygulamasının bir siyasal düşmanlıkla ilgisi yoktur.  Avustralya’nın vize rejimi gibi gümrüklerinde de çok sıkı ve değişik kurallar olduğu bilinmektedir. Hızlı ve Sorunsuz Avustralya Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Avustralya Vize Başvurusu yapın, Avustralya Vize Randevusu alın Avustralya Vize İşlemleri için detaylı bilgi almak istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25.

 

AVUSTRALYA VİZE ÇEŞİTLERİ

Avustralya Aile/Akraba Ziyareti

Avustralya Vize Çeşitleri yapılacak olan Avustralya vizesi, Avustralya vize sınıfına göre değişiklik göstermektedir. Avustralya vize çeşitleri içinde yer alan Avustralya Aile/Akraba Ziyareti Vize sınıfına göre hazırlanması gereken evrak ve belge listeleri prosedüre uygun bir şekilde olması gerekmektedir. Avustralya Konsolosluğu Avustralya vizesi için hazırlanması gereken evrakların kopyalarını asla kabul etmemektedir. Avustralya Aile/Akraba Ziyareti için yapılan başvurularda evrakların aslı ya da noter onaylı olmak zorundadır. Avustralya Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evraklar şöyledir:

 • Avustralya Aile/Akraba Ziyareti için öncelikle vize türüne göre İngilizce olarak doldurulmuş Avustralya vize başvuru formu tam ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır.

NOT: Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Avustralya vize başvuru formunda Nisan, Temmuz ve Kasım aylarında değiştirmektedir. Bu nedenle de doldurulan Avustralya vize başvuru formunun doğru olup olmadığı kontrol edilmelidir.

 • Avustralya Aile/Akraba Ziyareti için yatırılması gereken vize harç ücreti Avustralya Konsolosluk / Büyükelçilikte başvuru esnasında nakit ya da kredi kartı ile ödenmelidir.
 • Geçerliliği olan pasaportun beyan edilmesi gerekmektedir.
 • Biyometrik özelliklere sahip 2 tane fotoğraf olmalıdır.
 • Arkalı önlü nüfus kaydı fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kaydı örneği noter tasdikli olmalıdır.
 • Avustralya Aile/Akraba Ziyareti yapacak olan kişinin maddi durumunu belgeleyen resmi evrakların beyan edilmesi gerekmektedir.
 • Avustralya Aile/Akraba Ziyareti gerçekleştirilecek olan kişinin iş / meslek durumunun beyan edildiği belgeler mutlaka olmalıdır.

Avustralya’da ikamet etmekte olan Türk sayısı göz önüne alındığında ve bu Türklerin Türkiye’de yaşamakta olan aile bireyleri akrabaları ve tanıdıklarını düşündüğümüzde Avustralya aile/akraba ziyareti vizesi Avustralya vize işlemlerinde kendisine büyük yer bulan vize işlemleri olarak göze çarpar. Bu vizeyi alabilmek için Avustralya’da ki şahısın Türkiye’deki aile bireyi ve ya akraba veya tanıdığına yakınlıklarını belgeleyen ve kişileri Avustralya’ya davet ettiğini kanıtlayan belgeleri Türkiye’deki başvuru sahiplerine göndermesi gerekir. Bu belgelerle birlikte hazırlanmış ve amaç olarak aile/akraba ziyareti belirtilmiş vize başvuru dosyaları ilgili makamlarca bu ziyaret çerçevesinde sonuçlandırılacaktır.

Avustralya Turistik Vize

Avustralya Vize Çeşitleri yapılacak olan seyahat türüne göre verilen vize sınıflarına göre gerçekleştirilmelidir. Avustralya Turistik Vize de Avustralya vize çeşitleri içinde yer almaktadır. Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenen Avustralya Turistik Vize türü için gerekli olan evrakların aslı gibi hazırlanıp dosya haline getirilmelidir. Hazırlanan evrakların aslı ya da noter onaylı olması Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’nin hassasiyetle yaklaştığı bir konudur.

Avustralya Turistik Vize için gerekli olan evraklar şöyledir:

 • Avustralya turistik vize sınıfına göre İngilizce olarak doldurulmuş Avustralya Turistik Vize başvuru formunun doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir.
 • Avustralya Turistik Vize başvurusu sırasında yatırılması gereken vize harcının ödenmesi gerekmektedir. Avustralya Turistik Vize harcı ödemesi başvuru sırasında nakit veya kredi kartıyla ödeme kolaylığı Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından sağlanabilmektedir.

Avustralya kendine has birçok coğrafi ve doğal özelliği, canlı türleri ve uçsuz bucaksız sahilleriyle Türkiye Cumhuriyeti tarafından biraz da uzak mesafe yolculuk seven turistler için çok çekici bir turistik nokta olarak öne çıkıyor. Avustralya’ya pasaport tipiniz fark etmeksizin turistik faaliyetlerle seyahat etmeyi düşünüyorsanız almanız gereken vize tipi Avustralya turistik vizesi oluyor. Bu vizeyi alırken Avustralya’da ki seyahatinizin ulaşımı ve konaklamasıyla ilgili rezervasyonları ibraz etmeniz beklenir. Ayrıca Avustralya sınır kapılarındaki karantina ve kontrol uygulamaları hakkında da önceden bilgi almanız yararınıza olacaktır.

Avustralya Ticari Vize

Avustralya vize çeşitleri içinde yer alan Avustralya Ticari Vize için gerekli olan belgelerin aslı ya da “aslı gibidir” onaylı olması gerekmektedir. Bu şekilde beyan edilmeyen belgeleri Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği kabul etmemektedir. Avustralya Ticari Vize için hazırlanması gereken evraklar şöyledir:

 • İngilizce olarak doğru ve eksiksiz hazırlanmış Avustralya Ticari Vize başvuru formunun doldurulmuş olması gerekir. Online Avustralya Ticari Vize başvuru formunun doldurulabilmesi için öncelikle IMMI hesabının oluşturulması gerekmektedir. Online olarak Avustralya Ticari Vize başvurusunu Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği ilk öncelik olarak değerlendirmektedir.
 • Avustralya ticari vize başvurusu yapacak olan kişinin Avustralya’da bulunan şirket / kurum / firma tarafından gönderilmiş Avustralya ticari vize davetiyesi,

Avustralya ile Türkiye arasındaki barışçıl ilişkilerin yansıması olarak devam eden ithalat – ihracat ilişkileri ve Avustralya’daki Türk popülasyonun işlettiği işyerleri ve firmalar sayesinde Türkiye ile Avustralya arasında belli miktarlarda iş seyahatleri sürekli olarak devam etmektedir. Avustralya’da iş anlaşması imzalamak, fuara katılmak veya iş toplantılarına katılmak için alınması gereken vize Avustralya ticari vizesidir. Hızlı ve Sorunsuz Avustralya Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Avustralya Vize Başvurusu yapın, Avustralya Vize Randevusu alın Avustralya Vize İşlemleri için detaylı bilgi almak istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25.

 

AVUSTRALYA VİZE RANDEVUSU

Avustralya Vize Randevusu için öncelikli olarak yapılması gereken Avustralya Vizesi için hazırlanması gereken evrakların prosedüre uygun olarak hazırlanması gerektiğidir. Avustralya Vize başvurusu için Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne, akrediteli seyahat / turizm acentelerine ya da vize başvuru merkezlerine yapılabilmektedir. Ancak Avustralya Vize başvuruları için işlemler seyahat / turizm acentelerine ya da vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılacak ise işlemlerin yürütülmesinde yetkili olduklarını gösteren yetki ibrazının da beyan edilmesi zorunludur.

Avustralya Vize Randevusu öncesinde evraklarla ilgili yapılacak ön hazırlık için gerekli danışmanlık hizmeti almak Avustralya seyahatinin istenilen tarihte yapılabilmesi için oldukça önemlidir. Avustralya vizesi hangi amaçla alınacaksa alınsın yani ister Avustralya Aile/Akraba Ziyareti olsun ister Avustralya Turistik Vize isterse Avustralya Ticari Vize olsun evrakların eksiksiz ve doğru olarak hazırlanmış olması Avustralya Konsolosluk / Büyükelçilik tarafından üzerinde önemle durulmaktadır. Beyan edilen tüm evraklarda beyan edilen bilgilerin birbirleriyle örtüşmesi Avustralya vizesi sonuçları için oldukça önemlidir. Beyan edilen belgeler arasındaki tutarsızlık Avustralya başvurusunun reddedilmesine neden olmaktadır.

Avustralya vize randevusu oluşturulması için yapılan evrakların hazırlıkları ile ilgili ön hazırlık süreci sonrasında alınmalıdır. Vize randevusu sırasında dosyanın eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. Eksik evrak belirlenmesi durumunda Avustralya vizesi için yapılan başvuru evrakların tamamlanması için geri çevrilecektir. Bu durum da tekrar Avustralya vize randevusu alınmasını gerektirecektir ki bu durum da zaman kaybına neden olacaktır.

Avustralya vize randevusu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından her tür pasaport sahibine vize uygulayan Avustralya’ya vize almak adına başvuru yapmak için alınan vize randevusudur. Herhangi bir pasaport türüne ayrıcalık tanınmadığından bu vize randevusu işi Avustralya Konsolosluk / Büyükelçiliklerinde zamanla büyük kalabalıklara sebep olmuştur. Ayrıcalıklı pasaportlar olmamasının yanında Türkiye ile Avustralya arasında her yıl artarak devam eden ticari ve turistik faaliyetlerin de bu yoğunluğa katkıları göze çarpmaktadır. Bunun yanında Avustralya’da ikamet eden Türk popülasyonunun 150 bin civarında olmasından kaynaklanan Avustralya aile/akraba ziyareti vizesi ihtiyaçları da giderek artmakta ve Avustralya vize randevusu için yaşanan yoğunluğa katkıda bulunmaktadır. Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği de bu yoğunluk durumun bir nebze olsun hafifletebilmek adına VFS Global adlı vize başvuru asistan firmasıyla bir ortaklık kurmuştur. Bu ortaklık neticesinde Avustralya vize başvuruları için alınması gereken randevuların ilk adresi Avustralya vize başvuru merkezleri olarak belirlenmiştir. Avustralya ile Türkiye arasında barışçıl ilişkiler ve Türkiye’de özellikle genç kesimin yurt dışında eğitim ve akabinde belli başlı ülkelere göç etme planlarının da artmasıyla  Avustralya vize başvuru merkezleri Avustralya vize randevusu için yoğun çalışmalar yapmaya devam etmektedir. Hızlı ve Sorunsuz Avustralya Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Avustralya Vize Başvurusu yapın, Avustralya Vize Randevusu alın Avustralya Vize İşlemleri için detaylı bilgi almak istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25.

 

AVUSTRALYA VİZE İŞLEMLERİ

Avustralya Vize İşlemleri için Avustralya Konsolosluk / Büyükelçilik tarafından belirlenen prosedürlerin uygulanması gerekmektedir. Avustralya seyahati yapılması ve Avustralya’ya giriş yapılabilmesi için gerekli olan Avustralya Vize İşlemleri yapılması zorunludur.

Avusturya vize işlemleri Avustralya Aile/Akraba Ziyareti, Avustralya Turistik Vize ve Avustralya Ticari Vize işlemleri vb. durumlar için yapılmaktadır. Avustralya’ya bu tür seyahat yapmayı düşünen T.C. vatandaşları akrediteli seyahat / turizm acenteleri ya da vize başvuru merkezleri Avustralya vize işlemleri bağlantı kurmalıdır. Ayrıca özellikle üzerinde durulması gereken nokta akrediteli seyahat / turizm acenteleri ya da vize başvuru merkezleri yapılan Avustralya vize işlemleri için yetkili olduklarını beyan eden  yetki verilme talebinin yazılı olarak beyan edilmesi gerekmektedir.

Avustralya vize işlemleri için öncelikle olarak yapılması gereken Avustralya vizesi için online başvuru yapılmasıdır. Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Avustralya vize işlemleri için yapılacak online başvurulara ilk öncelik hakkı tanımaktadır. Bu nedenle yapılacak olan seyahatin de amacı belirtilerek Avustralya vize işlemleri için online başvuru sırasında beyan edilen bilgilerin tam ve doğru olmasına dikkat edilerek yapılmasına özen gösterilmelidir. Avustralya vize işlemleri için yapılan online başvuru öncesinde seyahat edecek kişinin IMMI hesabı oluşturması gerekmektedir. Daha sonra online yapılacak olan başvuru sırasında her şey doğru bir şekilde yapıldıktan sonra sitem tarafından onay kodu gönderimi yapılacaktır. Dolayısıyla onay kodu ile birlikte yapılan Avustralya vize başvurusu kayıt altına alınmış olacaktır. Tüm bu işlemler sonrasında gerekli evrakların dosya haline getirilip Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne teslim edilmesi gerekmektedir.

Avustralya vize işlemleri birçok ülkenin vize işlemlerinde olduğu gibi ilk olarak vize başvuru sahibinin ülkeye ne amaçla ve ne kadar süre için ziyaret yapacağına bağlı olarak devam eden süreçleri içerir. Avustralya’nın kendine özgü sınır ve gümrük kuralları ve ülkedeki sosyal yapının hem Avrupa hem Türkiye’den farklı olması da bu vize işlemleri sürecine girmeden önce başvuru sahiplerinin dikkat etmesi gereken hususlardır. Avustralya vize işlemlerine ilk adımı atmak üzere randevu alınması gereken yer ise Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği değil, Avustralya vize başvuru merkezleri olacaktır. Ayrıca Avustralya vize işlemleri için hazırlanacak dosyada Avustralya ülkesi tarafından özellikle istenen kritik belgelerin çok dikkatli bir şekilde toplanması gerekmektedir. Ayrıca Avustralya vize işlemlerine girişen kişilerin  vize başvuru merkezleri yakınında lisanssız olarak vize danışmanlık hizmeti veren kişilere karşı da dikkatli olması gerekmektedir. Avustralya vize işlemleri için Avustralya ülkesinin belirlediği bazı farklı sağlık kuralları ve bunlara ait raporların da vize başvuru dosyasında hazır bulunması gerekmektedir. Avustralya vize işlemleri Avustralya’nın iç hukuku ve uluslararası anlaşmaları bakımından Türkiye’de çokça vizesi alınan Schengen ülkelerine göre farklılıklar barındırmaktadır. Hızlı ve Sorunsuz Avustralya Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Avustralya Vize Başvurusu yapın, Avustralya Vize Randevusu alın Avustralya Vize İşlemleri için detaylı bilgi almak istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25.

 

AVUSTRALYA VİZE BAŞVURUSU

Avustralya Vize Başvurusu Avustralya ziyareti yapmayı düşünen T.C. vatandaşlarının Avustralya vizesi için gerekli tüm işlemleri yerine getirmekle yükümlüdürler. Avustralya ziyareti Avustralya Aile/Akraba Ziyareti, Avustralya Turistik Vize ve Avustralya Ticari Vize amacı ile yapılacaksa Avustralya vize başvurusu yaparak işlemlerin başlatılması gerekmektedir. Bu nedenle de vize başvurusu için mutlaka yapılması düşünülen seyahat tarihinden yaklaşık olarak 1 ay kadar önce yapılması gerekmektedir.

Vize başvurusu için Avustralya Konsolosluk / Büyükelçiliği’ne ya da akrediteli seyahat / turizm acenteleri ile vize başvuru merkezlerine yapılabilmektedir. Ancak vize başvurusu akrediteli seyahat / turizm acenteleri ile vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılacak ise bu kurumların yetki belgelerinin de beyan edilmesi gerekmektedir.

Avustralya Vize Başvurusu için yapılacak başka bir yol ise online başvuru türüdür. Avustralya vizesi ile ülkeye giriş yapılabilmesi için yapılacak olan online vize başvurusu Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından öncelikli olarak işleme alınmaktadır. Online yapılan vize başvurusu sırasında gerekli olan evraklarında online olarak sisteme yüklenmesi işlemi ile gerçekleştirilmektedir. Ayrıca online Avustralya Vize Başvurusu sonrasında sistem tarafından verilen onay kodu otomatik olarak kaydedilmiş olacaktır. Ancak vize başvurusu için öncelikle IMMI hesabının oluşturulması gerekmektedir. Daha sonra da vize başvurusu sırasında teslim edilmesi gereken evrakların dosya haline getirilip Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne teslim edilmesi gerekmektedir.

Avustralya vize başvurusu süreçleri Avustralya vize başvuru merkezlerinden başlamak üzere Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği bünyesinde karara bağlanan süreçlerdir. Avustralya vize başvurularında büyük bir yeri özellikle Avustralya’da yaşayan 150 bin dolaylarında Türk vatandaşının Türkiye’den ziyaret amaçlı giden aile ve akraba bireylerinin yaptığı vize başvuruları işgal eder. Ayrıca Avustralya’da konuşulan dominant dil olan İngilizce bir dünya dili olması hasebiyle Türkiye’den binlerce öğrenci her yıl Avustralya’nın yolunu dil kurslarına katılmak amacıyla tutmaktadır. Ayrıca Avustralya’nın İngilizce eğitim veren üniversiteleri de hali hazırda İngilizce bilen Türk öğrencileri için daha kaliteli ve dünyada daha saygın bir diploma amacıyla sıkça tercih edilen üniversitelerdir. Hem lisans hem yüksek lisans & doktora ve daha üst seviyelerde dünyaca tanınmış kalitede eğitim veren üniversiteleriyle Avustralya kaliteli üniversite eğitimi dendiğinde akla gelen ilk ülkelerden biridir. Şüphesiz ki bu eğitimin kaliteli ve bu kadar ünlü olmasının en büyük sebebi ülkenin ana dilinin İngilizce olmasından kaynaklanır. Ayrıca İngiltere’deki köklü üniversitelerin de katkılarıyla Avustralya’da ki üniversiteler çok hızlı bir gelişim göstermiş ve dünyanın kalite eğitim kalitesi standartlarında kendilerine üst sıralarda yerler edinmişlerdir. Bunun yanında Türkiye ile Avustralya arasında TÜİK verilerine göre 600 milyon dolara yakın bir ithalat ihracat ilişkisi bulunmaktadır. Bu ekonomik ilişkilerde söz konusu ürünler üzüm, fındık, kayısı, ilaç, sığır ve buğday gibi ürünlerdir. Bu ticaret ilişkilerinin bir yansıması olarak Türkiye’den Avustralya’ya her yıl ticari amaçlı seyahatler de gerçekleşmektedir. Hızlı ve Sorunsuz Avustralya Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Avustralya Vize Başvurusu yapın, Avustralya Vize Randevusu alın Avustralya Vize İşlemleri için detaylı bilgi almak istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25.