Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri

776

Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Avustralya VizesiAvustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri Avustralya seyahati yapacak olan T.C. vatandaşlarına zorunlu olarak uygulanmaktadır. Avustralya vizesi yapılacak olan seyahatin amacı ve süresine göre pasaportu olan tüm T.C. vatandaşlarına yapılan bir uygulamadır. Avustralya vize başvurusu için başvuru yapılması gereken merci Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümüdür. Ancak Avustralya Vize İşlemleri bölümü dışında resmi olarak görevlendirilmiş akrediteli seyahat / turizm acenteleri ile vize başvuru merkezleri ile yapılabilmektedir. Fakat akrediteli seyahat / turizm acenteleri ile vize başvuru merkezleri ile yapılacak Avustralya vize işlemleri ile birlikte yetkili olduklarını gösteren 956 numaralı yetki ibraz formunun da beyan edilmesi gerekmektedir.

Avustralya Vize İşlemleri için öncelikli olarak değerlendirilen online başvurulardır. Avustralya Vize İşlemleri online vize başvurusu için öncelikle IMMI hesabı oluşturulmalıdır. İngilizce olarak doldurulmuş olan Avustralya ticari vize başvuru formunun hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmuş olması gerekmektedir. İnternet üzerinden doldurulan online Avustralya vize başvuru formu doğru bir şekilde doldurulduğu taktirde sistem tarafından onay kodu verilir. Dolayısıyla onay kodu verilen başvuru da kayda alınmış olur.

Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri online yapılan başvuru sonrasında gerekli olan evrakların prosedür şartlarına göre hazırlanıp dosya haline getirilmesi gerekmektedir. Dolayısı ile de dosya haline prosedüre uygun olan evraklardan oluşan dosyanın teslim edilmesi için Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümü ile iletişime geçilmelidir.

Avustralya Konsolosluğu /  Büyükelçiliği vize işlemlerinin başlaması için daha önceden VFS Global Avustralya vize başvuru merkezine eksiksiz hazırlanmış bir başvuru dosyası teslim etmek şarttır. Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri Avustralya Devleti’nin kendine özgü bazı yasaları ve uygulamalarına göre şekillenir ve karara bağlanır. Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri sırasında yetkili birimler tarafından teslim edilen dosyadaki evrakların doğruluğu hakkında bir dizi araştırma işlemi uygulanır. Bu araştırmanın sonucunda eğer gerek görülürse ek evrak talebinde bulunabilir. Ayrıca yine gerekli görülmesi halinde ek görüşme veya aynı evrakların tekrar istenmesi de söz konusu olabilir. Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliğine aile ve akraba ziyareti vizesi için başvurduysanız yetkili mercilerin en çok dikkat edeceği husus Avustralya’da ki yakınınızla alakalı belgeler olacağından Avustralya’da ki yakınınızdan bu belgeleri eksiksiz olarak talep etmeniz ve dosyada bulundurması çok önemlidir. Yine aynı şekilde turistik vize için başvuru yapılıyorsa konaklama ve ulaşım rezervasyonlarının doğru, birbirleriyle uyumlu ve dosyanın içine dahil olduğundan emin olun. Aksi taktirde Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri sürecinde tıkanıklar meydana gelme ihtimali doğabilir. Aynı zamanda ticari vize başvurularında da Avustralya’da ki firma veya iş yerinden gelecek davetiye niteliğindeki evrakların sunulması gerektiğini unutmayın. Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve vize sürecinin işleyişiyle ilgili merak ettiklerinizi sormak için 0 312 426 03 25 no’lu numarayla irtibata geçebilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin