Avustralya Vize Randevusu

602

Avustralya Vize Randevusu

Avustralya Vize Randevusu için öncelikli olarak yapılması gereken Avustralya Vizesi için hazırlanması gereken evrakların prosedüre uygun olarak hazırlanması gerektiğidir. Avustralya Vize başvurusu için Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne, akrediteli seyahat / turizm acentelerine ya da vize başvuru merkezlerine yapılabilmektedir. Ancak Avustralya Vize başvuruları için işlemler seyahat / turizm acentelerine ya da vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılacak ise işlemlerin yürütülmesinde yetkili olduklarını gösteren yetki ibrazının da beyan edilmesi zorunludur.

Avustralya Vize Randevusu öncesinde evraklarla ilgili yapılacak ön hazırlık için gerekli danışmanlık hizmeti almak Avustralya seyahatinin istenilen tarihte yapılabilmesi için oldukça önemlidir. Avustralya vizesi hangi amaçla alınacaksa alınsın yani ister Avustralya Aile/Akraba Ziyareti olsun ister Avustralya Turistik Vize isterse Avustralya Ticari Vize olsun evrakların eksiksiz ve doğru olarak hazırlanmış olması Avustralya Konsolosluk / Büyükelçilik tarafından üzerinde önemle durulmaktadır. Beyan edilen tüm evraklarda beyan edilen bilgilerin birbirleriyle örtüşmesi Avustralya vizesi sonuçları için oldukça önemlidir. Beyan edilen belgeler arasındaki tutarsızlık Avustralya başvurusunun reddedilmesine neden olmaktadır.

Avustralya vize randevusu oluşturulması için yapılan evrakların hazırlıkları ile ilgili ön hazırlık süreci sonrasında alınmalıdır. Vize randevusu sırasında dosyanın eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. Eksik evrak belirlenmesi durumunda Avustralya vizesi için yapılan başvuru evrakların tamamlanması için geri çevrilecektir. Bu durum da tekrar Avustralya vize randevusu alınmasını gerektirecektir ki bu durum da zaman kaybına neden olacaktır.

Avustralya vize randevusu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından her tür pasaport sahibine vize uygulayan Avustralya’ya vize almak adına başvuru yapmak için alınan vize randevusudur. Herhangi bir pasaport türüne ayrıcalık tanınmadığından bu vize randevusu işi Avustralya Konsolosluk / Büyükelçiliklerinde zamanla büyük kalabalıklara sebep olmuştur. Ayrıcalıklı pasaportlar olmamasının yanında Türkiye ile Avustralya arasında her yıl artarak devam eden ticari ve turistik faaliyetlerin de bu yoğunluğa katkıları göze çarpmaktadır. Bunun yanında Avustralya’da ikamet eden Türk popülasyonunun 150 bin civarında olmasından kaynaklanan Avustralya aile/akraba ziyareti vizesi ihtiyaçları da giderek artmakta ve Avustralya vize randevusu için yaşanan yoğunluğa katkıda bulunmaktadır. Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği de bu yoğunluk durumun bir nebze olsun hafifletebilmek adına VFS Global adlı vize başvuru asistan firmasıyla bir ortaklık kurmuştur. Bu ortaklık neticesinde Avustralya vize başvuruları için alınması gereken randevuların ilk adresi VFS Global Avustralya vize başvuru merkezleri olarak belirlenmiştir. Avustralya ile Türkiye arasında barışçıl ilişkiler ve Türkiye’de özellikle genç kesimin yurt dışında eğitim ve akabinde belli başlı ülkelere göç etme planlarının da artmasıyla VFS Global Avustralya vize başvuru merkezleri Avustralya vize randevusu için yoğun çalışmalar yapmaya devam etmektedir. Avustralya vize randevusu ve VFS Global Avustralya vize başvuru merkezlerindeki süreçler hakkında detaylı bilgiler almak için; 0 312 426 03 25 numaralı telefonla irtibata geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin