Amerika Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri

4274

Amerika/Amerikan/USA/ABD Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Amerika Vize Bayrağı

Amerika/Amerikan/USA/ABD Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri için oldukça önemli olan ve web sitesi üzerinden online olarak doldurulan DS-160 Göçmen Olmayan Vize başvuru formu içinde yer alan metinlerin hepsi İngilizce olarak hazırlanmıştır. Fakat başvuru yapacak T.C. vatandaşları için sistem üzerinden elektronik olarak başvuru formunda geçen bilgilerin Türkçeye çevrilmesi büyük kolaylık sağlamaktadır.

Elektronik ortamda doldurulan başvuru sırasında sizden istenen gerekli özelliklere sahip dijital fotoğraf yüklemesi gerekmektedir. Amerika Konsolosluğu tarafından belli boyutlarda ve içerikte olan fotoğraf dışındaki yüklemeler kabul edilmeyecektir. Bu durum da başvuru sürecinde gecikme yaşanmasına neden olmaktadır. Ayrıca bu fotoğrafın son 6 ay içinde çekilmiş olması zorunludur. Daha önce kullanılmış olan dijital fotoğraflar da kabul edilmemektedir. Bu nedenle Amerika Konsolosluğu vize için kullanılmamış ve yeni çekilmiş fotoğraf yüklenmesi koşulu sunmaktadır.

Amerika/Amerikan/USA/ABD Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri adımlarından olan başvuru formu doldurulma esansında her aşamanın sabit disk üzerine her aşamasının kaydedilmesi gerekmektedir. Başvuru formu doldurulma esnasında işlem 20 dakika kadar işlem yapılmaması durumunda bilgiler silinecek, geçerliliği hiçbir şekilde kabul edilmeyecek ve oturum otomatik olarak kapanacaktır. Amerika seyahati için doldurulan başvuru formuyla beyan eden bilgilerde eksiklik olması durumunda Amerika/Amerikan/USA/ABD Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri reddetme olasılığı bulunacaktır. Ayrıca Amerika/Amerikan/USA/ABD Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri için doldurulan başvuru formu sistem üstünden hemen gönderilmelidir. Çünkü başvuru formunun sistem üstünden gönderilmesi başvurunun yapıldığı anlamına gelmektedir.

ABD Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri Türkiye’de vize rejimi bulunan birçok ülkeye göre farklı olarak baştan sona kadar Konsolosluk / Büyükelçilik bünyesinde gerçekleştirilir. ABD Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri için Amerikan Devleti’nin anlaştığı herhangi bir vize başvuru merkezi & firması bulunmamaktadır. ABD Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri başvuru aşamasından itibaren randevulu sistemlerle devam eder. ABD’nin vize kararlarıyla yetkilendirilmiş dış temsilcilik kurumları sizleri randevular esnasında hem dosya kontrolü hem de vize başvuru amacınıza göre bazı konuşmaların yapılacağı ufak bir mülakat için randevu usulüyle kabul eder.

Türkiye ile ABD arasında özellikle 15 Temmuz Darbe teşebbüsünden sonra FETÖ üyelerinin ve elebaşının Amerika’da ikamet ediyor olmasından kaynaklı yaşanan bazı gerginlikler meydana gelmiştir. 15 Temmuz sürecinde yaşanan bu olumsuzluklar neticesinde ABD Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri için başvuru yapacak kişilerin belgelerini hazırlarken daha ehemmiyetli davranmaları tavsiye edilir. Çünkü bu süreçten sonra Amerikan Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkililerin vize işlemleri sürecinde verdiği sürpriz kararlar sık sık gündeme gelmektedir. Bu nedenle Amerika Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri sürecine başladığınızda ABD tarafından koyulan her türlü kurala riayet etmeniz gerektiğini unutmayın. Ayrıca ikili ilişkilerden ayrı olarak zaten dünyadaki birçok ülkenin vize süreçlerinden farklı işlemleri barındıran ABD vizesi almak için hazırlanırken profesyonel bir vize danışmanlık firmasından hizmet almak mantıklı olacaktır. Bu konuda detaylı bilgi için; 0 312 426 03 25.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin