Almanya Vize Randevusu

3448

Almanya VizesiAlmanya Vize Randevusu için Almanya elçiliklerine yapılacak olan 90 gün veya daha fazla süreli vize başvurusu için Almanya Konsoloslukları tarafından yetki verilmiş tek firma İDATA ile iletişime gerçekleşmektedir. Almanya vize randevusu için önceden iletişime geçilmelidir. Vize randevusu bulunmayan bireylerin Vize Başvurusu kabul edilmemektedir. Fakat istisna olarak bazı durumlarda Almanya Vize Randevusu alınmadan yapılabilmektedir. İDATA Almanya vize randevusu Ankara Almanya Büyükelçiliği, İstanbul ve İzmir Almanya Başkonsolosluğu olma üzere üç büyük şehre bağlı olarak kısa sürede tüm illerde açılan pilot ofisleri sayesinde vize randevusu çok daha kolay alınabilmektedir.

Tüm illerde yer alan İDATA bürolarından istenilen gün ve saat aralığı uygun ise Almanya Vize Randevusu herhangi bir ücret istenilmeden verilmektedir. Ayrıca İDATA web sitesinin Almanya Vize Randevu bölümünden uygun olan gün ve saat seçimi yapılarak da alınabilmektedir.

Almanya Vize Başvurusu yapılmadan önce gerekli olan evraklar eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır. Yapılan başvurularda evraklarda görülen eksiklikler söz konusu olduğunda İDATA eksiklerin tamamlanabilmesi için dosyaları iade etmektedir. Böyle bir durum sonucunda Vize Randevusu almak gerekebilmektedir. Bu tür durumlar zaman kaybı yaşatacağından vize randevusu sırasında evrakların eksiksiz bir şekilde teslim edilmesine dikkat edilmelidir. Eksikliklerin olması durumunda İDATA şirketi tarafından sağlanan Almanya Vize Başvurusu talebi ile gerekli olan eksik evrakların giderilmesine istinaden hizmet tam bir şekilde sunulmaktadır.

Almanya ile Türkiye arasındaki bu yoğun ilişkiler yıllardır Almanya Konsolosluk / Büyükelçiliklerinde vize başvurularında büyük yoğunluklara sebep olmuştur. Almanya Devleti bu durumu daha hafifletebilmek adına Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından ve Türkiye’deki yabancı uyruklu vatandaşlardan vize başvuru dosyalarını teslim almak adına iData adlı vize başvuru asistan firmasıyla anlaşmıştır. Almanya vize randevusu eskiden olduğu gibi Almanya Konsolosluk / Büyükelçiliklerinden değil, iData adlı vize başvuru firmasının başvuru merkezlerinden alınması gereken randevular haline gelmiştir. Almanya vize randevusu verip, vize başvurularını teslim almakla ilgili görevlendirilmiş tek vize başvuru firması iData’dır (Türkiye sınırları içerisinde). iData firması aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu kişilerin Almanya ile ilgili vize işlemlerinde de yardımcı olur.

Almanya vize randevusu sırasında iData vize başvuru merkezlerinin başvuru sahiplerinin biyometrik verilerini alma hakkı vardır. Bu hak iData firması ile Alman Devlet’i arasındaki anlaşmalara dayanarak verilmiştir. iData firması biyometrik verileri alınırken 18 yaşından küçük bireylerin başvuru sürecinin tamamında olduğu gibi en az 1 ebeveynin refakatinde işlem gerçekleştirilir.

iData Türkiye’nin çeşitli illerinde Almanya vize randevusu veren merkezlere sahiptir. Almanya vizesi ile ilgili ilk müracaat edilmesi gereken yer (Türkiye için) iData’nın Almanya vize başvurusu ve randevularıyla ilgili vize başvuru merkezleri olmalıdır. iData Almanya vize başvurusu süreçleri ve Almanya vize randevusu hakkında aklınızdakileri danışmak ve daha detaylı bilgi sahibi olmak adına 0 312 426 03 25 no’lu telefonla irtibata geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin