Amerika Vize Başvurusu

4031

Amerika/Amerikan/USA/ABD Vize Başvurusu

Amerika Vize Bayrağı

Amerika/Amerikan/USA/ABD Vize Başvurusu için uygulanan iki ana başlık bulunmaktadır. Amerika’ya en fazla yapılacak kısa süreli seyahat için 6 ay ile sınırlandırılmakta olup başvuru için Amerika Göçmen olmayan başvurusu olarak yapılmalıdır. Ancak uzun süreli ziyaret etmek isteyen vatandaşlar için de yerleşim amacı da göz önünde bulundurularak Amerika Göçmen vizesi başvuruları yapmaları gerekmektedir. Amerika Birleşik Devletleri yapılacak olan seyahatin amacına göre 185 vize türü uygulamaktadır.

Amerika/Amerikan/USA/ABD Vize Başvurusu için müracaatta bulunan kişiler Amerika seyahatinin sürekli ve düzenli yapacaksa 10 yılla sınırlayarak süresiz vize türü uygulaması da yapmaktadır. Yani Amerika Birleşik Devletleri artık yapılacak olan sürekli seyahatini kanıtlayabildikleri sürece 10 yıllık süreli Amerika vizesi uygulaması yapmaktadır. Fakat bu durum yani 10 yıllık süreli Amerika vizesi 10 yol boyunca Amerika’da ikamet etme hakkı vermemektedir. Yapılacak olan seyahatin ne kadar süreceği AB kapısında görevli yetkilileri Gümrük ve Sınır Koruma Memurları belirlemektedir. Gümrük memurlarının da size verebileceği en fazla yasal süre 5 ay 29 gün olarak belirlenmiştir. Belirlenen sürenin aşmadan çıkış yapılmasına dikkat edilmelidir.

Amerika/Amerikan/USA/ABD Vize Başvurusu için öncelikle yapılması gereken şey evrakların prosedüre uygun olarak hazırlanan evraklarla birlikte online olarak doldurulan barkodlu confirmation sayfasının da çıktısını alarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Amerika/Amerikan/USA/ABD Vize Başvurusu için Amerika Göçmen olmayan vize türü için online olarak DS-160 formunun doldurularak başvuru yapılması zorunludur.

ABD vize başvurusu Dünya’daki birçok ülkeye hem benzer hem de farklı süreçleri barındıran bir vize başvurusudur. ABD’nin özellikle orta doğu ve Müslümanlara karşı olan politikaları düşünüldüğünde ABD vize başvurusu süreçlerindeki farklılıkları tahmin etmek mümkün. ABD vize başvurusu sürecinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının özellikle 15 Temmuz darbe girişimi süreci sonrasında bazı sıkıntılar çektiği gündeme gelmiştir. Bunun yanında geçtiğimiz yıl yapılan ABD Başkanlık seçimleri sonucunda ülkenin başına geçen Donald J. Trump’ın talimatıyla vize işlemleri ve sonrasında ülkeye giriş süreçlerindeki önlemler sıkılaştırılmış, incelemeler çok daha detaylı yapılır duruma gelmiştir. Ancak bu olumsuzluklar hiçbir şekilde ABD’ye yapılan vize başvurularında düşüşe neden olmamıştır. ABD yetkilileri ülkelerinde erkin el değiştirmesi sonucu her ne kadar daha ince eler sık dokur bir hale geldilerse de sonuç olarak eksiksiz bir şekilde hazırlanan bir başvuru dosyasını onaylamaktan başka şansları olmadığının farkındalar.

Amerika ve Türkiye ilişkilerinin zaman zaman gerginleşse de Dünya’daki en sağlam müttefik ilişkilerinden biri olduğu ortada. İki ülke arasındaki ticari ilişkilerde bunu kanıtlar nitelikte. Türkiye’nin özellikle savunma sanayindeki en büyük ithalat – ihracat ortağı olan Amerika ile ekonominin diğer kalemlerinde de birçok ithalat ihracat ve ortak sermayeli işler sürekli gündemde olduğundan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından ABD’ye yapılan ticari vize başvuruları da ABD Vize başvurusu süreçlerinde büyük yer kaplar. ABD Vize başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için; 0 312 426 03 25

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin