Avustralya Vize İşlemleri

657

Avustralya Vize İşlemleri

Avustralya Vize İşlemleri için Avustralya Konsolosluk / Büyükelçilik tarafından belirlenen prosedürlerin uygulanması gerekmektedir. Avustralya seyahati yapılması ve Avustralya’ya giriş yapılabilmesi için gerekli olan Avustralya Vize İşlemleri yapılması zorunludur.

Avusturya vize işlemleri Avustralya Aile/Akraba Ziyareti, Avustralya Turistik Vize ve Avustralya Ticari Vize işlemleri vb. durumlar için yapılmaktadır. Avustralya’ya bu tür seyahat yapmayı düşünen T.C. vatandaşları akrediteli seyahat / turizm acenteleri ya da vize başvuru merkezleri Avustralya vize işlemleri bağlantı kurmalıdır. Ayrıca özellikle üzerinde durulması gereken nokta akrediteli seyahat / turizm acenteleri ya da vize başvuru merkezleri yapılan Avustralya vize işlemleri için yetkili olduklarını beyan eden  yetki verilme talebinin yazılı olarak beyan edilmesi gerekmektedir.

Avustralya vize işlemleri için öncelikle olarak yapılması gereken Avustralya vizesi için online başvuru yapılmasıdır. Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Avustralya vize işlemleri için yapılacak online başvurulara ilk öncelik hakkı tanımaktadır. Bu nedenle yapılacak olan seyahatin de amacı belirtilerek Avustralya vize işlemleri için online başvuru sırasında beyan edilen bilgilerin tam ve doğru olmasına dikkat edilerek yapılmasına özen gösterilmelidir. Avustralya vize işlemleri için yapılan online başvuru öncesinde seyahat edecek kişinin IMMI hesabı oluşturması gerekmektedir. Daha sonra online yapılacak olan başvuru sırasında her şey doğru bir şekilde yapıldıktan sonra sitem tarafından onay kodu gönderimi yapılacaktır. Dolayısıyla onay kodu ile birlikte yapılan Avustralya vize başvurusu kayıt altına alınmış olacaktır. Tüm bu işlemler sonrasında gerekli evrakların dosya haline getirilip Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne teslim edilmesi gerekmektedir.

Avustralya vize işlemleri birçok ülkenin vize işlemlerinde olduğu gibi ilk olarak vize başvuru sahibinin ülkeye ne amaçla ve ne kadar süre için ziyaret yapacağına bağlı olarak devam eden süreçleri içerir. Avustralya’nın kendine özgü sınır ve gümrük kuralları ve ülkedeki sosyal yapının hem Avrupa hem Türkiye’den farklı olması da bu vize işlemleri sürecine girmeden önce başvuru sahiplerinin dikkat etmesi gereken hususlardır. Avustralya vize işlemlerine ilk adımı atmak üzere randevu alınması gereken yer ise Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği değil, VFS Global Avustralya vize başvuru merkezleri olacaktır. Ayrıca Avustralya vize işlemleri için hazırlanacak dosyada Avustralya ülkesi tarafından özellikle istenen kritik belgelerin çok dikkatli bir şekilde toplanması gerekmektedir. Ayrıca Avustralya vize işlemlerine girişen kişilerin VFS Global vize başvuru merkezleri yakınında lisanssız olarak vize danışmanlık hizmeti veren kişilere karşı da dikkatli olması gerekmektedir. Avustralya vize işlemleri için Avustralya ülkesinin belirlediği bazı farklı sağlık kuralları ve bunlara ait raporların da vize başvuru dosyasında hazır bulunması gerekmektedir. Avustralya vize işlemleri Avustralya’nın iç hukuku ve uluslararası anlaşmaları bakımından Türkiye’de çokça vizesi alınan Schengen ülkelerine göre farklılıklar barındırmaktadır. Bu nedenle Avustralya vize işlemlerine başlamadan önce bu ve benzer kurallar ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olmak ve sürecin geneliyle ilgili detaylı bilgi almak için 0 312 426 03 25 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin