Avustralya Vize Başvurusu

714

Avustralya Vize Başvurusu

Avustralya Vize Başvurusu Avustralya ziyareti yapmayı düşünen T.C. vatandaşlarının Avustralya vizesi için gerekli tüm işlemleri yerine getirmekle yükümlüdürler. Avustralya ziyareti Avustralya Aile/Akraba Ziyareti, Avustralya Turistik Vize ve Avustralya Ticari Vize amacı ile yapılacaksa Avustralya vize başvurusu yaparak işlemlerin başlatılması gerekmektedir. Bu nedenle de vize başvurusu için mutlaka yapılması düşünülen seyahat tarihinden yaklaşık olarak 1 ay kadar önce yapılması gerekmektedir.

Vize başvurusu için Avustralya Konsolosluk / Büyükelçiliği’ne ya da akrediteli seyahat / turizm acenteleri ile vize başvuru merkezlerine yapılabilmektedir. Ancak vize başvurusu akrediteli seyahat / turizm acenteleri ile vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılacak ise bu kurumların yetki belgelerinin de beyan edilmesi gerekmektedir.

Avustralya Vize Başvurusu için yapılacak başka bir yol ise online başvuru türüdür. Avustralya vizesi ile ülkeye giriş yapılabilmesi için yapılacak olan online vize başvurusu Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından öncelikli olarak işleme alınmaktadır. Online yapılan vize başvurusu sırasında gerekli olan evraklarında online olarak sisteme yüklenmesi işlemi ile gerçekleştirilmektedir. Ayrıca online Avustralya Vize Başvurusu sonrasında sistem tarafından verilen onay kodu otomatik olarak kaydedilmiş olacaktır. Ancak vize başvurusu için öncelikle IMMI hesabının oluşturulması gerekmektedir. Daha sonra da vize başvurusu sırasında teslim edilmesi gereken evrakların dosya haline getirilip Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne teslim edilmesi gerekmektedir.

Avustralya vize başvurusu süreçleri VFS Global Avustralya vize başvuru merkezlerinden başlamak üzere Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği bünyesinde karara bağlanan süreçlerdir. Avustralya vize başvurularında büyük bir yeri özellikle Avustralya’da yaşayan 150 bin dolaylarında Türk vatandaşının Türkiye’den ziyaret amaçlı giden aile ve akraba bireylerinin yaptığı vize başvuruları işgal eder. Ayrıca Avustralya’da konuşulan dominant dil olan İngilizce bir dünya dili olması hasebiyle Türkiye’den binlerce öğrenci her yıl Avustralya’nın yolunu dil kurslarına katılmak amacıyla tutmaktadır. Ayrıca Avustralya’nın İngilizce eğitim veren üniversiteleri de hali hazırda İngilizce bilen Türk öğrencileri için daha kaliteli ve dünyada daha saygın bir diploma amacıyla sıkça tercih edilen üniversitelerdir. Hem lisans hem yüksek lisans & doktora ve daha üst seviyelerde dünyaca tanınmış kalitede eğitim veren üniversiteleriyle Avustralya kaliteli üniversite eğitimi dendiğinde akla gelen ilk ülkelerden biridir. Şüphesiz ki bu eğitimin kaliteli ve bu kadar ünlü olmasının en büyük sebebi ülkenin ana dilinin İngilizce olmasından kaynaklanır. Ayrıca İngiltere’deki köklü üniversitelerin de katkılarıyla Avustralya’da ki üniversiteler çok hızlı bir gelişim göstermiş ve dünyanın kalite eğitim kalitesi standartlarında kendilerine üst sıralarda yerler edinmişlerdir. Bunun yanında Türkiye ile Avustralya arasında TÜİK verilerine göre 600 milyon dolara yakın bir ithalat ihracat ilişkisi bulunmaktadır. Bu ekonomik ilişkilerde söz konusu ürünler üzüm, fındık, kayısı, ilaç, sığır ve buğday gibi ürünlerdir. Bu ticaret ilişkilerinin bir yansıması olarak Türkiye’den Avustralya’ya her yıl ticari amaçlı seyahatler de gerçekleşmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin