14.6 C
Ankara, TR
Salı, Mayıs 26, 2020
TELEFON

0 312 426 03 25

0 312 426 03 24

MOBİL

0 553 716 03 25

0 553 966 03 27

E-MAİL

info@longvize.com

longvize@gmail.com

ACİL VİZE HATTI

0 312 426 03 25

amerika-vize-basuvurusu
Başkent:Washington, DC
Telefon:+1
Alan:9,629,091 km2
Nüfus:321,4 milyon (2015)
Para Birimi:Amerikan Doları ($)
TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN
ANKARAİSTANBUL
İZMİR ANTALYA
GAZİANTEPBURSA
TRABZONBODRUMEDİRNE

Amerika Vize Danışma Merkezi

Longvize İletisim
Amerika Vize Hattı
0 312 426 03 25
Whatsapp Vize Hattı 
0 507 811 97 62
Mobil Vize Hattı
0 553 716 03 25
E-Mail İletişim
info@longvize.com
Pazartesi – Cumartesi  
08:30 – 00:00

ABD Vizesi Hakkında & USA Visa İnformation

Amerika Vizesi

Amerika Vizesi

Amerika Vizesi için Elçilikteki Temsilciliğiniz Olan Long Vize Şirketi  2012 yılındanberi müşterilerine vize işlemleri konusunda, her türlü kaliteli, güvenilir ve güler yüzle hizmet sağlayan, yeniliklere açık, misafirleri için kendini her geçen gün geliştiren, profesyonelliğini daimi kılmaya çalışan bir vize firmasıdır. Amerika Vizesi için gerekli vize işlemlerinde randevu alınması, evrak hazırlanması ve yetkili mercilere sunumuna kadar ki süreçte sizleri yormadan, tüm konularıyla ilgilenerek, kısa sürede başvurunuzu sonuçlandırıp adresinize teslim eden Long Vize ŞirketiAmerika Vizesi mükemmel hizmet anlayışını ve müşteri memnuniyetini profesyonel servisle birleştirmiştir. Müşterilerimizi gereksiz zaman kaybından kurtarmakta ve evrakları vize alınacak ülkelerin kurallarına uygun olarak eksiksiz ve gereğinden fazla evrak yığını olmadan, uzun süreli vizeyi hedef alarak başvuru yapmaktayız. Biliyoruz ki zaman boşa harcanmayacak kadar değerlidir ve bu değerli zamanınızı en kaliteli şekilde vizeye dönüştüren Long Vize Şirketi sizler sayesinde büyümeye devam edecektir.

Amerika Vize Başvurusu

Amerika Vize Başvurusu, Amerika/Amerikan/USA/ABD Vize Başvurusu için uygulanan iki ana başlık bulunmaktadır. Amerika’ya en fazla yapılacak kısa süreli seyahat için 6 ay ile sınırlandırılmakta olup başvuru için Amerika Göçmen olmayan başvurusu olarak yapılmalıdır. Ancak uzun süreli ziyaret etmek isteyen vatandaşlar için de yerleşim amacı da göz önünde bulundurularak Amerika Göçmen vizesi başvuruları yapmaları gerekmektedir. Amerika Birleşik Devletleri yapılacak olan seyahatin amacına göre 185 vize türü uygulamaktadır. Amerika Vize Başvurusu İçin Detaylı Bilgi Almak İstiyorsanız Arayınız 0312 426 03 25

 

Amerika Vize İşlemleri

Amerika Vize İşlemleri, Amerika’ya yapılacak olan seyahat türü ne olursa olsun Amerika/Amerikan/USA/ABD Vize İşlemleri için başvuru yapılması gerekmektedir. Amerika seyahati yapacak T.C. vatandaşları Amerika vizesi ile seyahat yapmak zorundadır.

 

Amerika Vize Randevusu

Amerika Vize Randevusu, Amerika/Amerikan/USA/ABD Vize Randevusu Amerika Göçmen Olmayan vize için online başvuru formu doldurulması zorunludur. Amerika Göçmen Olmayan vize için yapılması gereken online olan DS 160 formu doğru ve eksiksiz olarak doldurulması zorunlu kılınmıştır. Ayrıca doldurulan DS 160 formun İngilizce olarak doldurulması üzerinde önemle durulan diğer bir husustur. Amerika Vize Randevusu için detaylı bilgi almak istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25.

 

Amerika/Amerikan/USA/ABD Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Amerika Vizesi için Gerekli Belge ve Evrak Listeleri, seyahat sonrasında da en az 6 ay geçerliği devam edecek olan pasaport ile varsa önceden alınmış pasaportlarla birlikte hazırlanması gerekmektedir. Ayrıca pasaporta işlem yapılabilecek, yıpranmamış en az 2 boş sayfası da olması oldukça önemlidir.

-Pasaport, elçiliğin talep etmiş olduğu süre ve geçerlilik tarihi olması gerekmektedir.
-Fotoğraf, elçiliğin talep etmiş olduğu fon ve ebatta olması gerekmektedir.
-Çalışan kişiler için şirket ve çalışma evrakları elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-İşveren kişiler için firma evraklar elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-Öğrenciler için öğrenci belgesi elçiliğin istediği formatta ve dilde olması lazım.
-Çiftçiler için ziraat odasından onaylı elçiliğin istediği formatta olması gerekmektedir.
-Çocuklar için muvafakatname Anne ve Baba’dan ayrı gidiliyor ise gidiş tarihleri, çeviri ve istenen formatta olması gerekmektedir.
-Çalışmayan kişiler için sponsor kişi evraklar elçiliğin istediği akrabalık derecesi ve formatta olması gerekmektedir.
-Kamu çalışanları için kurum görev ve çalışma evrakları
-Nüfus kayıt örneği tam vukuatlı ülkelere göre barkodlu, orijinal ya da apostilli olması lazım.
-Banka hesap dökümü 3-6 ay arasında geçmiş hareketleri gösteren istenilen formatta banka hesap ekstresi.

 

Amerika Vize Çeşitleri

Amerika/Amerikan/USA/ABD Aile/Akraba Ziyareti

Amerika Vizesi Çeşitleri, Amerika/Amerikan/USA/ABD Aile/Akraba Ziyareti yapılacak olan seyahat türüne göre değişiklik gösterirken Amerika/Amerikan/USA/ABD Aile/Akraba Ziyareti içinde de vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Amerika/Amerikan/USA/ABD Aile/Akraba Ziyareti için gerekli evraklar hakkında bilgi edinmek istiyorsanız arayınız 0312 426 03 25.  

 

Amerika Vize Danışmanlık

Amerika Vizesi Danışmanlık, Amerika’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Amerika Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne müracaat edilerek yapılmalıdır.

Amerika Vize Başvurusunda bulunmak ve Amerika Vize Randevusu alabilmek için firmamız Long Vize aracılığı ile Amerika Vize İşlemleri yürütülmektedir.

Hızlı ve Sorunsuz Amerika Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Amerika Vize Başvurusu yapın, Amerika Vize Randevusu alın 0312 426 03 25.

 

AMERİKA VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

Amerika/Amerikan/USA/ABD Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri için oldukça önemli olan ve web sitesi üzerinden online olarak doldurulan DS-160 Göçmen Olmayan Vize başvuru formu içinde yer alan metinlerin hepsi İngilizce olarak hazırlanmıştır. Fakat başvuru yapacak T.C. vatandaşları için sistem üzerinden elektronik olarak başvuru formunda geçen bilgilerin Türkçeye çevrilmesi büyük kolaylık sağlamaktadır.

Elektronik ortamda doldurulan başvuru sırasında sizden istenen gerekli özelliklere sahip dijital fotoğraf yüklemesi gerekmektedir. Amerika Konsolosluğu tarafından belli boyutlarda ve içerikte olan fotoğraf dışındaki yüklemeler kabul edilmeyecektir. Bu durum da başvuru sürecinde gecikme yaşanmasına neden olmaktadır. Ayrıca bu fotoğrafın son 6 ay içinde çekilmiş olması zorunludur. Daha önce kullanılmış olan dijital fotoğraflar da kabul edilmemektedir. Bu nedenle Amerika vizesi  için kullanılmamış ve yeni çekilmiş fotoğraf yüklenmesi koşulu sunmaktadır.

Amerika/Amerikan/USA/ABD Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri adımlarından olan başvuru formu doldurulma esansında her aşamanın sabit disk üzerine her aşamasının kaydedilmesi gerekmektedir. Başvuru formu doldurulma esnasında işlem 20 dakika kadar işlem yapılmaması durumunda bilgiler silinecek, geçerliliği hiçbir şekilde kabul edilmeyecek ve oturum otomatik olarak kapanacaktır. Amerika vizesi için doldurulan başvuru formuyla beyan eden bilgilerde eksiklik olması durumunda Amerika/Amerikan/USA/ABD Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri reddetme olasılığı bulunacaktır. Ayrıca Amerika/Amerikan/USA/ABD Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri için doldurulan başvuru formu sistem üstünden hemen gönderilmelidir. Çünkü başvuru formunun sistem üstünden gönderilmesi başvurunun yapıldığı anlamına gelmektedir.

ABD Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri Türkiye’de vize rejimi bulunan birçok ülkeye göre farklı olarak baştan sona kadar Konsolosluk / Büyükelçilik bünyesinde gerçekleştirilir. ABD Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri için Amerikan Devleti’nin anlaştığı herhangi bir vize başvuru merkezi & firması bulunmamaktadır. ABD Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri başvuru aşamasından itibaren randevulu sistemlerle devam eder. Amerika vizesi kararlarıyla yetkilendirilmiş dış temsilcilik kurumları sizleri randevular esnasında hem dosya kontrolü hem de vize başvuru amacınıza göre bazı konuşmaların yapılacağı ufak bir mülakat için randevu usulüyle kabul eder.

Türkiye ile ABD arasında özellikle 15 Temmuz Darbe teşebbüsünden sonra FETÖ üyelerinin ve elebaşının Amerika’da ikamet ediyor olmasından kaynaklı yaşanan bazı gerginlikler meydana gelmiştir. 15 Temmuz sürecinde yaşanan bu olumsuzluklar neticesinde ABD Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri için başvuru yapacak kişilerin belgelerini hazırlarken daha ehemmiyetli davranmaları tavsiye edilir. Çünkü bu süreçten sonra Amerikan Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkililerin vize işlemleri sürecinde verdiği sürpriz kararlar sık sık gündeme gelmektedir. Bu nedenle Amerika Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri sürecine başladığınızda ABD tarafından koyulan her türlü kurala riayet etmeniz gerektiğini unutmayın. Ayrıca ikili ilişkilerden ayrı olarak zaten dünyadaki birçok ülkenin vize süreçlerinden farklı işlemleri barındıran Amerika vizesi almak için hazırlanırken profesyonel bir vize danışmanlık firmasından hizmet almak mantıklı olacaktır. Hızlı ve Sorunsuz Amerika Vizesi İşlemleri için hemen arayın, kolay Amerika Vizesi Başvurusu yapın, Amerika Vize Randevusu alın 0312 426 03 25.

 

AMERİKA VİZE BAŞVURUSU

Amerika/Amerikan/USA/Amerika Vizesi Başvurusu için uygulanan iki ana başlık bulunmaktadır. Amerika’ya en fazla yapılacak kısa süreli seyahat için 6 ay ile sınırlandırılmakta olup başvuru için Amerika Göçmen olmayan başvurusu olarak yapılmalıdır. Ancak uzun süreli ziyaret etmek isteyen vatandaşlar için de yerleşim amacı da göz önünde bulundurularak Amerika Göçmen vizesi başvuruları yapmaları gerekmektedir. Amerika Birleşik Devletleri yapılacak olan seyahatin amacına göre 185 vize türü uygulamaktadır.

Amerika/Amerikan/USA/ABD Vize Başvurusu için müracaatta bulunan kişiler Amerika seyahatinin sürekli ve düzenli yapacaksa 10 yılla sınırlayarak süresiz vize türü uygulaması da yapmaktadır. Yani Amerika Birleşik Devletleri artık yapılacak olan sürekli seyahatini kanıtlayabildikleri sürece 10 yıllık süreli Amerika vizesi uygulaması yapmaktadır. Fakat bu durum yani 10 yıllık süreli Amerika vizesi 10 yol boyunca Amerika’da ikamet etme hakkı vermemektedir. Yapılacak olan seyahatin ne kadar süreceği AB kapısında görevli yetkilileri Gümrük ve Sınır Koruma Memurları belirlemektedir. Gümrük memurlarının da size verebileceği en fazla yasal süre 5 ay 29 gün olarak belirlenmiştir. Belirlenen sürenin aşmadan çıkış yapılmasına dikkat edilmelidir.

Amerika/Amerikan/USA/ABD Vize Başvurusu için öncelikle yapılması gereken şey evrakların prosedüre uygun olarak hazırlanan evraklarla birlikte online olarak doldurulan barkodlu confirmation sayfasının da çıktısını alarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Amerika/Amerikan/USA/ABD Vize Başvurusu için Amerika Göçmen olmayan vize türü için online olarak DS-160 formunun doldurularak başvuru yapılması zorunludur.

Amerika vizesi başvurusu Dünya’daki birçok ülkeye hem benzer hem de farklı süreçleri barındıran bir vize başvurusudur. ABD’nin özellikle orta doğu ve Müslümanlara karşı olan  politikaları düşünüldüğünde ABD vize başvurusu süreçlerindeki farklılıkları tahmin etmek mümkün. ABD vize başvurusu sürecinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının özellikle 15 Temmuz darbe girişimi süreci sonrasında bazı sıkıntılar çektiği gündeme gelmiştir. Bunun yanında geçtiğimiz yıl yapılan ABD Başkanlık seçimleri sonucunda ülkenin başına geçen Donald J. Trump’ın talimatıyla vize işlemleri ve sonrasında ülkeye giriş süreçlerindeki önlemler sıkılaştırılmış, incelemeler çok daha detaylı yapılır duruma gelmiştir. Ancak bu olumsuzluklar hiçbir şekilde ABD’ye yapılan vize başvurularında düşüşe neden olmamıştır. ABD yetkilileri ülkelerinde erkin el değiştirmesi sonucu her ne kadar daha ince eler sık dokur bir hale geldilerse de sonuç olarak eksiksiz bir şekilde hazırlanan bir başvuru dosyasını onaylamaktan başka şansları olmadığının farkındalar.

 

Amerika ve Türkiye ilişkilerinin zaman zaman gerginleşse de Dünya’daki en sağlam müttefik ilişkilerinden biri olduğu ortada. İki ülke arasındaki ticari ilişkilerde bunu kanıtlar nitelikte. Türkiye’nin özellikle savunma sanayindeki en büyük ithalat – ihracat ortağı olan Amerika ile ekonominin diğer kalemlerinde de birçok ithalat ihracat ve ortak sermayeli işler sürekli gündemde olduğundan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından ABD’ye yapılan ticari vize başvuruları da Amerika Vizesi başvurusu süreçlerinde büyük yer kaplar. Hızlı ve Sorunsuz Amerika Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Amerika Vize Başvurusu yapın, Amerika Vize Randevusu alın 0312 426 03 25.

 

 

AMERİKA VİZE ÇEŞİTLERİ

 • Amerika/Amerikan/USA/ABD Aile/Akraba Ziyareti için yapılacak başvuru elektronik ortamda DS-160 vize başvuru formunun İngilizce olarak doğru ve yanlışsız bir şekilde doldurulmalıdır. Başvuru formunda yapılan yanlış bilgi vize için tekrar randevu almanıza neden olur.
 • Amerika Konsolosluğu Amerika/Amerikan/USA/ABD Aile/Akraba Ziyareti için kullanılacak olan pasaportların seyahat bitiminde de geçerliliğinin 6 ay devam edecek özelliğe sahip olmasına, pasaportun 10 yıl içinde alınmış olmasına, minimum kullanılabilecek iki boş sayfasının bulunması gerekmektedir.
 • Amerika/Amerikan/USA/ABD Aile/Akraba Ziyareti için Amerika Konsolosluğu tarafından belirtilen kriterlere göre 5×5 boyutlarında, arka fonu beyaz olan, minimum 600×600 maksimum ise 1200×1200 piksel olan ve elektronik ortamda kullanılabilecek 2 fotoğraf,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ile başvuru yapan kişinin medeni durumuna göre evlilik cüzdanı ya da boşanma ilanı,
 • Amerika/Amerikan/USA/ABD Aile/Akraba Ziyareti için Amerika Konsolosluğu’na hitaben yapılan seyahatin yapılma amacının İngilizce olarak yazıldığı dilekçe,
 • Amerika’da yaşayan kişi ya da kişiler tarafından İngilizce yazılmış seyahat planının detaylı olarak açıklandığı mektup şeklinde bir davetiye,
 • Seyahat yapacak kişinin finansal durumunun prosedüre uygun bir şekilde hazırlanması,
 • Amerika/Amerikan/USA/ABD Aile/Akraba Ziyareti yapacak kişi ya da kişilere ait iş ya da meslek durumunu belirten resmi evraklar Amerika Konsolosluğu’nun istediği kriterlere göre hazırlanmalıdır.
 • Türkiye’den ABD’ye göç etmiş ve kurulu düzenini ABD’de devam ettiren yüz binlerce Türk olduğunu biliyoruz. İşte bu Türklerin halen Türkiye’de bulunan aile bireyleri ve akrabaların ABD’de yaşayan tanıdıklarını ziyaret etmek amacıyla ihtiyaç duyduğu vize Amerika Aile/Akraba ziyareti vizesidir. Bu vizeyi alabilmek için resmi kanallarla sizin ABD’de ikamet eden ilgili şahısla olan yakınlığınızı kanıtlamanız gerekir. Ayrıca ABD’den de ilgili şahıs sizin için belli başlı evraklar hazırlamak durumundadır.

Amerika/Amerikan/USA/ABD Turistik Vize

Amerika/Amerikan/USA/ABD Turistik Vize işlemleri Amerika Konsolosluğu’nun belirlediği kriterlere göre şöyle olmalıdır:

 • Amerika/Amerikan/USA/ABD Turistik Vize işlemleri için sahip olunan pasaportun son on yıl içinde alınmış, hasar görmemiş e az boş 2 sayfası olan ve varsa daha önce kullanılacak olan pasaportlar,
 • Amerika/Amerikan/USA/ABD Turistik Vize işlemlerinde kullanılabilecek 5×5 boyutlarında ve son 6 ay içinde elektronik ortamda çekilmiş biometrik 2 adet fotoğraf,
 • Amerika/Amerikan/USA/ABD Turistik Vize işlemleri için başvuru öncesinde yapılması gereken online olarak İngilizce olarak eksiksiz ve doğru olarak doldurulmuş olan DS-160 başvuru formu,(yanlış bilgi içeren başvuru formu tekrardan randevu almanızı gerektirir ki bu size zaman kaybettirebilir)
 • Amerika/Amerikan/USA/ABD Turistik Vize işlemleri için online doldurulan başvuru formu onay sonrasında verilen Amerika vize randevusu (Randevu tarihi ve saatinde randevu yerinde olmak ve dosyanın eksiksiz teslim edilmesi onay sürecinde zamanı doğru kullanmanıza yardımcı olacaktır.)
 • Amerika Konsolosluğuna hitap edilerek yazılan Amerika ziyaretçi vizesi talebinin seyahat planlamasının da belirtildiği dilekçe,
 • Seyahat yapacak kişiye ait iş ya da mesleki durumun çalıştığı yerden aldığı antetli kağıtlarla hazırlanmış işe giriş bildirgesi, SGK hizmet dökümü, iş pozisyonu ile seyahat için verilen izin tarihlerinin belirtildiği belgeler,
 • Seyahatin tüm masraflarını karşılayan kişiye yani sponsora ait belgeler,
 • Amerika/Amerikan/USA/ABD Turistik Vize başvurusu yapan kişinin çalıştığı bankanın resmi olarak hazırladığı son 3 ayına ait aktif olarak kullanılan banka hesap hareketleri gereken evraklardır.
 • Dünya’nın en çok tanınan turistik eğlence merkezlerine sahip olan ABD’nin doğal güzellikleri ve modern eğlence kültürünü bir arada barındıran geniş yelpazeli bir turistik aktivite menüsü vardır. Turistik aktivitelerin yanında Dünya dili olan İngilizcenin konuşulmasıyla hem dil hem kültür turizmi yapılabilen ABD’ye Türkiye’den turistik faaliyetler amacıyla gidenlerin alması gereken vize türü ABD Turistik vizesidir. Bu vizeyi alabilmek için özellikle seyahat ve konaklama rezervasyonlarınızla ilgili belgeleri vize başvurusu esnasında sunmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Amerika/Amerikan/USA/ABD Ticari Vize

Amerika Vize türleri içinde Amerika/Amerikan/USA/ABD Ticari Vize için gerekli olan evraklar:

 • DS160 Başvuru formu: Amerika Konsolosluğu web sitesi üzerinden yapılan online olarak İngilizce doldurulan başvuru formu (başvuru formu en geç 3 iş günü içinde site üstünden online yapılıp onaylanmış olması gerekmektedir. ) Online başvuru esnasında yapılan başvurunun sabit disk üzerinden kaydedilmesi ve yapılan her aşamanın tekrarlanmaması için oldukça önemlidir.
 • Amerika/Amerikan/USA/ABD Ticari Vize için alınacak randevu Amerika Konsolosluğu’nun web sitesi üzerinden DS-160 Göçmen Olmayan vize başvuru formunun doldurulmuş olması gerekmektedir. Amerika vize başvurusunun ilk basamağı olan usvisa-info.com adresinde yer alan bilgiler baz alınarak Amerika iş amaçlı vize alımı için randevu talebinde bulunulması gerekmektedir.
 • Amerika B1 Ticari ziyaretçi içine gereken vize ücretinin online ya da Türk Ekonomi Bankası şubesi Amerikan Konsolosluğu hesap numarasına ödeme yapılarak vize ücreti yapılmalıdır.
 • Amerika/Amerikan/USA/ABD Ticari Vize işlemlerinde kullanılacak pasaport,
 • Amerika Konsolosluğunun belirlediği kriterlerde biometrik 2 adet elektronik ortamda kullanılabilen fotoğraf,
 • Kimlik fotokopisi ile evli ya da boşanmış kişilerin medeni durumunun resmi belgeleri,
 • Amerika/Amerikan/USA/ABD Ticari Vize davetiyesi,
 • Amerika Konsolosluğu’na hitaben yazılmış Amerika/Amerikan/USA/ABD Ticari Vize talep dilekçesi,
 • Başvuru yapan kişiye ait resmi mesleki ya da iş bilgileri,
 • Seyahatin sponsoruna ait resmi belgeler,
 • Amerika/Amerikan/USA/ABD Ticari Vize başvurusu yapan kişiyle ilgili son 3 aya ait olan aktif banka hesap hareketleri (son bir hafta içinde alınmış olmalı)
 • Seyahat edilecek programı destekleyen resmi belgeler Amerika/Amerikan/USA/ABD Ticari Vize işlemleri için yapılması zorunludur.
 • Türkiye ile Amerika arasındaki milyar dolarlık sanayi ilişkileri çerçevesinde yılın her dönemi Türk iş adamlarının ABD’de toplantılar ve anlaşmalar vesilesiyle bulunması gerektiğini biliyoruz. Ayrıca Türk iş adamlarının ABD’den yeni fikirler almak adına veya ticari konularda seminerler, fuarlar vasıtasıyla bilgilenmek adına ABD yollarını aşındırdığı ortada. Bu şekilde ticari amaçlar için ABD’nin Türkiye vatandaşlarına sunduğu vize imkânı da Amerika Ticari vizesi oluyor.

 

AMERİKA VİZE İŞLEMLERİ

Amerika’ya yapılacak olan seyahat türü ne olursa olsun Amerika/Amerikan/USA/ABD Vize İşlemleri için başvuru yapılması gerekmektedir.Amerika/Amerikan/USA/ABD Vize İşlemleri Amerika seyahati yapacak T.C. vatandaşları Amerika vizesi ile seyahat yapmak zorundadır. T.C. Umuma Mahsus olan  Bordo Pasaport, Hususi olan Yeşil Pasaport, Hizmet olan Gri Pasaport ile T.C. Diplomatik olan Siyah Pasaport sahibi olan herkes Amerika Birleşik Devletleri’ne gidecek olan T.C. Vatandaşları veya Türkiye sınırları içinde ikamet izni olan yabancı uyruklu kişiler de Amerika Vize İşlemleri için başvuru yapmaları gerekmektedir.
Amerika/Amerikan/USA/ABD Vize İşlemleri için planlanan seyahat tarihinden yaklaşık olarak 6-8 hafta öncesinde başlanması gerekmektedir. Amerika Vize İşlemleri için başvuru yapacak kişiler Amerika Göçmen Olmayan Vize türüne başvuru yapılmalıdır. Amerika Konsolosluğu Göçmen Olmayan Amerika Vizeleriyle başvuru yapacak kişi Amerika’da eğitim ya da çalışma sebebi ile geçici olarak ikamet etme hakkı tanınmaktadır.
Amerika/Amerikan/USA/ABD Vize İşlemleri için hangi kategori için başvuru yapılacaksa seyahat eden ve başvuran  kişinin amacına göre Resmi vize, Turizm vizesi, İş amaçlı vize, Transit Geçiş vizesi, öğrenci ve değişim programı vizesi, geçici çalışma vizesi, Diplomatik ve Resmi vize gibi vize türlerine göre değişiklik göstermekle birlikte göçmen olmayan vize başvurusu yaş kategorisi ne olursa olsun DS -160 Göçmen Olmayan vize başvuru formunun doldurulması herkes için zorunludur. Bu nedenle de Amerika Vize İşlemleri için prosedüre uygun bir şekilde yürütülmesi gerekmektedir.

ABD vize işlemlerinin birçok ülkedekine göre farklı süreçler ve şartları beraberinde getirdiğini söyleyelim, öncelikle ABD’nin orta doğu politikaları çerçevesine Türkiye’de ikamet eden Küba, Irak, Iran, Lübnan, Libya, Kuzey Kore, Sudan, Somali, Suriye, Venezuela ve Yemen vatandaşları Türkiye’deki ABD Konsolosluk / Büyükelçiliklerinde vize işlemleri veya herhangi bir işlem için bulunamaz. Bunun dışında kalan Türkiye vatandaşları da pasaport renkleri ne olursa olsun ABD vize işlemleri sürecine dahil olmak zorundadırlar. Mayıs 2007’de yapılan düzenlemelerden sonra Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ABD vizesi başvurusu esnasında 10 parmağın hepsinden parmak izi vermek zorundadırlar. Ayrıca Amerika Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğunun ilgili birimlerinde yapılacak olan vize görüşmeleri sadece randevu ile yapılabilmektedir.

Amerika vizesi  sürecine başlamak için ilk yapılması gereken ABD’nin sunduğu vize başvuru formlarını amacınıza uygun olarak eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmaktır. ABD vize işlemleri sürecine girdiğinizde yasalar gereği verdiğiniz bilgilerin hepsinden sorumlu olacağınızdan bu konudaki dikkatsizlik istenmeyen sonuçların doğmasına yol açabilir. Ayrıca vize işlemlerinde avantaj sağlamak adına yalan beyanda bulunursanız bir daha ömür boyu ABD vizesi alamayacağınız gibi yasalar önünde de suçlu olursunuz. Amerika tarafından açıklanmış olan vize işlemlerinde gerekli belgelerden amacınıza uygun olanlarını doğru ve eksiksiz bir biçimde toparlayıp sunmanız gerekmektedir. Siz bunları sağladıktan sonra ABD Vize işlemleri süreci başvurduğunuz dönemdeki yoğunluğa göre değişkenlik gösterebilecek sürelerde tamamlanır.

 

AMERİKA VİZE RANDEVUSU

Amerika/Amerikan/USA/ABD Vize Randevusu Amerika Göçmen Olmayan vize için online başvuru formu doldurmaları zorunludur. Amerika Göçmen Olmayan vize için yapılması gereken online olan DS-160 formu doğru ve eksiksiz olarak doldurulması zorunlu kılınmıştır. Ayrıca doldurulan DS-160 formun İngilizce olarak doldurulması üzerinde önemle durulan diğer bir husustur.

Amerika/Amerikan/USA/ABD Vize Randevusu için DS-160 Başvuru formunun doğru bir şekilde online bir şekilde elektronik ortamda doldurulmasından sonra sistem üzerinden oluşan başvuru formu ve bu sırada alınan Amerika/Amerikan/USA/ABD Vize Randevusu ile ilgili kayıt işlemi yapılmış olur. Bu işlem sonrasında başvurunun onaylanmasında sonra yapılacak olan hizmetin bedeli kredi kartı ile güvenli bir şekilde tahsil edilmektedir. Kredi kartı ile ödeme yapmayacak kişiler ise Amerika Konsolosluğu tarafından verilen banka hesap numarasına yatırabilmektedirler.

Amerika/Amerikan/USA/ABD Vize Randevusu öncesinde alınacak vize türünün doğru belirlenmesi gerekmektedir. Yapılacak olan Amerika vize başvurusu ticari ise B-1 vize türü, amaç ziyaret ise B-2 vizesi için sistem üzerinden DS-160 formunun ilgili alanlarını B1-B2 olarak işaretlemeleri gerekmektedir. Ayrıca bu kategoriler içinde F,H,I,J,L,M,O,P ya da R kategorileri de asıl başvuru yapan kişi ile ona eşlik edecek olan aile bireyleri de bulunabilmektedir. Eğer aile bireyleri yakınsa çalışma vize türleri E,H,I,L,O,P,R ile değişim vizesi olan J vizesi ya da F, M öğrenci vizeleri için asıl başvuru sahipleri ile onlara eşlik edecek 21 yaş altı bireyleri kapsamaktadır. Dikkat edilmesi gereken çok önemli bir nokta ise başvuru sırasında yanlış vize türü işaretlenmesi söz konusu olursa Amerika/Amerikan/USA/ABD Vize Randevusu alımı tekrar yapılır.

İslam coğrafyasında ABD ile Suudi Arabistan’dan sonra en iyi ilişkilere sahip olan ülke olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu ilişkilere rağmen pasaport renkleri fark etmeksizin ABD’ye giriş için vizeye başvurmak durumundadırlar. ABD Konsolosluk / Büyükelçiliği vize işlemleri çerçevesinde ilk olarak randevulu sistemle başvuru sahiplerini kabul etmektedir. Türkiye vatandaşlarına vize uygulaması olup bu uygulamanın neticesinde gelen başvuruları vize başvuru asistan firmalarında değil kendi Konsolosluk / Büyükelçiliği’nde kabul eden nadir ülkelerden biri olarak ABD vize randevularını Ankara, İstanbul, Adana ve İzmir’deki Konsolosluk / Büyükelçilikleri aracılığıyla hayata geçirmektedir. Amerikan vize randevusuna giderken başvuru sahiplerinin kendilerinden seyahat amaçlarıyla ilgili istenen evrakları tam ve doğru şekilde toparladıklarından emin olmaları gerekmektedir. Bu nedenle ABD vize başvurusu yapmaya karar veren kişilerin bu planları en az 1 aylık bir süreye yaymaları süre olarak sıkışma yaşamamaları için tavsiye olunur. ABD’nin Türkiye vatandaşlarından her tür pasaport sahibine vize uyguladığını düşündüğümüzde ABD Konsolosluğu / Büyükelçiliğinde vize işlemleri ve vize randevusu alma işlemlerinin diğer sürpriz süreler alabileceği ihtimalini unutmamak gerekir. Ayrıca yeni dünyanın gözde ülkesi olarak ABD’ye Türkiye’den yapılan göçmenlik başvuruları ve bu başvurular için verilen vizeler ve süreçlerinin farklı olduğunu belirtmekte fayda var. Zira ABD Vize randevusu için işlem yapan kişilerin çoğunlukla (göçmen vizesi için başvurmayanlar da dahil) Türkiye’deki ABD vatandaşlarının işlemleri için açılan randevu birimlerinden randevu aldıkları gözlenmektedir. Hızlı ve Sorunsuz Amerika Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Amerika Vize Başvurusu yapın, Amerika Vize Randevusu alın 0312 426 03 25.